Бисквитки за бебе

  • 7 103
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Rumya, чакаме отзиви за втория ти опит!  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
Rumya, чакаме отзиви за втория ти опит!  Wink
Вторите ги изгорих  Embarassed ама третия път стана!!!   Hands Clap
Ето продуктите:

2/3 ч. ч. инстантна каша от Елда
2/3 ч. ч. бяло брашно
1/2 ч. л.  суха мая
4 1/2 с. л. зехтин
2/3 ч. ч. сок от ябълка
щипка сол

(захар - не съм слагала, че моето дете не е свикнало на подсладени храни и не му липсва)

От брашното и кашата се прави кладенче и в него се слагат маята, солта, зехтина и се добавя сокът затоплен. Замесва се тесто,получава се малко лепкаво,затова го шприцовах в/у намазнена тавичка и пекох на 175 гр., но следващия път и на по-слаба фурна ще пробвам, за да се изпекат без да хващат коричка отдолу.

Получиха се мекички, пухкави бисквитки  Peace Дано утре намеря кой да ги щракне, че и фотапаратът ми е още развален.


Аномалия,   bouquet за линковете, харесах си едни с картофено пюре, ще ги пробвам!

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 09:42 от Rumya

# 17
  • София
  • Мнения: 2 671
Rumya, чакаме отзиви за втория ти опит!  Wink
Вторите ги изгорих  Embarassed ама третия път стана!!!   Hands Clap
Ето продуктите:

2/3 ч. ч. инстантна каша от Елда
2/3 ч. ч. бяло брашно
1/2 ч. л.  суха мая
2 с. л. зехтин
2/3 ч. ч. сок от ябълка
щипка сол

(захар - не съм слагала, че моето дете не е свикнало на подсладени храни и не му липсва)

От брашното и кашата се прави кладенче и в него се слагат маята, солта, зехтина и се добавя сокът затоплен. Замесва се тесто,получава се малко лепкаво,затова го шприцовах в/у намазнена тавичка и пекох на 175 гр., но следващия път и на по-слаба фурна ще пробвам, за да се изпекат без да хващат коричка отдолу.

Получиха се мекички, пухкави бисквитки  Peace Дано утре намеря кой да ги щракне, че и фотапаратът ми е още развален.


Промених количеството на зехтина на 2 с.л. и добавам забележка - изчакайте малко, за да набухне тестото от маята.

Тук са самите бисквитки: http://violetovgeneral.multiply.com/photos/photo/8/1

# 18
  • Мнения: 6 243
Руми, не се виждат бисквитките!

# 19

Общи условия

Активация на акаунт