Въпрос за първите обувки

  • 4 570
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 230
Тези,които има Дани не му се смъкват,по-плътни са.Може да са му големи още на детето.
Стъпалото е идеално обхванато от чорапа - петите са си на мястото... въобще обяснявам се като пред бабите, че мога да преценя дали са му тамън чорапите на детето
Извинявайте за спама Embarassed, ама ми стана смешно.

# 76
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте Майчета,
Ортопедът, който направи първия профилактичен преглед на сина ми, ме беше предупредил, когато дойде момента да купувам обувки за прохождане, в никакъв случай да не са с ортопедична стелка. Ако имат такава стелка, да я махам. Също така, този съвет съм го чувала и от още няколко места и съм малко объркана, тъй като знам, че особено българските обувки са предимно с ортопедични стелки. Ако имате информация по въпроса, ще се радвам да я споделите  Grinning.

# 77
  • Мнения: 603
Не съм чувала подобно нещо. Дъщеря ми е родена на 26 Октомври и сега й е точно периода за прохождане. Прохожда боса или с чорапки (зависи дали е килим или теракот отдолу). По този начин усеща повърхността, върху която стъпва и развива нервните окончания на крачетата. Лято е и не мисля да я завирам в обувки.
На мен ортопеда ми каза да следя да е цяла подметката. Нищо не е казвал за стелките.

# 78
  • Мнения: 374
Същото каза и нашия ортопед и че ортоп. обувки се изписват само от ортопед. В магазините обаче продавачките са готови да кажат какво ли не, за да си продадат стоката. Още какво ни обясни:
-ако има възможност, детето да проходи босо
-ако няма, обувката трябва да е от ест. кожа и да бъде с добре укрепена пета, която да държи крачето
-за да няма проблеми впоследствие, детето да носи такива обувки поне до 4 години

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 973
Да и аз чувам все по - противоречиви мнения за и против ортопедичните стелки. Доколкото знам, най-добре е да прохождат боси дечицата.
 Аз купих едно ортопедични по-затворени, а сега е със сандалки, на които стелката им е почти равна. По-важно е обувката да обхваща глезена на детето.  Peace

# 80
  • Мнения: 6 164
Аз мислех, че трябва да е с ортопедична. Вече съм тотално объркана.  Confused

# 81
  • Мнения: 5 362
Не съм го чувала това нещо Thinking
Калина проходи с ортопедични обувки.

# 82
  • Мнения: 5 401
И аз не съм чувала такива неща.  newsm78

Първите буйки, които купих, бяха на Колев и Колев. Те са с ортопедична стелка, но мекички отстрани и отзад. Идеята е бебчето да свикне със самата обувка. Иначе вкъщи съвсем босичък го държа. Сега му купихме сандалки от магазин "Най-най". Те нямат ортопедична стелка, но отзад на петичката са твърдички и са високи, за да не се криви глезена.   bouquet

# 83
  • Мнения: 1 216
Най- добре за крачето е да е босо!
Ако пазаруваш пътъци петичката трябва да е твърда и висока, а обубката да "ДИША"

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ортопеда при когото водих дъщеря ми ми каза абсолютно същото. В къщи боса, а на вън с обувки без ортопедична стелка, но с укрепена пета. Така и правя, в къщи е абсолютно босичка, купих обувки за прохождане на Примиджи и те като всички други са с такава стелка. Махнах я.

# 85
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Пепи проходи с ортопедични обувчици на Чико. Стелката не се махаше. Иначе вкъщи ходи бос или по чорапи ако е студено. Моето педи и ортопеда не са ми казвали че обувките не подходящи.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 750
Съветът на физиотерапевтката, при която водим малката е същият - да не е ортопедична стелката, но обувката да е затворена отпред на пръстчетата, а отзад на петата да държи здраво глезена. И още нещо важно - обувката трябва да е по мярка на детето, а не по-голяма, защото така създава трудности при прохождането. Представете си вие да ходите с по-голям новер обувки...  Confused

# 87
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Габи проходи боса в къщи, но навън няма как и сме с обувки. Купихме й за прохождане едни по-затворени на Ecco и едни сандалки на  Bata. И двата чифта са с укрепена пета, но не им се махат стелките. Едните обаче са с много малка извивка. Иначе нямам представа дали трябва да са ортопедични обувките  newsm78

# 88
  • Мнения: 8 769
Здравейте Майчета,
Ортопедът, който направи първия профилактичен преглед на сина ми, ме беше предупредил, когато дойде момента да купувам обувки за прохождане, в никакъв случай да не са с ортопедична стелка. Ако имат такава стелка, да я махам.
Да, съвременните ортопеди така съветват.
Аз лично следвам съветите им. Моите деца прохождаха боси. Махам свода на обувките им.

# 89

Общи условия

Активация на акаунт