Трябва ли държавата да стимулира високата раждаемост?!

  • 3 252
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дали държавата следва да ги принуди да плащат първо или следва да ги ограмоти, за да могат да работят? Да се опита да промени общественото съзнание така че да бъдат наемани на работа, въпреки че са роми? Защото определено има по-различно отношение към тях, дори когато по нищо не отстъпват на 'българите'... 

От преки лични наблюдения мога да ти кажа, Иса, че те не искат - не искат да се образоват и не пускат децата си на училище, пращат ги само да си вземат полагаемите закуски и докато си получат бележката за социалните помощи, не искат да работят, защото от помощи ще вземат повече, не подписват граждански брак, а живеят с мъжете си, пак заради помощите.
Затова аз викам стига сме ги хрантутили, защото няма смисъл, да се подпомогнат другите майки, които плащат данъци и дават образование на децата си.
На нашата държава май не й трябват грамотни граждани и лесно подкупни и маниполируеми.

# 91
  • Мнения: 4 406

Държавата ни отдавна се държи като самоубиец и не иска да излезе от тази роля.
не е роля, а цел... ама и ние не се даваме, а??!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 6 999
Lilqna,до колкото знам ромите сключват брак след раждането на първото дете - такава им е традицията.
Имах съученик - много умен младеж - но беше ром и всички учители се държаха с него като с малоумен... мислиш ли, че е много стимулиращо за едно дете това? Беше свит и стеснителен.
Не искам да споря по темата  Peace

Не знам какъв е начина Държавата да ги принуди да пращат децата на училище, но за мен това е решението - повече образовани ХОРА - по-богата държава.

# 93

Общи условия

Активация на акаунт