Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 723
  • 247
  •   1
Отговори
# 15
интеренсувам се за детенцето със кистите каква е алтернативата му за в бдеще тоест какво се очаква ,и в момента какво е състоянието му,след като е роден ли са открити кистите и ако знаеш колко на брой са средно на бъбрек,благодаря ти за отговорите,а вие на каква дитеа сте

# 16
  • Мнения: 914
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА
darove Здравей Както вече ти писах детенцето което има кистички се е разболяло на 3 мес Сега е на 1 год и половина 7 и половина кг ръст не съм мерила Впроцес на прохождане изправя се по дивана Весел е играе креатинина му е 16 по тукашните норми Пази ниско белтъчна диета в млякото и храната както и ние Забравих да ти пиша,че сме с диагноза Бъбречна недостатъчност хронична също на ниско белтъчна диета ,предписана от нефролога му във Франция Париж Некер Бяхме там миналата година защото сина ми покачи uree 1,96 и лекарката незнаеше какво да прави Бяхме тогава 8,200 кг след това благодарение на диетата сина ми е вече почти 12 кг порасна покри нормите за възраста си сега е на 2 год и 9 мес Още е  малко слабичък но слава богу Много е подвижен по цял играе танцува, говори Вижда се че болен само по бледния му вид
Така и болното момчене със кистичките пази диета Белтъчини под 5 ще му помогнат да порасне и ако достигне 11 кг и следващато му бъбрече престане да работи ще му дадат някой от родителите бъбрек Това е за перспективата
Какъв е случая при вас Ако искаш да ти напиша повече информация трябва ти също да ми пишеш За да ти помогна с  адекватна информация трябва да знам поне на колко е детенцето ти   Какво са ти казали лекарите Пиши

# 17
касае се за три годишно дете още в утробата и са открити по тр и кисти в бъбречетата по 2 мл.сега е на три години няма никъкви проблеми,но кистите си стоят ,за съжеление никой нищо не казва на майката.знам че доскоро се казваше че е бъбречна поликистоза но от половин година насам тази диагноза се отрече и поставиха диагноза еденични кисти,за радост на майката и бащата.никъде не успяхме да намериме адекватен отговор на тази диагноза еденични кисти ако можеш обясни .тези кисти не растат няма инфекций и детето е здраво но защо стоят тези кисти и какво е лечевнието?

# 18
  • Мнения: 914
Здравей darove Радвам се че при вас детенцето е големичко и надявам се в по добро състояние На колко килограма е
Правени ли и са някакви  други изследвания освен ултразвук Добре е че кистичките не се увеличават Успех

# 19
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Svear, я разкажи нещо повече за тази белтъчна диета, която правите. Тук никой нищо не казва какво е полезна като храна за бъбреците и кое не е. Лекарите не препоръчват диети. Ние прилагаме един вид здравословно хранене като терапия "Лекуване без лекарства" на д-р Гайдурков, но аз не съм много уверена, че е правилна за нашата възраст, тъй като изцяло се отхвърля месото и повечето животински продукти. Моля, напиши какво представлява нискобелтъчната диета.

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бори, извинявай че се намесвам, но по чия препоръка сте премахнали месото и животинските продукти от менюто на детето? Кой е казал че точно при вашия проблем това е правилната диета? Аз съм говорила с различни лекари за начина на хранене на Марти предвид проблема с бъбреците и всички те ми казват че детето трябва да се храни нормално. Дори съм питала специално за кока кола, чипс и т.н "боклуци" и всички ми казаха че няма проблем за бъбреците. 

# 21
  • Мнения: 914
Здравейте момичета
 Пускам ви диетата която бе назначена на сина ми
Regime controle en proteines et mineraux pour nourisson
Votre enfant doit une alimentation controlee en proteines.phosphore potassium.et en energie.afin de lui assurer une croissance optimal.compte tenu de son foncionnement renal

produits necessaires
Lait  Nutricia é eme age

Cereales sans gluten choisi les cereale a moins de 5 g de proteines pour 100 g

Dextrine maltose

eau de source mineralisee
exemple de repartition 3  biberons et 2 repas dans la journee
unite Dietique
Dieteticienne Daniele FOLIO
Service du professeur NIAUDET
Hopital Necker Enfants Malades

 

# 22
  • Мнения: 914
После ще ви пиша пак 

# 23
  • София
  • Мнения: 2 262
Здравейте момичета!
Някой може ли да ми напише какъв е нормалния креатинин при малките дечица, и по-скоро бебенца, е моя е вече на 10 месеца почти, но още е бебенце!
Тези дни имаме кошмарни изпитания, имаме ли нарушена бъбречна функция или не. След като отхвърлихме рефлукса, сега и това!
На ехото все още се вижда, че Лъчо има задържане на урина в левия бъбрек!
А какво означава, че е по-висока пикочната киселина и албумина? НЕ можах днес да се сетя кога Буева преглеждаше платено във втора градска, ние живеем наблизо, май беше точно днес следобед или греша?
По принцип ни е преглеждала д-р Маринова от Педиатрията, ама като се сетя само как се ходи там на преглед и лошо ми става, с тия номерца и чудесии!
МЕрси предварително, ако някой ми отговори....
Незнам дали улучих темата, толкова отвеяна съм станала...

# 24
  • Мнения: 914
Здравейте
Както вече ви писах когато сина ми бе на година и половина uree се покачи на две а тогава детето може да получи кома Лекуваща ни лекарка ни изпрати във Франция Когато постъпихме дойде диетоложка и ни попита за хранителния режим на сина ми Тамошния лекар бе възмутен как може да сме давали на дете с болни бъбреци месо черен дроб яйце мозък стафиди и др Каза ни че сме натоварили вече болните бъбречета  Приложи ни на диета Целта на диетата е минимум натоварващи храни за да могат бъбреците да работят в по спокоен режим Бяха ни назначени три бутилки мляко и две ястия Първото от плодово пюре а второто от супа пюре плус едно плодово мляко
Незнам дали ще повярвате но анализите се нормализираха
Обясниха ни как да правим супа като изхвърляме водата в която са върени зеленчуците зада се намали потасиума На първо време изключихме месото което съдържа фосфорБяха ни дадини забранените храни ядки сушени или пушени храни шоколад какао  Разрешени са всички плодове зеленчуци Даваме един път седмечно пилешко или пуешко месо може и риба Един път на ден плодово мляко Все още пием два пъти мляко Нутрисия от аптеката Имаме схема каква храна колко белтък има колко потасиум колко фосфор и колко е енергията Общо взето е това НАДЯВАМ СЕ ДА СЪМ ВИ ПОЛЕЗНА

# 25
  • Мнения: 914
иЗВИНЯВАЙТЕ ЗА правописните грешки но имам ппроблем с клавиатурата

# 26
  • Мнения: 186
Mama Igi , д-р Буева преглежда в частния си кабинет във вторник и четвъртък след 13.30-14ч, но след предварително записване на мобилния и телефон (има го в началото на темата). Моят съвет е първо да и звъннеш, за да ти потвърди тя, че ще бъде там, защото отвреме-навреме и се случва да отсъства от София.

# 27
  • Мнения: 271
Ставам банална с тази моя книжка, но там за всяка бъбречна болест си имаше диета. Мисля че за почти всички важеше да се намали газираното, шоколадите и по-голямата част от ядките.

# 28
  • Мнения: 107
Здравейте момичета!
Някой може ли да ми напише какъв е нормалния креатинин при малките дечица, и по-скоро бебенца, е моя е вече на 10 месеца почти, но още е бебенце!
    Мama Igi,чета от една книжка-''Наръчник на бъбречно болното дете'', там пише,че нормалните стойности на креатинин при деца(няма инфо за бебета или по-големи дечица) е 44.2-133.6 мmol/l.Успех! Hug

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Искам да питам дечицата оперирани с хидронефроза и мегауретери кога спряха да задържат урина в бъбреците?
Понеже от нашата операция минаха вече 6 месеца а Марти все още задържа урина та се притеснявам да не се увреди някой бъбрек.

Общи условия

Активация на акаунт