Проблеми с бъбреците и пикочните пътища-7

  • 55 733
  • 247
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати и на теб пак да кажа весел празник и всичко най най-хубаво.

Мерси, мила  Hug
Благодаря на всички за хубавите пожелания  Hug

# 91
Здравейте и от нас.
Сега се връщаме от прегледа при Гайдаров - много мил и свестен човек ми се стори.
Прегледа ни много обстойно и обясняваше добре. И той като и Буева каза да не правим снимка, каза че бъбречетата ни са добре, мехура също. Препоръча да продължаваме piyeloseptil-a до 1 година след инфекцията - това ще рече още 5-6 месеца, и тогава пак ехография на бъбречетата и ако всичко е наред (ДАЙ БОЖЕ) се спира профилактиката и се следят уринките.
Интересно ми е обаче..но сега се сетих..защо при нас не мери индексите за които говориш ти martisun? А и не ни даде някакъв док. на който да пише кое колко е голямо и какво е правил? И при вас ли е така?
Дозабели ни и пишата, защото му казах че сме имали страхотна фимоза, той пожела да погледне дали е забелено до край, оказа се че не е... та поплакахме си и там, ама по-добре да минава и да заминава отколкото да го мисля.
Това е за сега от нас, ще се оправяме да ходим по разходки.

# 92
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МЕРИЧЕРИ И НАТИ! МНОГО ЗДРАВЕ НА ВАС И НА ДЕЧИЦАТА И ДА ВИ СЕ СБЪДНАТ МЕЧТИТЕ!

Svear, ще стискаме палци да мине всичко благополучно и после да посещаваш този форум само за да даваш съвети.

R-reni, и на мен ми се е случвало да е замърсена урината на Марти и знам какво е докато излезе другата урина. Не мисля че ако е имало бактерии 10 на 5 ще изчезнат с 2-3 дози антибиотик. Най-вероятно урината е била замърсена.

Тонито, предполагам че при вас не е имало какво да мери. Все пак Марти си задържа урина и той затова мери. А документ по принцип не дават от там. Както и от останалите болници, впрочем. Частните клиники дават документи какво са правили. На мен също не са ми дали нищо което са правили. Но пък Гайдаров запазва данните в паметта на ехографа и като идем на следващия преглед сравнява. Веднъж само ми предложи ако искаме като се посъбере материал да ни го запише на сд, но досега не е станало дума да записва. Обикновено като говори се стремя да запомня и после си записвам в един тефтер какво е казал.

# 93
  • Мнения: 6
Здравейте на всички! От няколко дни чета форума и ми е много интересно, но в същото време напрамо ми настръхват косите от историите на всички и проблемите ,които имате. При нас всъщност не знам все още къде е проблема и какъв ще излезе. Ходихме веднъж при д-р Буева декември месец и каза да ходим на всеки 6 месеца, тези дни постоянно и звъня всеки ден, но телефона и е изключен, прочетох по нагоре че била в чужбина, но да знаете до кога? При нас историята започна случайно, детето след прекарване на един от тези летните грипове есента- че чак до болница стигнахме, след излизане от болницата в продължение на един месец постоянно ми казваше, че го боли стомахчето, сочеше ту горе ту долу.
Пропуснах да кажа че сме на почти 3 години-на 05.08.2007 ще направим три.При преглед на ехограф ни казаха, че има задържане на урина в левия бъбрек-смутен дренаж първа степен и детската лекарка при която ходим беше много притеснена и ни препоръча да дойдем при д-р Буева в София, препоръча ни я като специалистка и ни каза че просто в нашия регион няма добри специалисти по тези бъбречните истории, ние сме от гр. Златарица, близо до Велико Търново. При  прегледа Буева ни каза засега само да го наблюдаваме и следим на всеки 6 месеца, записа си размерите на задържането и някакви други там работи, аз нищо не и разбирам на почерка, каза ни също всеки месец да вземаме стерилна и обикновена урина, след тоалет сутрин с калиев перманганат, а също и при температура.Според нея все още задържането не се знае от какво е , пък и само на ехограф го прегледа други изследвания не сме правили, но каза че и самите бъбреци все още не са си заели точното място и не са завъртени още както трябва, ротацията не е довършена.Сущо ни каза при следващото идване да носим събирана 24 часова урина за изследване за наличието на оксалати/урати. преди ходенето при нея в стерилната имаше е.коли>10на4, но тя каза че за нея урината не е стерилно взета, след това тази през януари и февруари беше стерилна, през март имаше протеус 10на4-10на5, през април >10на5 протеус, през май давахме урина за по сигурно в 2 лаборатирии и в двете бяха стерилни.Но като се започне от февруари месец на сам все сме болни и постоянно пием антибиотици и не знам до колко са реални резултатите от урините, хем сме ги вземали около една седмица след приключване на АБ. И сега като трябва пак да ходим при Буева много съм притеснена и като чета разни истории и какво ли не само глупости си мисля и много ме е страх и не знам въобще какво ще излезе от цялата работа, без нищо не е това задържане ама ще видим. Поздрави и целувки на всички, дано господ да пази децата ни живи и здрави

# 94
  • Мнения: 6
пак пиша, забравих да ви кажа че есента като бяхме в болницата- в инфекциозно отделение, те ни приеха защото детето беше леко обезводнено, с повръщане, разстройство, температура, но като влизахме в болницата беше вече добре, на втория ден като се започна едно повръщане голямо и взе да вдига висока температура, и тогава бяхме още с памперс в памперса пишаното беше направо леко розово, червеникаво, дали тогава от системите и вливанията не направи нещо бъбречно се чудя? Те докторите изследваха акото заради чревната инфекция установи се протеус и левкоцитите ни бяха 17,2, а урина така и не можахме да дадем за изследване.След една седмица ни изписаха вече добре ядеше ,без температура, без разстройство и в деня в който се прибираме като се сгъна на дивана онова дете ни живо ни умряло и само казва че го боли стомаха, нито яде, нито пие нищо и си слагаше ръцете и на мястото където са бъбреците, цял ден отпуснато, изведнъж бребелява. Ходихме до бърза помощ, но те като разбраха че излизаме от ИО ни пратиха пак там, но ние не се и върнахме.Вечерта извикахме личната лекарка да го види в къщи, защото дедето беще все така отпуснато и безжизнено, тя го прегледа и каза че не вижда нищо спешно например апандисит или нещо от тоя род, да го оставим да се наспи, а на сутринта може да стане в 6 часа и да поиска да яде, така и стана. Но по това време в  памперса му забелязах точно където е пишока просто едни по сивкави петна, все едно  е изхвърлял нещо.Незнам всичко това са мои наблюдения и тълкувания и се мъча да намеря обяснения. Извинявайте че ви отегчавам с моите дълги писания, но като всяка майка много се притеснявам и ядосвам за всяко нещо и смятам, че всичко има причинно следствена връзка.На мнение съм че всяко заболяване си има своите симптоми и признаци много много преди същински да се открие.След това цял месец всеки ден ми казваше че го боли все стомаха и така се стигна до ехографа и задръжката на урина.Накратко споделих всички тия неща с Буева а тя като че ли не им обърна особено внимание, но не знам сега като отидем при нея какво ще покаже ехографа. Дано страховете ми да са напразни но не знам.Извинявайте още веднъж за отегчението, но реших да си излея душата, защото тия дни като чета форума ми става толкова мъчно за всички болни дечица и понеже на работа само имам интернет и денем го чета и ми се насъбира много, вечер като се прибера си поплаквам на спокойствие в къщи.

# 95
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Момичета, тъй като не съм от София бихте ли ми писали къде се намира Правителствена болница и къде е най-близката лаборатория по микробиология, за да дадем и стерилна урина за изследване?
По-горе четох за перипетиите на една мама с лабораторните изследвания и противоположните резултатии, но вие все пак сте щастливки, че имате избор. В нашият град има само една такава и когато веднъж мъжът ми си изпусна нервите, защото не бяха дали антибиограма, въпреки че имаше бактерии над 10 на пета, защото не бил вписан някакъв код в направлението /и съответно пак мъчихме детето и носихме нова урина/ следващите няколко урини бяха без растеж??? Аз, носейки поредната урина натъртих, че искам реални резултати и.... изведнъж цъфнаха три вида бактерии, включително и "пироговската", но тя в несигнификантни стойности /май просто са преписали старите резуртати/. Та... сега не знам детето има ли бактерии или не. В града ни просто нямало друг лекар-микробиолог.

# 96
  • Мнения: 95
Здравейте,  доста често Ви чета и съчувствам на малките Ви съкровища за проблемите. Ние сме на операция за хипоспадия на 18.юни при Гайдаров в Правителствена и с наближаването на датата започва да ме обзема страх но се надявам всичко да мине добре.
Bory_V болницата е в южния парк до Американското посолство, но ще оставя момичетата от София да обяснят местоположението й по-добре.
Дано децата ни бъдат живи и здрави.

# 97
  • Мнения: 271
Момичета, вчера взех резултата от първата стерилна урина след операцията - няма бактерии. Направо се разплаках от облекчение. Знам, че това още нищо не означава, защото сме на Пиелосептил, но тооолкова съм щастлива. Знам, че само тук може една майка да разбере радостта ми от една стерилна урина без бактерии  Grinning.

# 98
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Поздравления, Тоничка. Дано гадинките са си отишли завинаги.

# 99
Здравейте на всички! От няколко дни чета форума и ми е много интересно, но в същото време напрамо ми настръхват косите от историите на всички и проблемите ,които имате. При нас всъщност не знам все още къде е проблема и какъв ще излезе. Ходихме веднъж при д-р Буева декември месец и каза да ходим на всеки 6 месеца, тези дни постоянно и звъня всеки ден, но телефона и е изключен, прочетох по нагоре че била в чужбина, но да знаете до кога? При нас историята започна случайно, детето след прекарване на един от тези летните грипове есента- че чак до болница стигнахме, след излизане от болницата в продължение на един месец постоянно ми казваше, че го боли стомахчето, сочеше ту горе ту долу.
Пропуснах да кажа че сме на почти 3 години-на 05.08.2007 ще направим три.При преглед на ехограф ни казаха, че има задържане на урина в левия бъбрек-смутен дренаж първа степен и детската лекарка при която ходим беше много притеснена и ни препоръча да дойдем при д-р Буева в София, препоръча ни я като специалистка и ни каза че просто в нашия регион няма добри специалисти по тези бъбречните истории, ние сме от гр. Златарица, близо до Велико Търново. При  прегледа Буева ни каза засега само да го наблюдаваме и следим на всеки 6 месеца, записа си размерите на задържането и някакви други там работи, аз нищо не и разбирам на почерка, каза ни също всеки месец да вземаме стерилна и обикновена урина, след тоалет сутрин с калиев перманганат, а също и при температура.Според нея все още задържането не се знае от какво е , пък и само на ехограф го прегледа други изследвания не сме правили, но каза че и самите бъбреци все още не са си заели точното място и не са завъртени още както трябва, ротацията не е довършена.Сущо ни каза при следващото идване да носим събирана 24 часова урина за изследване за наличието на оксалати/урати. преди ходенето при нея в стерилната имаше е.коли>10на4, но тя каза че за нея урината не е стерилно взета, след това тази през януари и февруари беше стерилна, през март имаше протеус 10на4-10на5, през април >10на5 протеус, през май давахме урина за по сигурно в 2 лаборатирии и в двете бяха стерилни.Но като се започне от февруари месец на сам все сме болни и постоянно пием антибиотици и не знам до колко са реални резултатите от урините, хем сме ги вземали около една седмица след приключване на АБ. И сега като трябва пак да ходим при Буева много съм притеснена и като чета разни истории и какво ли не само глупости си мисля и много ме е страх и не знам въобще какво ще излезе от цялата работа, без нищо не е това задържане ама ще видим. Поздрави и целувки на всички, дано господ да пази децата ни живи и здрави

# 100
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Бори, тук има доста лаборатории. Свържи се с мен на лични ако искаш за да ти кажа къде да отидете  в зависимост от това скакво ще дойдете в София. За правителствена болница също ще ви обясня ако ми кажеш с кола ще дойдете в София или с друг транспорт. Иначе се намира в Лозенец точно срещу американското посолство.

# 101
  • Свищов
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!
Ние също не сме от София и се интересувам как се ходи при д-р Гайдаров в Правителствена болница-с направление от джипи-то или платено? А операция как се насрочва?След уговорка с д-ра ли?По -назад бях писала,че синът ми е с еписпадия и бяхме в Пирогов,когато беше на 3 месеца,заради бактерии и поради съмнение за рефлукс,но слава богу уж всичко е наред.Тогава ни казаха да идем след 3 год.възраст за операция на еписпадията.Вярвам,че ще разберете,че търся друг вариант,на друго място да направим въпросната операция.Прочетох че karisima имат насрочена за там операция хипоспадия,а детенцето и е само на 1 годинка .Има ли майчета,чиито дечица са оперирани в Правителствена,доволни ли са,какви са условията там,на каква възраст са били дечицата им..изобщо интересува ме как стоят нещата там..Моля ви майчета помагайте с информация,ще съм ви много много благодарна.Пожелавам на всички дечица много много здраве,а на нас родителите -сили за да се борим за здравето им.

# 102
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Герита, при Гайдаров се ходи след уговорка с него. Прегледа е платен - 20 лв. Операцията е по касата и не се плаща. Той ще каже кога да стане и какви изследвания ви трябват. Моето дете го оперираха там и съм много доволна. Няма да се повтарям и потретвам какви са там условията. Написала съм много подробно назад за престоя ни. Успех!

# 103
  • Мнения: 179
Здравейте, мили Мами!

От известно време и аз чета тук при вас.... за жалост преди 4 месеца, дъщеря ми Елена, която тогава беше на 6 месеца се оказа с е-коки в урината. Правихме няколко стерилни проби с антибиограма, водих я при доц. Лилова, каза че нищо й няма от ехографа, имала леко зачервяване на малките срамни устни, даде дефламол, смрадлика за киснене и гел интимен. Нещо обаче не останах доволна много от нея, както и да е. Пихме Зинат след предпоследната антибиограма и сега пак - над 10 на 5.
Записах си час при д-р Буева, но съм от провинцията и бих била благодарна, ако ми кажете къде се намира 2 градска болница. Също така да попитам, имам някакво предчувствие за рефлукс, та очаквам снимка, лежи ли се в болница в този случай и ако има рефлукс ноистина, с операция или как се лекува.

Благодаря предварително!

# 104
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравей, Кристияна. Съжалявам че и ти се включваш в тази тема. Втора градска болница се намира на две спирки с трамваи № 6, 9, 12 от централната гара и централната автогара. Болницата е на ъгъла на бул. Хр. Ботев и бул. Сливница. Входа е откъм Ботев. Като влезеш вътре завиваш надясно и се качваш на втори етаж по стълбите. Там не помня надясно ли беше, но кабинета на Буева е срещу кабинетите на ТЕЛК а за тях има указателна табела.
Ако Буева види на ехографа задръжка на урина или някакъв друг проблем с бъбреците ще прецени какво изследване да ви назначи. Но след като Лилова не е видяла може би нямате и проблема се крие другаде. За самото изследване по клиничната пътека се води че лежите в болница, но ние не сме лежали. След самата снимка ни пратиха в една стая докато се съвземе малкия и си отидохме в  къщи. Не винаги рефлукса се оправя с операция. Понякога може и с лекарства да се оправи. Зависи на какво се дължи. Дори и да правите изследвания надали веднага ще ги правите веднага. Най-добре направи още една стерилна урина преди да отидете при Буева. Урината я вземи със стерилно шишенце от средата на пишкането. Измии детенце много хубаво с бледорозов р-р на калиев перманганат (може дори да я покиснеш малко), след това я остави да ходи голичка докато се изпишка и дебни със шишенцето. Като започне да пишка и пишне малко тогава вземи урина.
Успех.

Общи условия

Активация на акаунт