Палачинки!!!

  • 20 434
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Моята рецепта съм е записвала тук от форума. Не помня авторката за което се извинявам, но палачинките стават много вкусни.
4 яйца
3 щипки сол
1 щипка захар
1 с.л. маргарин
500мл. прясно мляко
2ч.ч. брашно

# 16
  • Мнения: 4 380
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78

Стават на дупки по-скоро, но ако не се погаси содата може да имат соден привкус.

# 17
  • Мнения: 3 268
Съветът ми е сода в палачинките да не слагаш.И тъй като момичетата са ти дали много и то все хубави рецепти за тестото,аз ще ти дам за пълнежа.След като пригогвиш палачинките и ги намажеш с повечко масълце,намазваш всяка една от тях с течен шоколад и поръсваш откоре малко натрошено синьо сирене.Увиваш и поднасяш топли.Вкусът е божествен.

# 18
  • Мнения: 7 091
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78

Стават на дупки по-скоро, но ако не се погаси содата може да имат соден привкус.

Предполагам ако сложиш една лъжица сода, може и така да станат Simple Smile Аз слагам съвсем малко на голяма купа ( за 30 палачинки) смес. Надуват се прекрасно и нямат нито дупки, нито са като мекица Simple Smile ( а и мекиците все пак с мая се правят Simple Smile )

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning
И аз ги правя така, но слагам олиото в сместа, а не в тигана.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 745
Аз слагам 2 яйца,1 ч.ч. мляко,1 ч.ч. вода,малко сол и брашно на око.Само че първо разбивам само белтъците на сняг,отделно смесвам всичко останало и ги прибавям.Стават по-пухкави.Но това е когато не ме мързи.Иначе вси4ко заедно и в тигана.  Hug

# 21
  • Мнения: 23
От режимът с купони, та до днес правя палачинките с едно яйце:)

Просто така си свикнах, прясно мляко ( ако нямам  - вода) на око - околo 2 чаени чаши, брашно колкото сместа да стане гъста като боза, малко олио, сол, щипка захар. Разбъркани с бъркалка.

Намазвам тигана само първият път с малко мазнина.

След това всяка палачинка се намазва с масло също.

А пълнежа според вкуса на тези , които ги ядат. От мармалад с майонеза и сирене ( мъжът ми ), ....до сладолед с орехи  ( за мен) и т.н.

Можеш да ги напълниш с всичко , което обичаш.

Simple Smile

# 22
  • Мнения: 388
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78
Не, не са като мекици.Аз слагам малко в 1 коф.кисело мляко.На нас много ни харесват така. Grinning

# 23
1л.прясно мляко
5 яйца
1 с.л. олио, оцет и захар
1 щипка сол
брашно да стане малко по-рядко от боза
разбъркват се яйцата, олиото, захарта, оцета и солта.
след това се прибавя по малко брашното и млякото

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз ги пправя със следните продукти, като брашното и млякото са на око.  Mr. Green
3-4 яйца
малко сода
ванилия
щипка сол
щипка захар
олио 3-4 с.л.
брашно
прясно мляко.

# 25
  • Мнения: 94
пробвайте и моята рецепта  - вместо само мляко слагам шоколадово или мляко с какао (хубаво разтворено) - стават страхотни шоколадови палачинки

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
пробвайте и моята рецепта  - вместо само мляко слагам шоколадово или мляко с какао (хубаво разтворено) - стават страхотни шоколадови палачинки
Аз си правя пък розови (с доматен сок) и зелени (с лапад/спанак). Но вървят повече на солена плънка май. По-интересни са, особено за предястие Wink
Мляко не слагам, предпочитаме ги с вода, понеже стават по-леки някак. Вода, брашно, яйца (2, 3 или 4, зависи колко имам), щипка сол и щипка захар, 1 с.л. зехтин. Това ми е базовата рецепта.

# 27
  • Мнения: 173
Аз ги правя с вода вместо с мляко и слагам 1 яйце.  chef

# 28
  • Мнения: 5 255
Точна рецепта не мога да дам  Crazy ooooh!
Винаги стават вкусни  Wink.
Пробвайте и с бира /не много/ Peace

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ядах палачинки, правени от французойка, бяха страхотни... тънки, ароматни.
поисках й рецептата и тя така ми обясни:

за всеки човек по 1 яйце, т.е. за 2 порции се слагат 2 яйца
добавя се брашно да стане гъсто тесто
после се разрежда с мляко до нужната гъстота.

елементарно, но стават страхотни палачинки Peace

Общи условия

Активация на акаунт