Отговори
# 15
  • Мнения: 724
Няма такова нещо.По принцип когато си бременна/или родила НОИ ти слагат една бележка на болничния с която отбелязват за да може УЖ да ти преведат по бързо парите.С две думи честито на всички и приятно чакане.Аз постоянно им звъня и се карам с тях но ефект никакъв #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 199
чета ви между грижите за бебка и нямам много време да пиша.Но скоро обещавам да се отчета като свикна малко .Защото по цял ден се цедя.Толкова много кърма отде се взе.А и тя не суче а се цеда и и от шише давам.

# 17
  • Мнения: 486
Браво за страхотното заглавие  Hug, което искрено се надявам и се моля да стане истина.
Честито на сдобилете с бебенца!
Аз прочетох на бързо и ... май всички се цедим и даваме от шише, дано при вас е времнно че ние май все така ще го караме.То аз нямам за всички хранения кърма, но за сега имам запаси въвъ фризера.Благодаря   bouquet на всички , който ме подканяха да замразявам кърма.Билянка е кротичка, само дето спинка през деня и ми се хили нощем.Дано е био само за вчера.
Един въпрос към мамите с бебета - как обличате дребосачетата през деня и през нощта?
Стискам палци на предстоящите да се появат бебчета , търпение за техните майчета.Чакам много добри новини от всички ви и най -вече от Лилибон.Продължавам да се моиля за малката душичка  Praynig Praynig Praynig

# 18
  • Мнения: 46
Добро утро и от мен,
Лаленце и аз все още съм на линия,не съм те изоставила в чакането,просто вчера нещо нямах муза за писане.Ама за Димитрина дето казваш-може и да е родила и да ни се похвали скоро с хубавата новина.Иначе аз вчера през деня имах някакви контракции но не много силни и през ограмни интервали от време,а от снощи пък съвсем изчезнаха.

 newsm17 newsm17 newsm17 и аз се моля за малкия Криско да се оправи,и да си се гушкат вкъщи Praynig Praynig Praynig

А някой да има инфо за нашата талисманка Билянка,нали трябваше във вторник да ги изпишат?

Добре дошла на Кетка,желая ти скорошно влизане в крачка с малката принцеса,
а защо толкова много време си стояла в болницата,аз си мисля че в шейново нормалното ги държаха 3 дни,а секциото - 5 дни,или може би не съм разбрала,незнам?

# 19
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Добър ден и от мен!
Ей, Кети, много се радвам че пак си/сте сред нас bouquet Laughing
Тони, вземам си бележка и ще се опитам да се отчитам по- често, ама когато съм добре много- много не се задържам в къщи и нищо чудно да родя някъде по улиците Simple Smile
Никави, ама никакви признаци за раждане...Днес съм го ударила на домакинстване- пера, готвя и подобни...Гледам, че сте подхванали точно темата, по която исках да ви питам- любимото НОИ- може ли да ми дадете телефон, та и аз да се включа в караницата, че мина вече месец и е време да получа нещичко в замяна на почти 9 години редовно плащани данъци и осигуровкки #Cussing outКъсмет, ако днес е денят за раждане на някоя от нас, да й върви по вода Simple Smile

# 20
  • Мнения: 54
m_mm, браво за новата темичка,   bouquet  бях почнала да се притеснявам кой ще я пуска  Simple Smile
и май сме пропуснали madame в списъка с родилите:
Da vi se poxvalia i az na 28.05 v 9h04. Se rodi bebe Alexabdra, 2,485, 46 cm.

Дано орисията ни за мъничето Крис проработи, продължаваме да се молим за него  Praynig Praynig Praynig
Кетке, добре завърлана се   bouquet  bouquet  bouquet
Липсваха ни ведрите ти постове!

nora_sokolova, както и на всички запътили се към родилното днес - успех, леко раждане и да се връщате със здрави прекрасни бебчета скоро при нас, чакащите Hug Peace  bouquet

За НОИ и аз много се чудя кога ще мога да си получа парите, че нашата счетоводителка, нещо се позамота и в отпуска излезе. Притеснява ем и факта, че от утре съм с мовата си фамилия вече и трябва да ходя да сменям документи и в работата и в банката сметката и от там и декларации до НОИ и ще стане една мешаница  ooooh!
Чудех се дали не може да изчакам следващия болничен за раждането и тогава да сменям банкова сметка и документи за НОИ. Ако някоя от вас се е сблускала с това и може да даде съвет - ще съм много благодарна  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
Честито на всички нови мами  newsm51 newsm51 newsm51
Да са здрави и щастливи бебоците.

Зойче, мнооого се радвам, че вече сте си у дома.  baloni
Маслинке, браво, че и при вас всичко е наред и се гушкате вкъщи  baloni
Радвам се, че има толкова хубави новини, дано и при Лилибончето нещата да се оправят.


Лаленце, НОИ правят превод всяка сряда и в четвъртък парите са по сметките на хората /ако са ти обработили болничния де/. Т.е. проверявай само в четвъртъците, щото аз преди да разбера обикалях всеки ден по банкоматите.
Срокът им е 30 дни от подаването на болничния при тях /продължителните болнични и майчинските уж били с предимство... ма опита сочи, че не е точно така - парите за февруари си ги получих май.....за март, през юни../.

# 22
  • Мнения: 724
Явно аз днес с НОИ съм доста активна:)
Така аз също си смених фамилията и адреса докато чаках пари от НОИ.Така естествено болничния ми беше върнат заради това при положение че аз си смених фамилията на 25.02.07 а болничният ми беше от 12.02.07 но както и да е приживях го.Така на тези които ще си сменят или са си сменили фамилията трябва да отидете до съответната Ви община и да си вземете една бележака в която е обелязано че с това ЕГН и с двете фамилии е един и същ човек.Няма нужда ходите до банката да си сменяте фамилията или сметката НОИ ни интересува номера на сметката а не Фамилията абе изобщо ....................... системата е хризантема.
Ето телефоните на НОИ-9261990.9261798.9261979.9261927.9261971.9261939.9261986.
Да се надявам че съм Ви била полезна.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 558
Здрасти и от мен!

Маслинка, Кетка добре сте се завърнали вкъщи с бебешоците! Дано да ви слушат, пък ако не, лошо няма  Mr. Green! Няма да ги върнете!

Зойче, много се радвам, че и Билянка вече си е вкъщи! Само можеш да се наслаждаваш на безсънните нощи  Wink.

И аз болничния за Февруари го получих началото на Май. Априлския го чакам едва към края на Юни евентуално. Ужас! По принцип работодателя трябва да ги подаде в НАП до края на следващия календарен месец и те да ги преведат в 30 дневен срок, което прави 2 месеца в най-лошия случай. При мен така се получи поне с първия болничен. Май практиката в нашата фирма е да се носят болничните в края на месеца.

Успех на всички запътили се към болницата днес!  Peace

# 24
  • Мнения: 245
Изобщо отговорите ви хич не ме обнадеждават, че ще си получа парите по-рано от края на юни, а после ще е борба и със следващиет болнични.
А накуп ли ги дават за 45 дни, или как - за месец,а после остатъка?
Уф, егати неразборията, ако чакаш на тези пари да си измрял от глад #Cussing out #Crazy

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 888
А накуп ли ги дават за 45 дни, или как - за месец,а после остатъка?
Изчислява ти се обезщетение за 1 ден, след което се умножава по броя на работните дни в съответния месец. Така се получава сумата, която ти превеждат. Остатъка - следващия месец. Веднъж като ти сметнат дневната сума повече не я менят за всичките 315 дни. Така обясни моето ТРЗ по опита на една колежка, която от януари е в 315-те дни.

# 26
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен! Влизам набързо да честитя на всички бебенцата и да ви съобщя че на 02.06. се роди бебе Максим - 50см., 3.100кг. Вече сме си в къщи и се гледкаме, чувството е невероятно. Чао засега!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 235
Честито на Ivcheto, за малкия Максим, да ти е жив и здрав, много да ви радва и да слушка.
Кетката: "Първия ден вкъщи беше лудница, сещате се, сам ерген 8 дни, верно, че къщата светеше, ама хладилника празен, пералнята чака, а той ме гледа и той едно гладно, че на сухоежбинка цяла седмица не се трае..." 
 ха-ха направо си го представям и моя как ще изглежда. Кетката добре дошла, липсваше ни!
Зойче, много хубаво е че с малката сте добре и се гушкате в къщи, а безсънните нощи дано отминат по-бързо.
Маслинке, добре е че имаш кърма, дано принцесата започне да суче по-скоро и за теб ще бъде по-лесно.
Болничните и аз си ги чакам, листа ми е издаден на 27,04 шефката го е подала края на май и може би ще получа някакви пари към края на този месец.
Лаленце, по-добре за фамилията не чакай до другия болничен, че забавянето може да стане по-голямо. Доколкото знам не изплащат парите накуп.
Продължавам да се мола за Криско! Дано намерят лечение за това заболяване и той се размине с най-леката му форма. На Лилибон и цялото й семейство желая много сили и вяра. newsm17

# 28
  • Мнения: 245
Айде и на Ивчето честито синче.
Това ми е любимото мъжко име, бяхме го запланували ако беше момче бебето Flutter
Честито още веднъж и всичко по-по-най  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 1 635
Мерси, че ме провери Детрикса. Сигурна съм, че въведох мадаме. Но нета се скапваше и явно не я е записало. Но за сметка на това е запазил верния резултат. Имам проблем и с смяната на логина и паролата и ми отнема страшно много време и като се скапа нещо между временно и става каша.

Честито на Ивчето!

Още веднъж добре дошли на всички мами, върнали се в къщи. Чакаме снимки!!!!!

А   относно болничния- моя още сигурно не е подаден в НОИ. Че е от май и още не са превели заплата и чак тогава се подават в НОИ. Но пък подписах всички документи предварително, за другитеболнични. Поне документите да са подготвени предварително и да се чака само болничен и акт за раждане. Но се надявам да си получа първите пари точно след раждането,, но те ще са малко - само за няклоко дни.

Общи условия

Активация на акаунт