цистит

  • 22 987
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • DE
  • Мнения: 967
И аз съм имала цистит, само че лечението ми беше с гентамицин.
Лекарката каза, че може да се прояви и след секс без презерватив!

# 16
аз също съм имала цистит и пих ципрофлоксаци , но за да няма повторания т е да не стане хронично ми изписаха и нещо като уроваксина което пих 3 месеца сутрин на гладно по едно хапче

# 17
  • Мнения: 108
Току що бях на лекар-много билкови чайове от мечо грозде,хвощ и в огромни количества вода....заедно с антибиотик,но го съобрази и с факта че имам и гноина ангина  Confused

# 18
  • Мнения: 23
При цистит, особено ако се касае за кърмачки като първа помощ - сварява се в две чаени чаши вода половин накъсана връзка пресен магданоз, отварата се пие през 2 часа по половин до една чаена чаша.На мен ми е помагала много!

# 19
  • Мнения: 393
При последната криза се справих с чай от мечо грозде, корени от магданоз нарязани и сварени на чайче прецеждат се и се пият вместо вода, пих и едни билкови таблетки около 12 лева бяха Имунобор уро.Напиши цистит в търсачката доста теми и много полезни съвети това за имунобора от там го прочетох.С антибиотици аз не се лекувам търся алтернативни методи защото съм алергична и.....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=186129.0

И ти пожелавам бързо оздравяване

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 17:29 от Iva_q

# 20
  • Мнения: 669
От 2 дни съм със цистит и страшни болки при уриниране. И преди съм имала 1-2 пъти (беше отдавна), и съм се излекувала с мечо грозде. Сега пия Цистон, но все още не се е премахнало.
При мен май също се получи след секс. По принцип не използваме презерватив със съпруга ми, но това за пръв път ми се случва. А и понеже имах проблеми - гинекологични и сигурно 3 месеца не бяхме правили секс .......
Искам да ви попитам - нормално ли е да има кръв. Само че немога да определя от къде е - дали при уринирането, или от влагалището. Много е оскъдно, но виждам на хартията. Дали трябва да посетя лекар или и сама мога да приложа самолечение и да изчакам.

# 21
  • DE
  • Мнения: 967
От 2 дни съм със цистит и страшни болки при уриниране. И преди съм имала 1-2 пъти (беше отдавна), и съм се излекувала с мечо грозде. Сега пия Цистон, но все още не се е премахнало.
При мен май също се получи след секс. По принцип не използваме презерватив със съпруга ми, но това за пръв път ми се случва. А и понеже имах проблеми - гинекологични и сигурно 3 месеца не бяхме правили секс .......
Искам да ви попитам - нормално ли е да има кръв. Само че немога да определя от къде е - дали при уринирането, или от влагалището. Много е оскъдно, но виждам на хартията. Дали трябва да посетя лекар или и сама мога да приложа самолечение и да изчакам.
Цистита може да е и от настиване! Кръв и аз съм имала. Хубаво е да посетиш лекар. Цистита е възпаление на пикочния мехур и в повечето случаи изписват антибиотици!
Докато си вкъщи си свари тетра, излей я в един леген и седни вътре. Можеш да пикаеш вътре-няма да те боли толкова.
Успех!

# 22
  • Мнения: 23
От 2 дни съм със цистит и страшни болки при уриниране. И преди съм имала 1-2 пъти (беше отдавна), и съм се излекувала с мечо грозде. Сега пия Цистон, но все още не се е премахнало.
При мен май също се получи след секс. По принцип не използваме презерватив със съпруга ми, но това за пръв път ми се случва. .....

     И аз бях като теб преди две седмици и то също след секс.При мен проблем беше,че още се кърмим сутрин и вечер с Ники и повечето лекарства са неприложими.
    Щом обаче има и кръв, значи цистита е в остра форма - според мен задължително отиди на лекар, да вземат стерилна урина и да ти направят антибиограма.
   А докато излезе резултата - мечото грозде винаги ми е помагало много, но го препоръчват да се пие вътре с една лъжичка сода бикарбонат - действало най-добре в алкална среда.
  Помага и отвара от магданоз,която се пие като вода.
   На мен от антибиотиците наи-добре ми е действал - Ципрофлоксацин - не е скъп - 4.50 лв.,пие се по една таблетка на 12 часа и много бързо се усеща действието му.
   Ако оплакванията ти са се появили изведнъж направо в острата форма с прокървяване/като че ли идва от нищото проблема/може би не става дума за цистит, а за масирана инфекция с Ешерихия коли - много гадна и упорита бактерийка, но и нея успешно я трепе Ципрофлоксацина.
  Пожелавам ти бързо оздравяване!! newsm10

# 23
  • Мнения: 656
От 2 дни съм със цистит и страшни болки при уриниране. И преди съм имала 1-2 пъти (беше отдавна), и съм се излекувала с мечо грозде. Сега пия Цистон, но все още не се е премахнало.
При мен май също се получи след секс. По принцип не използваме презерватив със съпруга ми, но това за пръв път ми се случва. А и понеже имах проблеми - гинекологични и сигурно 3 месеца не бяхме правили секс .......
Искам да ви попитам - нормално ли е да има кръв. Само че немога да определя от къде е - дали при уринирането, или от влагалището. Много е оскъдно, но виждам на хартията. Дали трябва да посетя лекар или и сама мога да приложа самолечение и да изчакам.
Може да имаш кръв. И акоа си мислила, че е от влагалището през това време да са се задълбочавали нещата.
Дали можеш да приложиш самолечение - това зависи от теб - дали да рискуваш. Аз не желаех да се разкарвам по поликлиники и затова помолих личната да ми изпише нещо. Тя предписа нолицин. Пих го 5 дена, нещата се позакрепиха, но няколко дена след като го спрях пак започнаха симптомите. Пробвах само с билки и повече вода, не се оправиха нещата. Пиха пак 5 дена нолицин - същата работа. Накрая в един петъчен следобед се замъкнах до поликлиниката, оказа се че на работа има само нефролог. Ще поспестя малко от разказа - имах бактерии, които са чувствителни на нолицина (което е интересно), така че пак пих нолицин, но не 5 дена, а 10 дена, в комбинация с уростим (уроваксина, съдържаща антитела срещу точно моя вид бактерии) и за мое голямо щастие и облекчение се оправих напълно!
Но не те съветвам да се самолекуваш без изследване - понякога проблемът може да е по-нагоре - към бъбреците, така че пусни една обикновена и стерилна урина, и ПКК.

# 24
  • Мнения: 2 069
Искам да ви попитам - нормално ли е да има кръв.
Аз даже пишках кръв / тогава бях на 7-8 г / и въпреки че се повтарам с топла чаша бира 3 пъти на ден преди хранене се оправих  Peace

# 25
  • Мнения: 669
Благодаря ви много за съветите.
Вчера отидох до Джи-Пи-то и ми изписа Нолицин  и още сутринта вече я нямаше болката при уринирането. Ще продължа да го пия няколко дни, но важното е че отшумя (за сега да чукам на дърво).
Благодаря ви още веднъж.

# 26
  • Мнения: 11 737
Моля помогнете ми ако можете.Имам проблем от 5 дена,пари ми при уриниране.Паренето не е влагалищно,а го усещам в пикочния мехур.Започнах да пия Уринал и много вода,чувствам се малко по добре.Ако може някой да ми каже,какво представляват изследванията при уролог,как се взима стерилна урина,дали баркат в уретъра при жените?Много се страхувам от такива неща.Помогнете ако можете.{}

# 27
  • Мнения: 2 069
Моля помогнете ми ако можете.Имам проблем от 5 дена,пари ми при уриниране.Паренето не е влагалищно,а го усещам в пикочния мехур.Започнах да пия Уринал и много вода,чувствам се малко по добре.Ако може някой да ми каже,какво представляват изследванията при уролог,как се взима стерилна урина,дали баркат в уретъра при жените?Много се страхувам от такива неща.Помогнете ако можете.{}
май много си се притеснила
аз не си спомням да бъркат  Wink
отиди при личния да ти пусне една стерилна урина и ако има нещо по-сериозно ще те прати на нефролог
а за момента бих ти препоръчала да пиеш топла бира 3 пъти на ден преди хранене  Peace на мен ми помага

# 28
  • Мнения: 679
Имала съм цистит от настинка и ми се ходи до тоалетна през няколко минути и пускам по 1-2 капки само. Помага да си натопиш краката за няколко минути в гореща вода няколко пъти на ден, но не трябва да се прекалява, защото е възможно човек да получи кръвоизлив. Веднъж така бях настинала, че не излизах от тоалетната цяла нощ. Непрекъснато ми се пишкаше и спях на гърнето с краката натопени в гореща вода. Тогава без малко да оплескам работата с тая гореща вода. Така че с това не бива да се прекалява.

# 29
  • Мнения: 2 336
И аз имам цистит пия мечо грозде поне за сега, а до колкото знам топлата бира се пие когато имаш болки в  бъбрици или проблеми с тях.

Общи условия

Активация на акаунт