До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 859
  • 183
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 593
Като мама на която и предстоят тези преживявания сьм сьгласна с повечето мнения.Има и калпав персонал има и свестен лошото е че системата не е измислена добре.Писах ви че майка ми е лелка в ясла да знаете сьс какви сестри е работила Twisted EvilИма страшно много време през което децата са само сьс сестрата.Когато примерно се оправят креватчета,измиват се и се стерилизират сьдове,чисти се ,дезинфекцират се гьрнета,слиза се в кухнята за храна и др.И се чудя ква е тая политика от 2 групи ясла да остане само една при положение че деца бол.Защо се приемат деца живеещи в други квартали а тези от нашия не.Защо няма конкретно и ясно разпореждане за броя на децата а добре би било и да е сьобразено с вьзрастта.Гледката на поне 10 малчовци на около 2г. плачещи за "мама" е много тьжна гушкаш едно после друго ама......... Tired

# 136
  • Мнения: 1 238
ПРЕДСТАВЯМ СИ СИТУАЦИЯТА,КОГАТО НЯКОЯ МАЙКА ЩЕ ДОЙДЕ ДА МЕ СЪДИ ЗАЩАТА 2 ГОДИШНОТО МИ ДЕТЕ Е НАХАПАЛО НЕЙНОТО. newsm78.Незнам как ще реагирам #CrazyДецата на тази възраст се бият,хапят,блъскат.Ако се съдим за това трябва всички родители да са по затворите,защото няма дете което поне веднъж да не е посегнало по някакъв начин на друго./Освен ако няма някакъв здравословен проблем/.Да съдиш госпожите newsm78.Я вземи ти и се грижи за 25-30 деца на 2 години и се опитай да ги следиш всичките едновременно.Да това може да стане ако ги паркираш на столчетата да стоят по цял ден.Това ли искаш за детето си.
Проблема е в това,че на дете на тази възраст,колкото и да обясняваш то не може съвсем да те разбере.Та те още се напикават в гащите си  Rolling Eyes.Може би знае,че не трябва да хапи и бие,но не винаги може да се спре,а понякога го прави скришом и бързо.Лелките не са виновни,нито пък децата.

Ама тя не е казала, че майките ще съди, а персонала, за това, че не са били там, когато е било необходимо.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 2 133
40-50-60 ! деца в едно помещение цял ден - на това ако му казват социализация... аз самата бих се побъркала.
Виновните са в Общината, ако питате мен.
А как реагира самото нахапано дете? Има промяна в поведението му?

# 138
  • Мнения: 2 270
аз мисля,че родителите имаме прекалено големи изисквания за 10-те лева които плащаме в яслите за да ни гледат децата/аз дори не плащам/Виж ако яслата е частна и си наринал един кош пари ,тогава може и да си потърсиш правата по съдебен път,но не това е решението

# 139
аз мисля,че родителите имаме прекалено големи изисквания за 10-те лева които плащаме в яслите за да ни гледат децата/аз дори не плащам/Виж ако яслата е частна и си наринал един кош пари ,тогава може и да си потърсиш правата по съдебен път,но не това е решението
Мисля че е грешно да се обобщава. Много често децата ги оставят сами в групата. Това го научавам и от моето дете. Тук въпросът е друг - защо след като нещо нередно става госпожата отказва давземе мерки. Защото ако не го направи това нередно нещо ще продължи. Може би съдебня подход ще стресне малко госпожите и директорката да си вършат работата...
За информация ще ви кажа, че в нашата градина у голЕмото селО София (защото има много оплаквания от Софийските детски градини) никога не са ми се нацупили ако закъснея и взема детето си в 19ч, нито пък ако си заведа детето в 7,20. Винаги има човек там, самата директорка е в градината още 7,30, а градината не е частна, а си е най-обикновено ОДЗ.

# 140
  • София
  • Мнения: 6 999
аз мисля,че родителите имаме прекалено големи изисквания за 10-те лева които плащаме в яслите за да ни гледат децата/аз дори не плащам/Виж ако яслата е частна и си наринал един кош пари ,тогава може и да си потърсиш правата по съдебен път,но не това е решението

А данъци не плащаш ли? Или мъжът ти?
Персоналът в детските заведения е там да се грижи за децата - за това му е заплатата. Ако по някаква причина работата не им харесва - да напуснат/ стачкуват/. Но да извиняват ниските си/да не кажа в някои случаи извратени/ педагогически умения с това колко малко плащаме, колко много са децата и колко ниски техните заплати.  Stop Naughty

# 141
  • Мнения: 1 045
аз мисля,че родителите имаме прекалено големи изисквания за 10-те лева които плащаме в яслите за да ни гледат децата/аз дори не плащам/Виж ако яслата е частна и си наринал един кош пари ,тогава може и да си потърсиш правата по съдебен път,но не това е решението

А данъци не плащаш ли? Или мъжът ти?
Персоналът в детските заведения е там да се грижи за децата - за това му е заплатата. Ако по някаква причина работата не им харесва - да напуснат/ стачкуват/. Но да извиняват ниските си/да не кажа в някои случаи извратени/ педагогически умения с това колко малко плащаме, колко много са децата и колко ниски техните заплати.  Stop Naughty
Напълно подкрепям  Peace Не може да си правят каквото искат и да се оправдаят с многото деца ...
И другите изказвания , че е нормално щото били малки и т.н.  Stop Не ми се обяснява сега но с очите си видях за какво става въпрос в тази ясла и се радвам , че махнах  дъщеря си от там.  15-те минути които стоя ми костваха 2 седмици истерии , напикаване и непрестанни събуждания със рев  Tired

# 142
  • Мнения: 141
Ужас. И аz бих се стресирала доста, ако детето ми е обект на насилие. Но нито децата , нито персонала са виновни. Едните са оставени от майките я яслата и са неспокойни, отделно майкиет са иzнервени, zащото работят и се иzморяват, а zа лелките да не говорим , като гледам как аz едва се оправям с едно, а те с по 30  #Crazy #Crazy #Crazy
Не zнам какво трябва да се направи, zа да се осигурят условия децата да растат спокойни и неагресивни  newsm78

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 133

Не zнам какво трябва да се направи, zа да се осигурят условия децата да растат спокойни и неагресивни  newsm78


Достатъчно места в яслите, малки групи, контрол от страна на директори, инспекторат, родители, опресняване и развитие на квалификацията на персонала

# 144
  • Мнения: 141

Не zнам какво трябва да се направи, zа да се осигурят условия децата да растат спокойни и неагресивни  newsm78


Достатъчно места в яслите, малки групи, контрол от страна на директори, инспекторат, родители, опресняване и развитие на квалификацията на персонала

Да и това ка кможе да успеем да го постигнем? Като майките секарат с други майки, песонала в градината , който е пренатоварен и беz това и сигурно и жените ги преживяват доста такива случки ... Като майките на виновните деца им се карат ? Това още повече ще иzнерви децата ...

# 145
  • София
  • Мнения: 6 999

Не zнам какво трябва да се направи, zа да се осигурят условия децата да растат спокойни и неагресивни  newsm78


Достатъчно места в яслите, малки групи, контрол от страна на директори, инспекторат, родители, опресняване и развитие на квалификацията на персонала

Следва да се промени мисленето на обществото ни, което /по мое скромно мнение/ няма да стане в обозримо бъдеще. Не само в БГ групите са големи, не само в БГ заплатите са малки... но има места в този свят, където въпреки това персоналът се държи с децата човешки. Което означава с уважени, любезно, без да ги бие и навиква...

# 146
  • Мнения: 197
Да работиш с деца трябва да е призвание, т. е. да обичаш и работата си и децата. Заплатата не трябва да е единственият ти стимул, за да работиш с деца. Абсолютно е недопустимо да се мият дупетата на децата със студена вода и детенце от яслата да се върне обратно към памперсите от стрес. Абсолютно е недопустимо да дойдеш да си вземеш детето и 15 минути да няма на кого да кажеш, че си там, а накрая да си отидеш без да си видял и един възпитател. Абсолютно е недопустимо дечица от градината да са намирани на влаковата линия на голямо разстояние от градината /случаите със "избягали" деца във въпросната градина са няколко/. Недопустимо е детето ти да се прибере буквално със задръстен с хляб нос и да го издухваш от там с дни, а после случката да се повтаря със земя от саксиите и какво ли още не. Недопустимо е да направиш забележка за нещо и в замяна към детето ти да се получи негативно отношение. Това са абсолютно реални случки! Всички потърпевши деца бяха отписани. А какво стана с оплакванията до директорката? Без никакво развитие. Инциденти стават, така е, но трудно могат да се объркат с немарливост. Така че, май е по добре да има и осъдени. Все пак става въпрос за децата ни!

# 147
  • Мнения: 141

Не zнам какво трябва да се направи, zа да се осигурят условия децата да растат спокойни и неагресивни  newsm78


Достатъчно места в яслите, малки групи, контрол от страна на директори, инспекторат, родители, опресняване и развитие на квалификацията на персонала

Следва да се промени мисленето на обществото ни, което /по мое скромно мнение/ няма да стане в обозримо бъдеще. Не само в БГ групите са големи, не само в БГ заплатите са малки... но има места в този свят, където въпреки това персоналът се държи с децата човешки. Което означава с уважени, любезно, без да ги бие и навиква...

Това мнение считам zа доста спонтанно и пристрастно.
Хората на всякъде са хора и имат граници. Можеш да натовариш някой с работа, но като го претовариш фиz. и псих. постигаш доста нежелани реzултати.
И в чужбинскиет има доста доволни и недоволни от яслите си в zависимост от раzличните условия ...
А в България  хората  и помежди си се държат доста иzнервено .

# 148
  • Мнения: 141
Да работиш с деца трябва да е призвание, т. е. да обичаш и работата си и децата. Заплатата не трябва да е единственият ти стимул, за да работиш с деца. Абсолютно е недопустимо да се мият дупетата на децата със студена вода и детенце от яслата да се върне обратно към памперсите от стрес. Абсолютно е недопустимо да дойдеш да си вземеш детето и 15 минути да няма на кого да кажеш, че си там, а накрая да си отидеш без да си видял и един възпитател. Абсолютно е недопустимо дечица от градината да са намирани на влаковата линия на голямо разстояние от градината /случаите със "избягали" деца във въпросната градина са няколко/. Недопустимо е детето ти да се прибере буквално със задръстен с хляб нос и да го издухваш от там с дни, а после случката да се повтаря със земя от саксиите и какво ли още не. Недопустимо е да направиш забележка за нещо и в замяна към детето ти да се получи негативно отношение. Това са абсолютно реални случки! Всички потърпевши деца бяха отписани. А какво стана с оплакванията до директорката? Без никакво развитие. Инциденти стават, така е, но трудно могат да се объркат с немарливост. Така че, май е по добре да има и осъдени. Все пак става въпрос за децата ни!

може би трябва да се смени именно директорката? идеята ми е, че се раzправяме на доста ниско ниво, докато множеството от проблемите според мен не е в немарливостта на самите жени, които пряко гледат децата. Те са в лоша органиzация, лоша обстановка, лоши условия , лошо отношение дори към самите жени . От там страдат мног одецата.

# 149
  • Мнения: 197
Искам само да кажа, че от сегашната градина съм много доволна!

Общи условия

Активация на акаунт