До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 861
  • 183
  •   1
Отговори
# 150
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
...
Тук е проблемът е решен по следния начин- ако има над 3 оплаквания от едно дете, че хапе, то се изключва от детското заведение и родителите му да го мислят.

 Shocked Това сериозно ли?

Да, счита се, че ако едно дете проявява системна агресия като хапане и щипане, има сериозен проблем.
Моята също не е ангел, но досега не хапала или удряла дете.
Браво! Много ми се иска да кажа и "добро утро", но за съжаление това не е практика в нашите детски заведения.
НЕ Е НОРМАЛНО детето ви да хапе, щипе, блъска и наранява другите деца!
За съжаление, как'Сийка е казала какво става, когато намекнеш (!) това на родителя на слънчицето.

# 151
  • София
  • Мнения: 6 999
Следва да се промени мисленето на обществото ни, което /по мое скромно мнение/ няма да стане в обозримо бъдеще. Не само в БГ групите са големи, не само в БГ заплатите са малки... но има места в този свят, където въпреки това персоналът се държи с децата човешки. Което означава с уважени, любезно, без да ги бие и навиква...

Това мнение считам zа доста спонтанно и пристрастно.
Хората на всякъде са хора и имат граници. Можеш да натовариш някой с работа, но като го претовариш фиz. и псих. постигаш доста нежелани реzултати.
И в чужбинскиет има доста доволни и недоволни от яслите си в zависимост от раzличните условия ...
А в България  хората  и помежди си се държат доста иzнервено .
[/quote]

Напротив мнението ми е изстрадано. За пристрастно - такова е - родител съм и искам детето ми да се възпитава правилно, а не като да е родено някъде в 17 век. Нямам опит с държавни учебни заведения /освен от времето, когато аз ги посещавах/, но виждам какво става около мен.

Въпросът не е дали и в чужбина има недоволни - естествено, че ще има. Но когато извън БГ някоя учителка удари детето ти в градината в най-лекия случай си губи работата. А в БГ градината учителките гордо заявяват как наследникът е направил 'едикакво си' и те са го плеснали /да речем/. А още по-ужасното е, че въпреки тези ударчета, наказания, принуждавания да се спи, да се яде и какво ли още не има родители, които са доволни. Ето за това трябва да се смени мисленето на обществото.
За сега обаче българите се интересуват главно от това дали детето им е загащено, изяло ли си е манджата и да не му духа като спи в градината... А не как се държат с него възпитателите, как го наказват и как го поощряват и прочие...

П.С. Извинявам се, че нещо с цитатите не се е получило.

# 152
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Децата на тази възраст се бият,хапят,блъскат.

Това не е вярно ... и не е нормлно да го правят... още повече, че по света, това се  счита за сериозен проблем и изключват децата

# 153
  • софия
  • Мнения: 5 010
Сетих се за една случка на колежка на мъжа ми.
Действието се развива в Швеция мисля:

Детенце на училище.Обаче както си седи в час вижда паяк и Бум, няма паяк.НОоооооо учителката в шах.Викат родителите да поговорят с тях, защото не е нормално така да се убива, нали се сещате вид агресия си е това, но пък и за да не навредят на детето което е от друга държава и може би други нрави искат до поговорят с родителите.И родителите милите и те в шах.Ми какво пък толкова паяк.Разбрали са се.Не са се консултирали по-нататък с психолог....
защото е за всички детето си било нормално и си останало такова след уточненито че ние трепим паяци и всякакви гадинки - но вече не и детето Peace

# 154
  • Мнения: 2 270
Децата на тази възраст се бият,хапят,блъскат.

Това не е вярно ... и не е нормлно да го правят... още повече, че по света, това се  счита за сериозен проблем и изключват децата
добре 90%-от децата на възраст от 1.5 до 2.5 г го правят.Колко са децата ,които доброволно си дават играчката с която играят в момента .В много случаи родителите изобщо не знаят какво правят децата им в детските градини и ясли.Там те са коренно различни.
Ето две от моите деца не са хапали,обаче едното удряше ,другото не удряше ами ревеше като съдрано.Малкия ми син хапе.Хапе мен,сестра си,брат си.В яслята още не са ми се оплаквали да е ухапал някого,но той там си стои кротко на едно столче/това не е моето дете/Не можем да говорим за агресия при дете на 2 години.Прекалено е малко.Виж на 4-5 тогава да.Но ние говорим в момента за яслена възраст

# 155
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Спомням си, че братовчед ми хапеше като малък ... и от там си правя извода,  че децата хапят от ревност , а също и когато ги сърбят зъбите

 ...  за играчките не знам... малкия чак  сега, на 3 години, започна да ги забелязва и да не иска да ги дава ..преди това само мен не даваше ...или поне аз не помня да е имало някакъв проблем с това

# 156
  • София
  • Мнения: 3 421
Моите не са хапали, но щерката колко е хапана ooooh!. В повечето случаи родителите ми обясняваха, че децата я хапят, защото я харесвали. Не знам дали е било така, но никога не е било следствие от спор за нещо. Дори си спомням - прегръща я едно момченце и изваднъж - хоп захапва я за бузата. С другата майка стояхме на половин крачка от тях и не можахме да реагираме въобще.

# 157
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ани, всички деца са посегнали да ударят, да ощипят или да хапят. Опитали са се. От родителите зависи дали детето ще реши, че това е НОРМАЛНО, тоест обичайно поведение. Че в това няма нищо лошо или пък не е кой знае какво.


# 158
  • София
  • Мнения: 6 999
...В повечето случаи родителите ми обясняваха, че децата я хапят, защото я харесвали. Не знам дали е било така, но никога не е било следствие от спор за нещо...

Дъщеря ми хапе от любов - аз я научих  Embarassed Като малка, а и сега понякога леко я гризвам... Преди хапеше баща си, баба си, бавачката и мен... Сега обаче поумня и само мен хапе /взаимно се хапем де/ не се смейте

# 159
  • Мнения: 2 270
Ани, всички деца са посегнали да ударят, да ощипят или да хапят. Опитали са се. От родителите зависи дали детето ще реши, че това е НОРМАЛНО, тоест обичайно поведение. Че в това няма нищо лошо или пък не е кой знае какво.



мислиш ли,че има родители ,които просто ще стоят и гледат как детето им хапе,удря,блъска и няма да реагират.Аз лично такива не познавам.Понакога децата на тази възраст,не осъзнават какво точно правят,не осъзнават,че причиняват болка и не осъзнават,че това,което им правят другите деца е същото ,което и те правят

# 160
  • Мнения: 141
... Абсолютно е недопустимо да дойдеш да си вземеш детето и 15 минути да няма на кого да кажеш, че си там, а накрая да си отидеш без да си видял и един възпитател. ...
Права си. Не трябва да се оставят децата беz надzор. А колко работещи майки , като се има в предвид натовареността в работата и пътната обстановка ги вzимат навреме? Ти колко беше zакъсняла при тоzи случай? Защото една поzната в Германия zакъсня веднъж да си вzеме детето от градината и след нула време и се обадиха полицаите да иде да си го вzеме от полицията и да обяснява zащо си zанемарява отрочето ... Поzнай повтори ли? Но така е правилното , да. А колко майки са съгласни?

# 161
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
... Абсолютно е недопустимо да дойдеш да си вземеш детето и 15 минути да няма на кого да кажеш, че си там, а накрая да си отидеш без да си видял и един възпитател. ...
Права си. Не трябва да се оставят децата беz надzор. А колко работещи майки , като се има в предвид натовареността в работата и пътната обстановка ги вzимат навреме? Ти колко беше zакъсняла при тоzи случай? Защото една поzната в Германия zакъсня веднъж да си вzеме детето от градината и след нула време и се обадиха полицаите да иде да си го вzеме от полицията и да обяснява zащо си zанемарява отрочето ... Поzнай повтори ли? Но така е правилното , да. А колко майки са съгласни?

Е, хайде сега, защо реши, че жената е закъсняла? Ми има градини, в които и 18.30 смятат родителите за "закъснели", а работното време е до 19ч. ...
По темата, не знам, синът ми никога не е хапал, има и дечица, които си изразяват така емоциите, особено в яслена възраст. Но, ако авторката на темата не преувеличава и детето е било ЗВЕРСКИ нахапано ДО КРЪВ, мисля, че вина имат сестрите от яслата. Едно зверски нахапано дете би ревало и пищяло от болка и те да не го чуят? Или да не обърнат внимание? Или поне да не се извинят на родителите и да им обяснят какво точно е станало, не мисля, че е правилно подобно поведение. Ако случката е точно както е описана, да - майката би трябвало да търси отговорност, мое мнение.

# 162
  • Мнения: 141
предполагам, че са се иzвинили, а щом 15 мин. стояла там и не видяла жива душа, предполагам, че другите родители са си прибрали душиците  вече ...

# 163
  • софия
  • Мнения: 5 010
предполагам, че са се иzвинили, а щом 15 мин. стояла там и не видяла жива душа, предполагам, че другите родители са си прибрали душиците  вече ...

Sako ksana, мила, ти от колко време не живееш в България?!

Май не си запозната с "ненаписаните порядки в българските (добре де поне част от тях) ОДЗ-та и ясли.
Неписано правило Номер 1: И на водене и на вземане много често няма никой от персонала.
Неписано правило Номер 2: Отчет на родители за това как е минал деня не се дава
Неписано правило Номер 3:Ми деца 30 деца са , ние такова нещо не сме азбрали.....

И така нататък и така нататък..........

Аз лично под зверски нахапано си представям страшна гледка и не ме яд толкова, че е нахапано от друго дете, колкото че никой нищо не видял, никой нищо не разбрал.....
пак се вързах сутрин и се набирам яд.....спирам.

# 164
  • Мнения: 141

щом е въzприето като правило и дори се публикува в родителски форум, какво искаш да коментираме на ситуацията? Явно иzхранването на сем. е под прио.1 и ако на майката и останат нерви и сили се раzправя като най лесно с лелките, но проблемите не идват от тях, а от ситуацията и условията и от цялата система ... Как да е не виждам в същност какво коментираме.
Жената е права да е в стрес, zащото детето и е обект на агресия, жената иска да се раzптравя по тоzи повод, но ако детето и нее zасегнато фиzически приема неписаните правила


Май не си запозната с "ненаписаните порядки в българските (добре де поне част от тях) ОДЗ-та и ясли.
Неписано правило Номер 1: И на водене и на вземане много често няма никой от персонала.
Неписано правило Номер 2: Отчет на родители за това как е минал деня не се дава
Неписано правило Номер 3:Ми деца 30 деца са , ние такова нещо не сме азбрали.....
 

и zаминава на работа zатваряйки уши и очи zа редно и нередно, нали има въzможност да иде на работа. А тя пък какво е виновна, като трябва да иде, иначе на къде ...

Общи условия

Активация на акаунт