До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 879
  • 183
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Явно иzхранването на сем. е под прио.1 и ако на майката и останат нерви и сили се раzправя като най лесно с лелките, но проблемите не идват от тях, а от ситуацията и условията и от цялата система ...

Какво искаш да кажеш, че яслите са само за хора, които иначе не могат да си изхранят семейството ли? Или че само тук (в БГ) е така? Или съм те разбрала неправилно?

# 166
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно иzхранването на сем. е под прио.1 и ако на майката и останат нерви и сили се раzправя като най лесно с лелките, но проблемите не идват от тях, а от ситуацията и условията и от цялата система ...

Какво искаш да кажеш, че яслите са само за хора, които иначе не могат да си изхранят семейството ли? Или че само тук (в БГ) е така? Или съм те разбрала неправилно?

Не е ли така  Thinking ...

# 167
  • Варна
  • Мнения: 568
Явно иzхранването на сем. е под прио.1 и ако на майката и останат нерви и сили се раzправя като най лесно с лелките, но проблемите не идват от тях, а от ситуацията и условията и от цялата система ...

Какво искаш да кажеш, че яслите са само за хора, които иначе не могат да си изхранят семейството ли? Или че само тук (в БГ) е така? Или съм те разбрала неправилно?

Не е ли така  Thinking ...
Определено не е така за всички случаи. Има майки, които  работят не по икономическа принуда, а за да се реализират, развиват и т.н.

# 168
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ани, всички деца са посегнали да ударят, да ощипят или да хапят. Опитали са се. От родителите зависи дали детето ще реши, че това е НОРМАЛНО, тоест обичайно поведение. Че в това няма нищо лошо или пък не е кой знае какво.



мислиш ли,че има родители ,които просто ще стоят и гледат как детето им хапе,удря,блъска и няма да реагират.Аз лично такива не познавам.Понакога децата на тази възраст,не осъзнават какво точно правят,не осъзнават,че причиняват болка и не осъзнават,че това,което им правят другите деца е същото ,което и те правят
Ани, то нашето като диалог стана. Laughing
За съжаление, виждала съм такива родители... Вчера се скарах с една госпожа, чието дете блъскаше едва проходило бебе. Нарочно го блъскаше, с едно такова изразче на лицето...  ooooh!
Виждала съм и родители, които поощряват децата си да се държат така. Слушала съм баби, които се гордеят с "подвизите" на внуците си.
На всичкото отгоре моя роднина смята племенниците си (не моите деца) за "деца с характер", защото се държат по описаните горе начини с други деца, с близките си и моля! С нея самата.

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Явно иzхранването на сем. е под прио.1 и ако на майката и останат нерви и сили се раzправя като най лесно с лелките, но проблемите не идват от тях, а от ситуацията и условията и от цялата система ...

Какво искаш да кажеш, че яслите са само за хора, които иначе не могат да си изхранят семейството ли? Или че само тук (в БГ) е така? Или съм те разбрала неправилно?

Не е ли така  Thinking ...
Определено не е така за всички случаи. Има майки, които  работят не по икономическа принуда, а за да се реализират, развиват и т.н.


А ако системата позволява, би било в полза на децата да бъдат в контакт с други деца. Но не и в тези условия, особено при ненормалния брой деца в група.

Василиса, хора разни. И родители разни. Затова има възпитатели, въпросът е, че системата трябва да осигурява нормални занимания с децата - малки групи, мотивирани възпитатели, мат. база, контрол. Но това няма да се промени от днес за утре...

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 15:00 от malina_m

# 170
  • Мнения: 2 270
Василиса Умница -добре,че не познавам такива родители и не съм попадала в ситуациите за които говориш newsm78.В кой ли свят живея Embarassed Crazy Laughing
Невиждам за какво изобщо спорим.На всички е ясно,че вина за създалата се ситуация имат много хора.Въпроса е в това,че ако жената тръгне да съди лелките,те пък от своя страна трябва да съдят директорката,че е приела толкова много деца,тя пък -общината,че я е накарала да приеме толкова деца-общината -правителството,че изобщо нищо не прави и тн и тн...........
Тази сутрин като занесах малкия на ясла-ситуацията беше такава:има 10 нови деца в групата и всичките ревяха.Двете лелки се чудеха как да ги успокояват/едното се беше сграбчило за полата и и буквално се влачеше след нея,защото тя трябваше да ни посрещне,да приеме Тони и да подготви децата 25 на брой за слагане на гърне.Как може тази жена в дадения момент да знае всяко едно детенце защо плаче,дали някое друго не го е ухапало ,плаче за майка си или просто му се плаче.А децата на тази възраст много много не говорят смислено за да им разберат.Поставете се в тази ситуация и мисля,че  ще започнете да гледате с малко по голямо уважение към жените ,които се грижат за децата ви

# 171
  • Мнения: 197
... Абсолютно е недопустимо да дойдеш да си вземеш детето и 15 минути да няма на кого да кажеш, че си там, а накрая да си отидеш без да си видял и един възпитател. ...
Права си. Не трябва да се оставят децата беz надzор. А колко работещи майки , като се има в предвид натовареността в работата и пътната обстановка ги вzимат навреме? Ти колко беше zакъсняла при тоzи случай? Защото една поzната в Германия zакъсня веднъж да си вzеме детето от градината и след нула време и се обадиха полицаите да иде да си го вzеме от полицията и да обяснява zащо си zанемарява отрочето ... Поzнай повтори ли? Но така е правилното , да. А колко майки са съгласни?
Не бях закъсняла. Бях подранила! Две от децата бяха излезли в коридора и аз ги върнах обратно. Става дума за деца в ясла!
На ani69 искам да кажа, че безкрайно уважавам хората, които работят с деца. Но пак ще се повторя - заплатата не трябва да е единственият ти стимул да работиш с дечица. Трябва да го правиш по призвание. Трябва да обичаш и децата и работата си! Немарливостта и незаинтересоваността са абсолютно непростими особено когато са систематични и става дума за много малки дечица! Между яслата и градината, която посещава сега дъщеря ми не може да става и дума за сравнение! Дори за краткото време преди стачката успях да преценя с каква любов и внимание се обгрижват децата тук!

# 172
  • Мнения: 55
Тази тема се дискутира всяка есен.Въпросът е защо?Кой научи децата да се хапят?-разбира се, не учителките или персонала, а ние родителите. Всеки от нас отива с желанието детето му да бъде център на внимание, някой постоянно да го обгрижва,........... и т н
Как ще стане това, когато  вътре са най- малко 15 деца. Никой не подготвя детето си да може да самоуправлява общуването си с другите самостоятелно, да уважава другарчетата си. Учудващото е, че детето което хапе, едва ли  разбира, че прочинява болка.Така се случва когато  ние родителите упорито стимулираме  такова поведение  в дома.Ние също не сме научили своите деца да се пазят или да не влизат в конфликт.
Затова направете  родителска среща, нека да присъстват всички и тези родители,чието дете хапе,поговорете, изяснете причината довела до тук.
И да плашим персонала нищо няма да се постигнем, никой служител не стои и да насъсква децата едно срещу друго.
Нека да помисли всеки в тази група , пък и всеки с какво възпитание е изпратил детето си в детската ясла, градина или училище.Там е същото каквото е обществото ни .Образователните институции  са огледало на обществото..............кой кого да събори

# 173
  • Мнения: 883
Моето е било и хапано и хапещо. Веднъж беше захапана много яко в яслата, но "хапача" беше на годинка и нещо, всеки ден имаше някое сръфано дете в групата- всеки ден му се караха и то пак си хапеше, впоследствие този период отмина. Не смятам, че децата, които са по-агресивни го правят осъзнато и със злоба. И какво да направят лелите- да го заключат в изолатор ли?

# 174
  • Мнения: 6 207
Тази тема се дискутира всяка есен.Въпросът е защо?Кой научи децата да се хапят?-разбира се, не учителките или персонала, а ние родителите. Всеки от нас отива с желанието детето му да бъде център на внимание, някой постоянно да го обгрижва,........... и т н
Как ще стане това, когато  вътре са най- малко 15 деца. Никой не подготвя детето си да може да самоуправлява общуването си с другите самостоятелно, да уважава другарчетата си. Учудващото е, че детето което хапе, едва ли  разбира, че прочинява болка.Така се случва когато  ние родителите упорито стимулираме  такова поведение  в дома.Ние също не сме научили своите деца да се пазят или да не влизат в конфликт.
Затова направете  родителска среща, нека да присъстват всички и тези родители,чието дете хапе,поговорете, изяснете причината довела до тук.
И да плашим персонала нищо няма да се постигнем, никой служител не стои и да насъсква децата едно срещу друго.
Нека да помисли всеки в тази група , пък и всеки с какво възпитание е изпратил детето си в детската ясла, градина или училище.Там е същото каквото е обществото ни .Образователните институции  са огледало на обществото..............кой кого да събори
Принципно си права, но не и в случая.
Права си абсолютно всичко и хубаво и лошо идва от родителите, без изключение.
Но не и на тази възраст.
Пример - моето дете, когато тръгна на ясла беше първите три месеца като врабче, все сгушен в лелите, взимала съм го и ухапван и надран. Но не зверски... Първите три месеца, после започнах да получавам оплаквания че той хапе, дращи, бие.
Какво ще каже това, че ние с мъжа ми го насъскваме ли? Глупости на търкалета. Никога не сме поощрявали такова поведение. Не съм от майките, които насъскват децата си да не са будали, дори напротив.
Да, говорихме, да, обяснявахме, но трябваше да минат осем месеца докато спре с хапането и още по-лошото драскането. Защото дращеше здраво.
Стават тези неща, между година и половина и две и половина може да е страшно положението. При това стават за секунди. Буквално.
Не знам какъв е случая, затова не коментирам...

# 175
Чудно как има мами които продължават да твърдят, че това е нормално...

Децата ни не са овце да ги даваме сутрин на овчаря, а той да спи по поляните без да ги наглежда много много цял ден и вечер да ни ги връща.
Както казах по горе - не бързайте да сваляте отговорност от персонала в яслите, те са избрали тази професия в пълното съзнание за отговорността която поемат да опазят най-ценното ни. И който не може да се справи не трябва да разчита просто на разбиране от страна на родителите на пострадалото дете или прошка защото според мен за такива неща втори шанс не трябва да има.

# 176
  • Мнения: 6 207
Да, за мен е нормално.
Който не е бил сред деца, и то точно на тази възраст, може да си говори каквото си иска.
Истината е, че това е нормално поведение за част от децата, което се израства...
Не оправдавам персонала, защото не съм била там и не знам какво е станало.

# 177
  • София
  • Мнения: 62 595
извинете, че се намесвам в темата, но много ме изненадват някои позиции.

Не мога да нарека дращенето и хапането нормално поведение в нормална обстнановка. Вярно, че има много родители, които ако не поощряват подобни изяви, поне не ги порицават. Болшинството от родителите не одобряват и се стараят да възпитат децата си да се държат добре.
Проблемът е, че такова поведение е напълно очаквано при събирането на толкова малки деца в големи количества на едно място. Според мен, при сегашните условия на отглеждане в яслите, е невъзможно да се предотвратят подобни неща, защото е пренаселено. И другото, по-важното е, че на децата на такава възраст мястото им е вкъщи, а не в яслата с още 20 деца. На тази възраст децата нямат идея за споделяне на играчки и искат цялото внимание за себеси. Иначе не биха могли да оцелеят, ако ги гледа някой немърлив възрастен.

Затова, ако е възможно, спестете яслата като преживяване на децата си. Те няма да имат никакви проблеми със социализация или изграждане на навици и самостоятелност, освен ако не живеят абсолютно изолирани вкъщи, самотни и заключени в една стая. Не си успокоявайте съвестта с мисли "нормално е на тази възраст да са такива". Децата няма да се държат така (или поне ще е много по-рядко), ако са в спокойна обстановка и без много деца на тази възраст около себе си по цял ден. Когато са много деца на едно място, особено толкова малки, те стават агресивни просто защото си искат вниманието, пространството и собствеността. Дори и в най-големите семейства с по 10 деца, няма такова струпване на маловци на почти бебешка възраст на едно място, а малките се учат от големите, а дори и най-лошите големи имат някаква грижовност към братята и сестрите си.

# 178
  • Мнения: 55
Дете, което е агресивно и две да бъдат си проявява възпитанието.Подкрепям, че който има такова дете да си го държи в дома, това важи и за училище. Обществените детски заведения и училища не са звероукротителници. Всеки от нас да си помисли на какво е научил детето си.От каде на къде моето дете ще страда, това се пренася и в живота .,който е силен бие , изнасилва, гаври се с останалите........Още от детската ясла спрете това поведение...............дете,което сега нарушава правилата и после ще продължи...............да видим какво е по пътъщата, каква е престъпността , в която живеем.
За мен е необходима незабавна родителска среща, за да се помогне и на персонала и на останалите деца. Да в съда ще се оправдава персонала, атова дете ще продължи днес да хапе, утре да бие  ...........и т н

# 179
  • Мнения: 6 207
За какво говорите - изкрахте двегодишно дете престъпник?  Laughing
Това е начин да се изрази емоция, наше задължение е да научим детето да показва емоциите си, без да наранява другите.
И въобще не е вярно, че само ясленските деца имат такова поведение, имам мои клиентчета, които са с такова държание, пък никога не са и чували думата ясла, нито пък братята и сестрите им са се държали по такъв начин. И какво от това, да им забраня да идват ли? Никога няма да стане това... Децата го израстват, с много обяснение и показване.
Винаги когато детето ми е било хапано ми е било мъчно, дори насоро беше почти зверски нахапано, но почти, стана ми жал, но не реагирах срещу майката, защото и на нея не й е лесно. Той беше много обиден, че вече не хапе и не се бие, пък пострада ненадейно.
В такива случаи апелирам към родителите да се държат като възрастни, да покажат достойно поведение. За съжаление на малко от тях им е присъщо.

Общи условия

Активация на акаунт