До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 815
  • 183
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
Аз се шашнах, меко казано. Сега ще ти разкажа за Калинчо от нашата група. Той отдавна говори и упорито ревеше цяла година, а на майка си и баба си разправяше, че го затваряли в тъмната стая.  Майка му се разправяше пред мен с Ангелова и Добрева, при което те ни вкараха вътре (дотогава не бях влизала), разведоха ни жените и просто се оказа, че няма къде буквално, да го заключат. Навсякъде е отворено по всяко време. В банята ми се струва абсолютно невероятно, помещенията  - баня и тоалетна са свързани, някъде и врати няма. Не знам какво да мисля, но, говори и с двете госпожи утре. Колкото до хапането, Климент все твърди че го хапе Феодосия, а досега е бил ухапан един единствен път. Едната госпожа каза, че е абсурд Феодосия да хапе, а другата, че тя си хапела  Shocked Случвало се е да забелязвам следи от одраскано, къде от друго дете, къде от нокти на възрастен, но не съм го правила на въпрос, защото са деца, тичат, играят...Ще говоря и аз утре точно за това хапане с Ангелова.

Ние сме в 4 група.Доволни сме от персонала.Но децата отдавна надхвърлят при нас 40 и продължават да приемат още деца.Колко трябва да са децата по принцип в тази ясла,защото в другите ясли не са повече от 28,а в санаториалната ясла са от 12 до 18 в група. newsm78

# 31
  • Мнения: 578
 Минималната площ за всяко дете в детските градини трябва да е 4 m2, а кубатурата - 6 m3.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 133
С други думи (на г-жата от Общината, чийто ресор са ДЯ) - нормативът е до 16 деца в група.

# 33
  • Мнения: 94
С други думи (на г-жата от Общината, чийто ресор са ДЯ) - нормативът е до 16 деца в група.
  Ти направо ме шашна,само 16 деца???Аз сериозно се замислям по въпроса свекърва ми да гледа детето докато стане за градина,вместо да посещава този зверилник.Много ти благодаря за инфото.

# 34
  • Мнения: 94
До мамите в 3 група.
Разбрахме,че сте имали нова госпожа и че от месец септември ще бъде в 4 група.Какви са Ви отзивите за нея.Моля дайте мнение.

# 35
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
дето е с перука и имаше подписка да я махат  newsm78
Не съм в час с историята, само това знам, ама ме глождеше любопитството, сега да разбера, поне
Може и да е другата, де  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 94
дето е с перука и имаше подписка да я махат  newsm78
Не съм в час с историята, само това знам, ама ме глождеше любопитството, сега да разбера, поне
Може и да е другата, де  Mr. Green
  Каква подписка и защо ще я махат??!Доколкото разбрахме е красива млада жена с дълга къдрава коса,но незнаем как се казва.
Франзела Калина,моля те дай повече информация.

# 37
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
това е диадема-перука  Mr. Green
Незнам, едната другарка искаше да подписваме петиция, но аз й казах, че няма да подпиша, щото някой ходи с перука и помолих за информация, тя се направи, че не чу, а и имаше много хора. После все едно не е било.
Незнам дали дамата си разбира от работата, малко отегчена ми се чинеше. Но персоналът беше много нервозен последните 2-3 седмици покрай новия персонал и голяма нерва ги тресеше. Аз няколко пъти се карах със старите, защото са криви и си го изкарват на принципа "сера в кръг".
Включително и от родители не съм чувала за инциденти, затова допускам, че е заради перуката (то за една татуировка се изписват по 20 страници...)
Но не тръгвайте първо с драмите, допускам, че проблемът е в отношенията между колеги, а не по отношение на децата.

Последна редакция: сб, 25 авг 2007, 09:49 от Франзела Калина

# 38
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
преди няколко дни бях в яслата, исках да говоря с директорката, но я нямаше, заместваше я друга жена, която се казва Кънчева. в момента, когато влязох в яслата, видях че няколко лелки, (вероятно) са насядали по диваните и слушат телефонния разговор, който Кънчева води от вътр.стаичка, както после ми стана ясно с директорката, която е в отпуска. през цялото време ставаше въпрос за някаква подписка, която се събира от персонала, родители също са подписвали, до колкото успях да схвана ставаше въпрос за колежка от която никой не е доволен, не можела да направи нищо както трябва и т.н, занимаван е инспектората и др.инстанции. повече не знам.
ние започваме към края на септември в трета група, ако не се организираме до тогава, че детето е при баба си, може да ни включат в новата група, която сега се урежда в пристройка към сградата.

# 39
  • Мнения: 478
Потресена съм като чета всичко това ! Моят син беше в тази ясла, но преди 9 години / как лети времето .../,  бяхме във втора група, ако не греша - при Недялкова - тя е стар кадър, мисля, че все още работи там, не сме имали никакви проблеми .

# 40
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Добре, и конкретно какво потрисащо прочете?


Не са цвете за мирисане и си имат своите кусури, но ще споделя негативното си мнение за отношението към новите кадри.
Това са две момичета, изглеждат достатъчно малки, за да допусна, че нямат тренинга със собствени деца. Хакнаха ги в дълбокото, когато титулярките бяха в отпуска, имаше група нови деца (знаете какъв стрес е), а леличките не са си в редовната месечна отпуска  и мърморят, а и, съвсем нормално за тях, са противнички на всичко ново. В такава среда една перука може да те изкара на гребена на вълната за подписки, които станаха толкова модерни, че няма накъде.
Не защитавам нито една от двете страни, но се старая да анализирам безпристрастно ситуацията.

Защото, отново повтарям, титулярката отказа да ми обясни какви са причините, а ми говореше дивотии от типа "Вие сигурно сте забелязали странности и не сте само вие" и бла-бла-Едни хора, едни неща... Това всичко не ми дава все още възможността за себе си да характеризирам ситуацията като потрисаща.

# 41
  • Мнения: 727
здравейте и моя син ще е в тази ясла,но незнам още в коя група(колебая се дали да е в стара или в новата),много ми е притеснено Rolling Eyes

Моля споделяйте всякакви впечатления от там
Калина пиши има ли развитие?

# 42
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами, какво развитие? Младите ги няма, старите веднага почнаха да организират театър. Всичко си тръгна по старото русло, отпуските са към своя край  Laughing

# 43
Моят син ходи в ДЯ "Звънче" в 3-та група почти две години.Много съм доволна от госпожите там ,особенно от госпожа Добрева. Тя беше човекът който направи невъзмоното детето ми да се адаптира.По принцип той е доста буен , трудно свиква с нови хора. Смятам и другото дете да си дам при нея. Научи ги на много песни , хорца.

# 44
дъщеря ми ходи в трета група.Добре че , се върна от отпуска госпожа Добрева.Иначе в групата беше пълен хаос с новата Атанасова.Не съм чувала да се наказват децата или бият.Вики говори много добре и щях да знам това.Добрева е винаги усмихната децата много я обичат.Препоръчвам на майките да си запишат децата при Добрева и Ангелова.

Общи условия

Активация на акаунт