До майките на деца в ДЯ"Звънче"Варна

  • 12 787
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Chockolina, сериозно ли? За една и съща група говорим, затова се учудвам. Вярно, че имаше доста буйни деца, но не съм чувала да са наказвани така.

Да, за Любо ставаше въпрос, сигурно си го чувала - май постоянно него наказват.

# 16
  • варна
  • Мнения: 193
аз знам, че постоянно наказват Калин. днес Марти каза, че калин е наказван в тъмната стая, а него са го наказвали в ъгъла. за съжаление шамарите, които детето ми е получило са били по лицето. незнам защо преди твърдеше, че са по дупето. може би защото аз съм шамарила по дупето. но тази сутрин беше категоричен, че добрева го е шамарила по лицето. ако кажа, че с баща му стояхме като попарени като ни го разказваше, ще бъде твърде меко казано. незнам защо преди не го е разказвал. през ден съм го разпитвала за това какво точно са правели. мисля, че им е втълпено да не казват, защото те са постъпили лошо и за това са наказани. днес като го попитах първо мълчеше, после след като му обещах да не му се карам и че вече няма значение, защото ходи на градина ми разказа.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
И аз ще се присъединя към хора на недоволните, макар че не мога пряко да отговоря на въпроса. Даниел мина набързо (3 дни) през първа група, където са успели да му кажат, че ще го заведат при мишките, ако продължава да плаче, защото госпожата я заболяла главата от него. И досега го гони шубето от тези мишки. Съжалявам, но на кого помагат, като приемат по 40 деца в група? Казарма от ранно детство. Затова и го отписах. Разбирам родителите, които нямат никаква друга възможност. Но това не е решението (дълга тема)

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мдам,първа група уби всичко детско в мен, така е. Филип и досега има фобия от жени с редки, рошави тип облак черни коси (вкл като види първо прабаба си, която има малко коса, но доволно набухнала, докато я познае, реве като разпран). След онази зле поддържана лудница и лели-невротички, сегашните са манна, просто. Но Филип преди не искаше да ходи на ясла и ревеше два завоя преди яслата  Cry
От повече от половин година не е така, благодаря на същите лели от І гр. Разви и гадни навици от Ангелова (която аз лично не мога да трая, но може би е взаимно)-дава си устата за целувка, а ние не го целуваме по устата. От друга страна, като си помисля, че е сам без нас, махам с ръка, защото има някой да го прегърне.  Sad
Не е имал одрано, ни от дамски нокът, ни от детски, обаче, осъзнавам, че напоследък не търси толкова много децата, за да си играе с тях, а се занимава сам със себе си и може би не участва в общите лудории.

Какво искам да кажа в крайна сметка. Как може да се разбере? Защото това е важно и, ако е истина, не трябва да остане ненаказано, това са децата ни.
От прочита на темата осъзнавам, че има около 6-7 форумски деца в групата. Това вече е нещо. Затова питам, какво правим? Всеки се изрежда да пита Добрева удря ли деца по главата или се говори направо с директорката? Или? Всичко останало, което се пише тук, простете, е нагнетяване на напрежение и преекспониране без реални резултати.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 677
Добрева музикалната ли е? Ако е тя - видях я на тържеството на нашата група. Направи ми впечатление на много студена жена, без особен подход към децата, веднага побърза да се тросне на майките да не правели снимки, че да не пречат.  А иначе аз от персонала на ІV група съм много доволна, смея да твърдя, че правеха всичко по силите си, за да се чувстват добре децата, въпреки че наистина бяха повече от 30. Просто няма от какво да се оплача, проблеми не сме имали и  наистина съм доволна, че ходихме на ясла.
Chockolina, Любо вярно си беше най-палавия и все наказан, но за случката с водата не знаех. 

# 20
  • Мнения: 1 629
Аз не мога да се оплача нито от Добрева, нито от Ангелова. И двете помогнаха много на Климент да се адаптира. Не ми е споделял за наказания, нито за побой, но той и не говори чак толкова добре все още. Добрева в момента я няма, има заместничка.

# 21
  • Мнения: 1 045
Ами моите впечатления от там са ужасни  Stop Дори и за 15-те минути в които бяхме на ясла ... Не бих си върнала детето там за нищо на света  Naughty
Катюш много неприятна ситуция ... Надявам се да се разбере какво правят наистина тия лелки и да се спре навреме защото тия психически травми на децата не са шега работа  no

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Иначе от персонала на ІV група и аз не мога да се оплача, особено леля Светла - много се обичаха с Мони. Според мен проблемът настъпи, когато се появи новата сестра - Анастасова.
При всички положения, такива страхотии, каквито явно са се случвали в първа група, при нас е нямало.

# 23
  • Мнения: 1 629
Чоки, Анастасова се въртеше из групите, беше любимка на Климент. Много му беше мъчно за нея  Grinning

# 24
  • Мнения: 216
Моето дете мина за 15 минути през 3-та група, искам да уточня, че впечатленията, които споделих са оттам

# 25
  • Мнения: 1 008
мисля, че им е втълпено да не казват, защото те са постъпили лошо и за това са наказани. днес като го попитах първо мълчеше, после след като му обещах да не му се карам и че вече няма значение, защото ходи на градина ми разказа.
Това е подходът на всеки насилник-внушава на жертвата,че тя е виновна и е заслужила това,излишно е да пиша какви последствия има това върху детето Sad

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ясно е май,че едни са доволни,а други не.Което значи,че си има деление на децата,едното е любимо,ще го гушкат,ненаказват и т.н.,а друго малтретирано. Crazy

Катюша,не оставяй нещата така,не е редно! Naughty

# 27
  • Мнения: 2 768
Моите впечатления от тази ясла са от преди 10-на години, и най-интересното е, че са същите!  Shocked

Мисля, че проблема идва от директорката, ако все още е същата. Не ще намеря подходящи думи за тази жена!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...
Какво искам да кажа в крайна сметка. Как може да се разбере? Защото това е важно и, ако е истина, не трябва да остане ненаказано, това са децата ни.
От прочита на темата осъзнавам, че има около 6-7 форумски деца в групата. Това вече е нещо. Затова питам, какво правим? Всеки се изрежда да пита Добрева удря ли деца по главата или се говори направо с директорката? Или? Всичко останало, което се пише тук, простете, е нагнетяване на напрежение и преекспониране без реални резултати.

Благодаря на всички за мненията  Hug.
Мишо се разболя и се гледаме вкъщи, но като се оправи отиваме със съпруга ми да говорим с директорката. Ако не вземе мерки- отивам в инспектората. Категорично не съм съгласна с подобни методи на възпитание и няма да оставя така нещата само защото детето се чувства сравнително добре в яслата иначе.

# 29
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Калина, пиши моля те как са се развили нещата в последствие. Как реагира директорката?
Да си имам едно наум, като започнем яслата през септември.

Общи условия

Активация на акаунт