Невротизираните майки / баби/ - помощ спасете ме

  • 3 329
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 819
Не знае смисъла на думата или не съзнава, че действа агресивно?

Дете на година според педагози и според мен нито знае думичката агресивност какво означава,нито пък знае какво е да реагираш агресивно.
Извинявам се за оспамването на темичката


На 1 година естествено, че не знае, но нали за това има майка до себе си? Не би ми станало хич приятно, ако някое дете ощипе моето, пък било то и от радост. Казвам го не, за да се заяждам, просто се е случвало .

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Разбирам и едната и другата страна,защото съм била и от двете.И в двата случая е доста неприятно,но чак пък в истерия не съм изпадала. Crazy

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знае смисъла на думата или не съзнава, че действа агресивно?

Дете на година според педагози и според мен нито знае думичката агресивност какво означава,нито пък знае какво е да реагираш агресивно.
Извинявам се за оспамването на темичката


Може ли педагозите поименно?  Laughing
Дете на две (понеже по-горе си посочила, че смяташ, че две и три годишните нямат идея за агресивност) много добре разбира агресивността като поведение, ако и да не знае думата, разбира се. Знае ( при нормално възпитание), че не е нормално да се удря, че боли и т.н.

# 63
  • Мнения: 2 242
Хе взе да става интересно  Mr. Green
Някой ще определи ли как едно две годишно дете ‘разбира агресивността’ и 'нормалното поведение'?
И по принцип какво е да ‘разбира агресивността’ и да разбира кое е нормално и кое не – да тръгнем от това малко начало  hahaha

# 64
  • Мнения: 17 409
Защо отказвате да разберете, че има агресивни деца по на 2 години. Съвсем съзнателно удрят, блъскат, засипват с пясък и каквото там искате. Айде стига с оправданията, а?

# 65
  • Мнения: 4 668
Венера  Wink Те не отказват да разберат ... Просто така им е по - лесно , а и се избягва отговорност !

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Хе взе да става интересно  Mr. Green
Някой ще определи ли как едно две годишно дете ‘разбира агресивността’ и 'нормалното поведение'?
И по принцип какво е да ‘разбира агресивността’ и да разбира кое е нормално и кое не – да тръгнем от това малко начало  hahaha


Ами има деца на две, които знаят, че не трябва да се удря. Знаят, че боли. Знаят, че другото дете ще ревне. Въпреки това го правят. За това става дума, не за термина "агресивност" като такъв.

# 67
  • Мнения: 2 292
кажи и да си гледа работата. като ходи на площадката ще се цапа и ще има пясък в косата . толкоz.
а има агресивни деца. не zнам дали е вродено, или учат лоши неща в къщи. Дали родителите им не са иzнервени и не ги стресиратz или просто са свидетели на агресия . Но има. Имали сме 2 случая на срещи с подобни. Правят го нарочно. За да причинят болка, zа да се раzреве дриугото , zа да им се обърне внимание ... не zнам какво ги кара да правят така и какво не е наред в техния живот, но има не9о.

# 68
  • Мнения: 46 572
Казваш "Извинявайте. Така става като ги пускаме в пясъка." и това е  Stop

Пясъчникът ни е чист и не се притеснявам да я пускам вътре. Разрешавайки й да влезе в него е равносилно на това да разреша ей това (снимката е от друга площадка, не толкова чиста Mr. Green). Никога не съм очаквала да излезе беличка и спретната, не разбирам как въобще някой може да е такъв оптимист  Rolling Eyes все едно да й дам сладолед в ръцете и да й кажа "Няма да го ядеш!"  Crazy

Забележка правя, само, ако детето е непознато и не знам какво мислят родителите му по въпроса, ако са си "наши" деца, както каза Ню- оставяме ги да се забавляват, за агресия и дума не може да става точно в този случай  Laughing

Единствено съм готова да скоча, ако има бебета  Heart Eyes около нея, защото колкото и да е внимателна с тях, може без да иска да ги събори или да им напълни устата с пясък, а те са мънички и се плашат ...

# 69
  • Мнения: 5 468
Аааа..., Никол! Как може, как може... тцтцтцтц. Дрехите трябва да се пазят чисти.

# 70
  • Мнения: 78
никой не отказва аз поне не отказвам да разбера че има деца на по 2г. които са агресивни, за умисъл не може и да се говори, за модел на поведение да. Йоана беше много добра , но като я ошамариха два пъти, като я ухапаха и тя започна да отвръща, или понякога без да са й направили нищо. Но не в това е въпроса,  за разлика от други аз ясно съм определил рамките на темата и те са реакцията на бабата- пиша за сетен път. Забравете за децата, говорим за крясъците на бабата. И за пореден път признавам вината си която е безспорна / за хората които ги мързи да изчетат цялата тема/

# 71
  • Мнения: 2 292
zа мен нямаш вина  Laughing и не намирам някой zа виновен, когато децата се посипват или хранят с пясък на площадката , но намирам, че има нещо нередно, когато в кошарата с пластмасовите топки в центъра zа игра , едно дете на около 4 г. zамеря с топки по главата бебе на 11 м, zа да zареве и да стане весело. Те не си иzграят zаедно, просто едното седи и раzглежда топки, другото му е хванало главата и удря с топките отблиzо. Е то го е видяло някъде. Сигурно в къщио. И някъде се е науичило , че точно така като удряш боли ... сигурно пак в къщи. Това наричам аz агресия вече.

# 72
  • Мнения: 4 362
Не знае смисъла на думата или не съзнава, че действа агресивно?

Дете на година според педагози и според мен нито знае думичката агресивност какво означава,нито пък знае какво е да реагираш агресивно.
Извинявам се за оспамването на темичката


На 1 година естествено, че не знае, но нали за това има майка до себе си? Не би ми станало хич приятно, ако някое дете ощипе моето, пък било то и от радост. Казвам го не, за да се заяждам, просто се е случвало .

Разбира се,но едно ощипване от малко дете примерно не може да се сравни с блъскане от по -голямо дете,нали?
Защото на мен пък ми се е случвало да минат тотално в/у моето дете по големи,също имат майки до себе си,но и не ми стана приятно  Peace

Може ли педагозите поименно?  Laughing
Дете на две (понеже по-горе си посочила, че смяташ, че две и три годишните нямат идея за агресивност) много добре разбира агресивността като поведение, ако и да не знае думата, разбира се. Знае ( при нормално възпитание), че не е нормално да се удря, че боли и т.н.

Може,но няма да ги познаваш  Peace
Никой не може да ме убеди,че дете на 2 години изобщо  разбира какво е поведение,било то агресивно или нормално.
Разбира се знае какво е да причиниш болка на друг и понякога затова щипе/удря,хапе,но не мисля,че разбира агресивността като  фактор,чувство или поведение.


По темата-вина нямаш.Това,че бабата е истеричка е явно вярно.Мисля,че едно от най безобидните неща е деца да се заровят в пясъка.Бабата е изнервена,явно от това как ще прибере детето после и затова така е реагирала според мен.

# 73
  • Мнения: 391
Бабата е реагирала истерично ,защото  детето и е поверено и трябва да  го пази .
Засипването с пясък би могло да има и други последствия -освен простото изцапване на дрехите ,които лесно се перат.Освен това ,може би тя е решила ,че майката не е реагирала .Има майки ,които само наблюдават ,без да правят нищо. В нейните очи нещата може и така да са изглеждали ,макар в действителност да не е било така.
За това,аз не я съдя.Мисля,че по-правилната реакция е когато някое дете върши нещо ,което не ми харесва , и има непосредствена опасност да удари друго дете ,а майката не предприема действия,просто да застана на пътя му ,за да удари мен,както вече веднъж се случи.След което майката дойде и  отведе детето.

# 74
  • Мнения: 3 271
Аааа..., Никол! Как може, как може... тцтцтцтц. Дрехите трябва да се пазят чисти.

Ми така, де!! Как така ще я пускаш да се цапа в пясъка  ooooh! Извеждаш я на разходка да стои чиста ан пейката. Ама-ха ще се цапа  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт