Невротизираните майки / баби/ - помощ спасете ме

  • 3 339
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • варна
  • Мнения: 193
тук доста сте смесили нещата. често са посипвали сина ми с пясък. не се гордея особено, но и той го е правил не веднъж. все пак е пясъчник. да си изживеят детството, да се цапат и да са щастливи.
виж удрянето е съвсем друго нещо. за подобно нещо съм си прибирала детето от площадката и е стоял наказан и на другият ден, за де не го прави повече. не позволявам камъни, пръчки и всякакви нараняващи занимания. и има ефект, слава богу от тогава не е посягал. едно е да си играят и да опознават света, друго е да си причиняват болка. дрехите ще ги изперем и всичко ще е наред.
не ме разбираите погрешно, не е целта да става навик да се пръскат с пясак, или детето да го приеме за нормално. правя забележка и разговаряме по въпроса, все пак не са прасета за да ги оставим в кочината и толкова. просто не е болка за умиране. насилието е съвсем различно нещо

# 46
  • Мнения: 6 164
Ми деца са, и моето дете го посипват с пясък и на мен не ми е приятно да му го вадя от памперса даже, но не се карам с никой, в крайна сметка като не ми харесва, не би следвало да го водя там, нали? Изборът си е мой. Или пък да го водя някъде, където да няма деца. Но моето дете обича да играе с други деца и съответно приемам пясъка в гащите, в името на неговото щастие. Естествено, майките сме до тях и ги контролираме, доколкото можем и на по-големите деца им се правят забележки и им се карат, но се случва и пак да има посипани, но сме го приели като част от играта. И да добавя детето ми е на 1 година и засега не се е светнал как да посипва другите, винаги той е посипаният, и проблеми не съм правила.

# 47
  • Мнения: 2 978
Хора всякакви.
Едни деца ръсят пясък и майките им се правят, че не виждат, други ги посипват и се хилят като ха-хави....емииии случват се и такива неща.

Радвам се, че съм все още с дебилско спокойствие Crazy Laughing...на такива не обръщам внимание, извинявам се, извинявам се, пък като видя, че ни приема, ни предава се обръщам с усмивка и не си тормозя нито детето, нито себе си.

Не се нервирай, няма СМИ.... Hug  bouquet

# 48
  • Мнения: 78
Благодаря на всички които писаха
в диалога се ражда истината нали? Не очаквах такива отговори, по-скоро нещо от рода на "е ее много гадно как може", но виждам че има и други мнения, някои от които приемам други не. Благодаря на няколкото майки които от отговорите им виждам разбиране. В крайна сметка виждам че има смисъл да получа други мнения. За първи път пускам тема и се радвам че го направих.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Не водя Влади по пясъчници  Naughty
Не искам нито да е засипван с пясък, нито той да да засипва някое дете  Naughty
Бабите според мен се впрягат повече,защото все пак е отговорно да се гледа "чуждо" дете, пък било ито собствено внуче  Rolling Eyes, друг е въпросът,че не това е начинът или поне по-умерено  newsm78
Абе, със сигурност не е приятно и за двете страни, особено за едната

# 50
  • Мнения: 6 417
Моята дъщеря искаше да си играе с едно момиченце в пясъка, а баба му скочи и се развика: "Ооо, не, ние не й разрешаваме. Тя никога не е играла в пясък". На хлапето очевидно му се играеше, но бабата го дърпаше, защото щяло да се изцапа. Егати детството!  Thinking

# 51
  • Мнения: 17 415
Да ти кажа- разбирам я жената. Моето дете системно беше засипвано с пясък миналото лято. Стигало се е до там да тече от очите й със сълзите....НИкога не съм вдигала скандали, мълчала съм си, но вътрешно ме е било яд. И не ме убеждавайте, че всички деца са такива и това е нормално!

# 52
  • Мнения: 78
аз съм изумена че някои не си пускат децата в пясъчник, честно не знаех че съществуват такива хора Rolling Eyes Венера защо си мълчала аз естествено съм против засипването с пясък, ако някой засипе моето дете ще направя забележка на майката, не е нужно да се вдигат скандали там е проблема в скандалите. До сега когато ми се е случвало такова спречкване в момента в който се карам на Йоана че така не се прави родителя/баба или майка/ ми е казвала да не се притеснявам че са деца че нищо не е станало.
Нашия случай не е като твоя - не имало системно посипване , ти сама си си виновна честно да ти кажа като не си реагирала поне на майката можеш да кажеш

# 53
  • Мнения: 625
Моето дете имаше проблеми с очичките и точно,когато беше с доста възпалено оченце едно дете му напълни очичките с пясък.Не съм крещяла нито на детето,нито на майката(тогава и моето и другото дете бяха на по-малко от 2 години),нито дори мислено съм нагрубила някого,та това са деца и то,когато са в по-неукрепнала възраст не може да им се сърдим.Едва ли другото детенце е искало точно това да направи и то с ясна умисъл.Съвсем не казвам,че ми е било приятно да гледам как детенцето ми страда.И не казвам,че всички деца са такива,но....мили мами,не драматизирайте.

# 54
  • Мнения: 17 415
gyendalin, мълчах, защото майките реагираха. Ефект- нула. И така почти всеки ден...., тогава се замислих как аз бих постъпила на тяхно място. Най- разумно ми се видя да не пускам детето си  пясъчника, щом засипва другите.
Та мисълта ми е, че тази баба има от какво да е невротизирана( не казвам, че от твоето дете) Peace

# 55
  • Мнения: 4 362
Кофти е наистина случката.Случват се такива неща,но не би трябвало ние родителите да реагираме остро.
На мен много пъти ми се е случвало моята дъщеря от радост да ощипе дете,аз се извинявам,но имало е и случаи когато възрастна жена започва да и крещи и да я нарича "агресивна".Макар,че едно дете на 1,2,3 години не знае какво е агресия.

# 56
  • Мнения: 17 415
...Макар,че едно дете на 1,2,3 години не знае какво е агресия.

След 2-рата година знае, на 3 пък- съвсем. Peace

# 57
  • Мнения: 4 362
...Макар,че едно дете на 1,2,3 години не знае какво е агресия.

След 2-рата година знае, на 3 пък- съвсем. Peace

Възможно е ,да.Но аз нямам опит все още  Grinning .Но дете на година  Rolling Eyes ?Има майки покрай мен с деца на 2 и пак имам наблюдения,че някой от тях не знаят какво е агресия  Rolling Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не знае смисъла на думата или не съзнава, че действа агресивно?

# 59
  • Мнения: 4 362
Не знае смисъла на думата или не съзнава, че действа агресивно?

Дете на година според педагози и според мен нито знае думичката агресивност какво означава,нито пък знае какво е да реагираш агресивно.
Извинявам се за оспамването на темичката

Общи условия

Активация на акаунт