Вънка страшна жега стана,ала бебо е добре в НОЕМВРИЙСКАТА си мама:)))

  • 12 237
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 416
Честита ни нова темичка! Много сме активни ей Laughing
Добре дошла на Zvezdy  bouquet
ProstoAz-стискам ти мнооого палци да е момченце! Знам колко много го искаш,защото и при мене е така! Може да звучи всякак,но и аз бих се разочаровала първоначално,ако разбера,че е момиче Cry,а после най-важното е да са живи и здрави!
Честита мома на Катерина и от мен! То щеше вече съмнително да стане,ако бяха само сини щъркелчета Joy И аз все още не знам усещам ли бебо или не Thinking
някой път усещам лекичко бълбукане,друг път не съм сигурна...общо взето утре живот и здраве ще разбера!

# 16
  • Мнения: 98
съгласна съм напълно с AZADE...за маркетинга, който стои зад Мазнейкова-не съм си и помислила за нея, още повече имам познати в бранша и са ми забранили....тази жена ....е причина за смърта на 2 познати неродени  бебета и почти смърт на моя приятелка-така 4ееее я мразя и не бих препоръчала на никой да ходи при нея....но това си е личен избор

# 17
  • Мнения: 560
Я и Мома Катерина да се разпише в новата тема.
Подуват ми се краката-вече не ми се вижда глезен,баси.А имах такива кръшни кълки.Ама ми дреме-ще се оправя като родя.
Това с пола на бебето малко не ми се вярва.И ние днес уж видяхме мома,в другия форум се похвалих,че там сме 10 жени на кръст и татковците пежари се вълнуват от пола на първото Пежо-бебе,пък един съфорумец рече,че и на тях им казали мома,пък в 8-я месец извендъж станало момченце хихихи.Ама на мен за сега ми харесва мисълта,че ще е момиченце.
И моя доктор днес спомена името на Д-р Мазнейкова.За сега ще задържа посещението си при нея.Чакам 1 седмица резултатите от тоя смотан тест днес и не дай си Боже има нещо и ще ми дупчат тумбака,тогава ще ходя при нея.
Днес вече докторът ме накара да си махна обецата на пъпа.Махнах я,кво да правя.Хем зейна една долна дупка над пъпа ми,хем май ще зарастне до 4-5 месеца и после и с калашникова няма да ида пак да се дупча-беше гадно.
Също споменахме,че имаме папагали и морско прасе в нас и докторът малко се скара за папагалите.Пък те,душиците,никой не ги иска.Единствената ми алтернатива е да ги изхвърля,пък душа не ми дава.Живинки-обичам си ги.Пренасяли обаче алергии и други гадости.Обещах на мъжа ми да не ги пипам повече,да не ги храня и чистя.Той е се занимава с тях.Дано не се изпусне пред свекървата,че каквато е паника,ще ревне да ги махам.

# 18
  • Мнения: 62
Diana_T разбира се че винаги ще има доволни и недоволни.тук всеки споделя мнението си.на мен само мазнейкова ми бяха препоръчали и то човек,които има възможности и ходи само при най-добрите.
така и така започнахнахме да обсъждаме лекари,какво ще ми кажете за болницата токуда?

# 19
  • Мнения: 560
Болница Токуда е частна-цака се.Не ми казвайте ся,че при здравно осигуряване ще се юрнете да давате грешни пари!!!
Опциите за абсолютно безплатно раждане са Майчин дом,2-ра АГ,Шейново и офффф имаше още една в Захарна фабрика май беше.
За всичко останало си пригответе от 500 до 1500 пари.Че и за гореспоменатите си пригответе от 300 до 600 пари ако правите уговорки с доктори,екипи и т.н.
Аз съм пас ако няма проблеми.Кат` ми се доражда /мале как звучи,като че ли е по мое желание/,палим Пежака и която е най-близо и според задръстванията.

# 20
  • Мнения: 804
Prosto_Az, и аз много исках момиченце, но си имам синьо щъркелче. Сигурна съм обаче, че каквото и да ти кажат по-нататък ще си обичаш много детенцето. А от време на време ще си ги сменяме - няма проблеми hahaha
Аз още не съм си избрала при кого ще раждам. Изчетох мнооого неща, но май накрая ще се доверя на преценката на моята гинеколожка. Само не мога да раждам в Шейново, защото там не пускат клиника Малинов да взимат стволови клетки - доста меркантилно и подло, но пазарна икономика какво да се прави #2gunfire Все пак май клоня към Майчин Дом, защото там уж е най-добрата неонатология Thinking
Така и така ще плащам, ще ми се да получа най-доброто - както и всички тук.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 238
Вие поне имате избор къде да раждате,ние от провинцията какво да кажем,макар че Плевенската болница не е чак толкова лоша,ремонтираха я,а и специалисти има,доколкото знам от цяла България идват при специалистите по стерилитет.Аз лично мисля да ходя на ФМ при един от докторите които работят там,доколкото знам дори работи в патологията и вече съм се срещала с него(по неприятен повод),но е добър специалист има и частна практика и е най милия доктор когото познавам,обеснява супер подробно.А от този който ми води консултациите чувам само"Ми добре е бебето" и толкова,нещо не ме кефи така.

# 22
  • Мнения: 62
приципно съм съгласна с Мома Катерина относно плащането за раждане.и аз не бих плащала.то за кои ги плащам тези осигуровки??????  Stop раждането ми е подарък иначе не бих платила.

# 23
  • Мнения: 62
постоянно забравям много съм зле. smile3514 отдавна искам да ви питам за това суеверие че като чакаш дете не трябва да се ходи на гробища.някоя от вас знае ли за какво става въпрос?

# 24
  • Мнения: 1 546
Маруся, не съм сигурна в самото суеверие, но предполагам че идва от това, че гробищата сами по себе си са тъжно място, носещо мрачни мисли и преживявания, а ние се намираме в период, когато трябва да мислим повече за хубави и положително неща.
 

# 25
  • Мнения: 62
така е.но си мислех че има и още нещо.нали са ви казвали"ако се изплашиш никъде не се пипай да не излезе белег на детето"

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 238
Досега се рових из темите на юлките,августките и майските мамчета и интересното е че при майските мами които вече са родили съотношението момичета/момчета е почти 50/50,докато при августките и юлските мами които още чакат момченцата преобладават и то с доста.И все си мисля дали има изненади в последния момент,очакваш мома и хоп раждаш мъж,ха,ха интересна ситуация.
Сладурка моето бебе си го усещам най-вече като легна удобно,сложа ръка на коремчето и се отпусна максимално,пускам си музика и то веднага реагира,пробвай,може би го усещаш но не можеш да определиш точно,а и мамите които са с предна плацента усещат бебчовците по късно,една позната го усети чак в 22г.с.,няма място за притеснения.Стискам палци да те ритне скоро.
Недей ходи на гробища Маруся,там е пълно с негативна енергия,не че ще стане нещо,но за всеки случай.А това за пипането е пълна глупост.

# 27
  • Мнения: 62
krasimira00 аз няма да ходя на гробища.питам за мъжът ми.ако нямах изпити тази събота и неделя щях да намина до плевен.там е божествено.
момичета тръгвам си от работа.желая ви лека вечер.сгответе си нещо леко за вечеря.

# 28
  • Мнения: 2
Според мен това за гробищата, а и други суеверия, са бабини деветини. Аз ходя на гроба на баща ми и не мисля, че това може да ми навреди на бебето. Сигурна съм, че макар и съпроводена от тъга, мисълта за скъп и любим човек не може да ни навреди по никакъв начин.  А и знам, че татко бди над мен и ме закриля....Но аз по принцип никога не съм възприемала гробищата като зловещо място.
Може би ако човек прекалено вярва в тези неща, сам вика лошото при себе си.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 238
Маруся ти вярно ли харесваш Плевен? Wink Е не че е лош град обаче няма кой знае какво да се види

Общи условия

Активация на акаунт