Ролята на вечно незадоволения клиент?

  • 2 916
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 299
Не съм влизала в такива роли. Не съм се и сещала. Нито съм попадала на такива хора - и май по-добре. Grinning

# 46
  • Мнения: 2 212
Имаше една тема дали сме смотани...аз май съм от тях, щото даже и при нередност трудно бих се разправяла, а камо ли да си търся под вола теле...хич ме няма в тази роля...Трябва да е нещо крайно, за да се разправям.

# 47
  • Мнения: 13 512
Не правя така, но много се нервя на глупости. Пресен пример, снощи заведох детето в кварталната Пицарела, поръчах му пица, а на себе си джин -тоник и примлясквайки зачаках. Първо ми донесоха джин, след 10 мин. тоник, след още 10 и чаша, в която да си ги смеся. Лимон -нъцки. Детето набива, майка му отпива щастлива, и кво, то не било джин! Помирисах малката чашка - водка. Обясних мн любезно грешката на сервитьорката, която хукна към бара, за да се върне след още 10 минути с обяснението, че това било джин, но не български, затова не миришело на джин.  Shocked Не пих, но си го платих и си тръгнахме. Детето щастливо, а майка му кисела, пфу!
кАТО СЕ каже "един джин" или "една водка", се подразбира българска. В противен случай се уточнява" един Абсолют"," една Финландия", един гордънс или Биифийтър...какво се правят на интересни- не било водка, ами  джин! сигурно ти си изпила повече джин, отколкото тя е сержирала, седнала да ти се обяснява. в такива случаи  искам да ми се донесе  бутилката, сравнявам... направо ме е страх да си поръчвам алкохол по заведенията. Като знам какви  бидони се разливат из града...затова един съвет: бутилираните коктейли са много добър избор за лятото,ако не си сигурна в произхода на алкохола- такива имат и Абсолют, и Beefeater..

# 48
  • Мнения: 1 629
Мани, направо не ща да си припомням, така да ми се пийваше един джин-тоник ooooh! Права си за бутилираните коктейли, но това е Пицарела, все пак Grinning  Просто не ми се занимаваше с бармани и сервитьори, мечтаех за едно джин-тониче, ама на!

# 49
  • Мнения: 2 811
излизах с мъж, който го правеше и умирах от срам. не мисля, че беше заради аванта някаква, защото никога не получихме, по скоро някаква агресия към персонала и демонстрация...и никога ам аникога не оставяше бакшиш в заведение. гнусна работа. на него му беше и хоби да се заяжда фино фино и да се подиграва , да фамилиарничи и и тн. а винаги имаше изисквания- "изключете телевизора, защото не можем да си говорим, сменете музиката, защото не ми допада" тинтири минтири. ако си е мислил, че ме впечатлява, мнооого е бъркал:))при мен го има обратното- стеснявам се да си потърся правата.

# 50
  • Мнения: 13 512
излизах с мъж, който го правеше и умирах от срам. не мисля, че беше заради аванта някаква, защото никога не получихме, по скоро някаква агресия към персонала и демонстрация...и никога ам аникога не оставяше бакшиш в заведение. гнусна работа. на него му беше и хоби да се заяжда фино фино и да се подиграва , да фамилиарничи и и тн. а винаги имаше изисквания- "изключете телевизора, защото не можем да си говорим, сменете музиката, защото не ми допада" тинтири минтири. ако си е мислил, че ме впечатлява, мнооого е бъркал:))при мен го има обратното- стеснявам се да си потърся правата.
Да, ето още една причина да го правят тези хора- за да не оставят бакшиш!

# 51
  • Мнения: 5 370

Да, ето още една причина да го правят тези хора- за да не оставят бакшиш!
Монда, а как реагираш, когато сервитьорът сам реши да си "закръгли"бакшиша? Подобно на самите "бакшиши"? Wink

# 52
  • Мнения: 13 512

Да, ето още една причина да го правят тези хора- за да не оставят бакшиш!
Монда, а как реагираш, когато сервитьорът сам реши да си "закръгли"бакшиша? Подобно на самите "бакшиши"? Wink
За бакшишите- не ми се е случвало сами  да си ги закръглят. А за сметката- никога не я проверявам. но в интерес на истината- аз много рядко отивам в случайно заведение. имам си няколко, в които ходя редовно,защото са издържали проверката. Там ме познават, мога и да не платя,дет' се казва.
Но ако на дадено място не ми хареса- плащам и не стъпвам повече никога. Ако ще не знам какви суперлативи да чуя после за това място.
Някакси  към сервитьорите взех да ставам по-снизходителна- знам,че 90% са от кол и въже, не умеят, учат се, за малко са такива...не бих седнала да им се подигравам и да  ги засичам-  ясно ми е, че не могат ми се опрат в нищо- защо да ги унижавам? Виж, ако ми се направят на интересни- нма да си премълча и ще ги сложа на място, но в  никакъв случай не бих направила скандал,камо ли да не си платя сметката. Та те нали точно това очакват от мен..няма да падна на  нивото им ,я!

# 53
  • Мнения: 2 811
na men отдавна не ми се е случвало в заведение да ми закръглят бакшиш, от поне 2-3 години. но за таксиметровите шофьори нямам дума. гнусна паплач са ми и те. хаха въпросният  току що ми се обади да излезнем на заведение тази вечер:))не за бакшишите- да и аз така ис мисля, защото той не беше и сега пак не е добре с парите, но не мисля, че е само това.защото го правеше дори и да не си купи нещо в магазин, претенция след претенция  от типа на вица за зайо байо и тортата с моркови:)) аз оставях бакшиши и той се възмущаваше, че го правя. и каот недоволства винаги е на висок глас, че да го чуят. а с мен беше мазен мазен. бляк.

# 54
  • Мнения: 2 152

Но ако на дадено място не ми хареса- плащам и не стъпвам повече никога. Ако ще не знам какви суперлативи да чуя после за това място.
Някакси  към сервитьорите взех да ставам по-снизходителна- знам,че 90% са от кол и въже, не умеят, учат се, за малко са такива...не бих седнала да им се подигравам и да  ги засичам-  ясно ми е, че не могат ми се опрат в нищо- защо да ги унижавам? Виж, ако ми се направят на интересни- нма да си премълча и ще ги сложа на място, но в  никакъв случай не бих направила скандал,камо ли да не си платя сметката. Та те нали точно това очакват от мен..няма да падна на  нивото им ,я!
и аз така постъпвам.Не обичам да се карам, ако нещо не ми харесва, ставам и си заминавам и повече не стъпвам.
Ако тръгнат обаче да се правят на интересни,тогава вече си отварям устата.Не обичам да ме правят на будала.
Редовно ми се случва,когато си поръчам дълга лаваца, в някое кафене, да ми донесат кафе,което няма нищо общо с Лаваца.Аз съм истински фен на това кафе и винаги ще разпозная вкуса му. Направих забележка на сервитьора, а той най-безцеремонно ми отговори, че той не го правел и не го интересува, какво сипва бармана. Е, НЕ СА ЛИ НАГЛИ ooooh!

Мю, четейки постинга ти, ми се припи страшно джин с тоник и много лимон Crazy Мисля, че имам всички продукти, отивам да проверя Mr. Green

# 55
  • Мнения: 13 512
За кафето... и аз съм се бъркала- много ависи от машината, от меленето...ама такъв отговор да получа... newsm78 #Crazy #Cussing out

# 56
  • Мнения: 920
Абе тая роля не съм я играла, честно, но преди 2 седмици, в 9.30 вечерта, отидох в Пикадили и им върнах обратно 2 пасти на сладкарница "Маркрит". Абе чудех се защо едната, която аз лично ядях, имаше един такъв, особен привкус, и си помислих, че е от сиропа.
Га погледнах-отстрани, дето е бил целофана, имаше откровено петно от пеницилин-жив, при това. Sick А другата и тя беше нещо нефелна. Нямаше да обеднея с 3-те лева, но исках да им покажа, че продават некачествени неща. Очаквах скандало грандиозо, но служителката ми поиска само бележката-касовата-и ми върна парите. После може би са се разправяли с доставчика.
В интерес на истината пазарувам най-редовно сладки и солени неща от щанда им и това ми се случи за първи път. newsm78


Имаш моите уважения, защото мен ме домързява.

# 57
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328

Но ако на дадено място не ми хареса- плащам и не стъпвам повече никога. Ако ще не знам какви суперлативи да чуя после за това място.
Някакси  към сервитьорите взех да ставам по-снизходителна- знам,че 90% са от кол и въже, не умеят, учат се, за малко са такива...не бих седнала да им се подигравам и да  ги засичам-  ясно ми е, че не могат ми се опрат в нищо- защо да ги унижавам? Виж, ако ми се направят на интересни- нма да си премълча и ще ги сложа на място, но в  никакъв случай не бих направила скандал,камо ли да не си платя сметката. Та те нали точно това очакват от мен..няма да падна на  нивото им ,я!
и аз така постъпвам.Не обичам да се карам, ако нещо не ми харесва, ставам и си заминавам и повече не стъпвам.
Ако тръгнат обаче да се правят на интересни,тогава вече си отварям устата.Не обичам да ме правят на будала.
Редовно ми се случва,когато си поръчам дълга лаваца, в някое кафене, да ми донесат кафе,което няма нищо общо с Лаваца.Аз съм истински фен на това кафе и винаги ще разпозная вкуса му. Направих забележка на сервитьора, а той най-безцеремонно ми отговори, че той не го правел и не го интересува, какво сипва бармана. Е, НЕ СА ЛИ НАГЛИ ooooh!

Мю, четейки постинга ти, ми се припи страшно джин с тоник и много лимон Crazy Мисля, че имам всички продукти, отивам да проверя Mr. Green
Peace

# 58
  • Мнения: 6 167
Бихте ли мрънкали в заведение напр. - кафето е рядко, тортата ми малка, сламката ми къса и т.н. само и само да изврънкате "безплатен обяд"
Или в магазина? В козметичния магазин? Детското студио?

Има хора, дето го правят с ясно съзнание. Даже имаше термин в психоанализата за това.
А на вас отива ли ви?
 Simple Smile

Не говорим за случаите, когато има повод за недоволство.

 
дори и да имам повод за недоволство не го проявявам.
'задръстена'  съм,  обичам учтивия тон ,, а и да си призная не ми се и занимава с глупости, просто не ходя втори път на съответното място.

# 59
  • Мнения: 5 370


Имаш моите уважения, защото мен ме домързява.
Да ти кажа честно, не само, че не ме домързя, ами и бях бясна!!! Имах гости в момента и на практика половината ми десерти....заминаха Mr. Green Нямам навика да купувам промишлени количества, защото се е случвало после да изхвърлям-ХРАНА-което за мене е грехота. Обаче....това с мухъла ми дойде в повечко и преля овенското в мене.Добре, че аз я ядях тази паста, ами ако беше дете??? Shocked Sick

Общи условия

Активация на акаунт