ТЕЛК, Обжалване на ТЕЛК

  • 205 167
  • 820
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 249
Здравейте!
Може ли някой 100% сигурен да ми каже 14-те дни за обжалване след излизане на решение
от телк как се брояха,само работни ли бяха????

# 676
  • Мнения: 741
Календарни, броят се от деня на получаване - когато се подписвате, че сте го получили.

# 677
  • Мнения: 249
anjali ,много благодаря  Simple Smile

# 678
  • София,
  • Мнения: 4 267
Календарни, броят се от деня на получаване - когато се подписвате, че сте го получили.
Как така от деня когато сме се подпсали че сме го получили? Нашето е с датата 30.09.2011г., но го получихме точно след седем дни, на 07.10.2011г. и жената дето ми го даде ми каза след четиринадесет дни от датата на издаването  му тече срока, и че на 14 - 15 мога да го заверя? newsm78

# 679
  • Мнения: 741
Не мога да нося отговорност за всички социални, в нашия град е така - в деня на получаване, лекарката казва: "След 14 дни, отивате, заверявате го...". 
Отговарям винаги на база личен опит.

# 680
  • Мнения: 2 510
При насслед като получиш решението от ТЕЛК в деня на явяването се подписваш. Датата е в деня на явяването пред комисията.
Занасяш го лично в ТЕЛК и те го приемат за заверка. Чака се 14 дни и го вземаш заверено. От социалните си вземаш документи за попълване, каквито ти дадат по решението и ги представяш заедно с копие от ТЕЛК за социална оценка. След излизането на социалната оценка започват да ти начисляват това, което са оценили.

# 681
  • София
  • Мнения: 272
Календарни, броят се от деня на получаване - когато се подписвате, че сте го получили.
Как така от деня когато сме се подпсали че сме го получили? Нашето е с датата 30.09.2011г., но го получихме точно след седем дни, на 07.10.2011г. и жената дето ми го даде ми каза след четиринадесет дни от датата на издаването  му тече срока, и че на 14 - 15 мога да го заверя? newsm78
Семирамида , спокойно можеш да си завериш решението на 14-15 , след като при получаването не си писала дата на която си го получила. В случая се получава все едно си получила решението в деня на явяване т.е датата на ЕР е и дата на получаване, което не е проблем щом няма да обжалваш.

# 682
  • София,
  • Мнения: 4 267
Благодаря  nadia.76 Hug

# 683
  • Мнения: 2 242
Срока на обжалване е 14 календарни дни от датата на ВРЪЧВАНЕ! Т.е. когато сте го получили. Датата се удостоверява с подпис на гърба на ЕР долу.
Понякога там ВЕЧЕ е отпечатана дата, която ако се подпишете без да я промените става дата на връчване на документа. Ако ще си търсите правата, трябва да пише точно датата, на която го получавате!

# 684
  • София
  • Мнения: 1 312
  Здравейте! Simple Smile
 Имам телк за три години от тази година м.април. Тоес в сила си е,а искам да включа ново заболяване с цел да ми вдигнат процента/надявам се.../ Къде да подам молба и как точно се процедира? Имам документ за новото заболяване. Моля ви за инфо,че не съм наясно Sick

# 685
  • Мнения: 14
Може ли да ми кажете 70% процента от телк какви пари са? Тази информация ми трябва за едни други документи, ако знаете кажете !!!!!

# 686
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Може ли да ми кажете 70% процента от телк какви пари са? Тази информация ми трябва за едни други документи, ако знаете кажете !!!!!
Ние сме с 50%, обаче вземаме 189 лв .Според мен не процента, а социалната оценка е определяща при вземане на сумата, но може и да не съм права.Не знам как точно седят нещата само си предполагам и коментирам.

# 687
  • София,
  • Мнения: 4 267
Парите се получават на база 70 % от МРЗ - сега МРЗ е 270 лв., а 70 % от нея са - точно 189 лв.  Peace Peace

# 688
  • Мнения: 741
Според мен не процента, а социалната оценка е определяща при вземане на сумата, но може и да не съм права.Не знам как точно седят нещата само си предполагам и коментирам.

Права си. Наистина сумата от социалната оценка е различна за всяко дете. И ако има разлика в парите, които получават децата с ТЕЛК, наистина идва от разликата в сумата, определена от социалната оценка.

# 689
  • София,
  • Мнения: 4 267
Според мен не процента, а социалната оценка е определяща при вземане на сумата, но може и да не съм права.Не знам как точно седят нещата само си предполагам и коментирам.

Права си. Наистина сумата от социалната оценка е различна за всяко дете. И ако има разлика в парите, които получават децата с ТЕЛК, наистина идва от разликата в сумата, определена от социалната оценка.
Парите които се полчават след извършването на социална оценка са съвсем друго нещо, те са  по друг член - сега не се сещам как точно беше, но според социалната оценка се отпускат пари примерно за социална интеграция, за лекарства, за транспорт, за специална диета както и за санаториално лечение, когато се налага! Peace А тези 189лв. са си твърда сума и се водят нещо като социална помощ - т.е. нещо като пенсия все едно, но сега не било прието да му казват пенсия, защото се отнасяло за деца - било си социална помощ - това ми го обясняваше една служителка от НОИ преди време Mr. Green.

Общи условия

Активация на акаунт