хайде да си направим сапун

  • 22 905
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 135
Запис
и чакам рецептата за домашен сапун че ми трябват големи калъпи, аз го ползвам не по предназначение Grinning правя си скулпторки от него

# 31
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
правя си скулпторки от него
Е, покажи, де!  Wink  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 135
С най-голямо удоволствие ще покажа но чакам "да се прибере" фотоапарата и тогава, все се каня да ги снимама - сега ще имама повод

# 33
  • София
  • Мнения: 135
Ето и обещаните снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=178096

# 34
  • София
  • Мнения: 135
P.S.
Сещам се и за още варианти за оползотворяване на сапунени остатъци, ако се интересувате казвайте защото май изгубихте интерес към темата Grinning

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Закс, направо ми събра очите.... #Crazy Изумително красиви са всички скулптурки! Поздравления! Страхотни са!  smile3521 smile3501 newsm51 Най-много ми харесаха маските и девойката с развятата назад коса! За това си трябва абсолютен талант, който е Божи дар, така че аз ще се задоволя само с разглеждането на таки красоти от сапуни. Казвай др. идея, моля!  Wink Hug

# 36
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278

Много красиви неща си сътворила zax!
Сигурно трудно се работи, все пак един сапун не е с кой знае колко голям размер, а виждам че скулпторките са доста детайлни. Поздравления!   bouquet


Хайде, сподели и за другите варианти за оползотворяване на сапунени остатъци!

# 37
  • София
  • Мнения: 135
Благодаря за похвалите, в същност ми се работи с дърво, ноооооо като си представя талаш и стърготини по пода и изпадам в ужас. Та на въпроса: съотношението вода сапун е като в по-горните теми, но да съкратим варенето - 2min в микровълнова на максимална мощност /ако печката е над 800W/ за по-малко време и оставяме да изстине./ Получава се хомогенна маса. След това прибавяме малко вода /50гр. и допълнителни ароматизатори или др./ изчакваме до непълно изстиване и разливаме във формички. Аз ползвам лавандулово масло защото аромата му гони молци, правя си формички като морска звездичка със дупка и ги окачам в гардероба. След време като престане да мирише процедурата е същата.

Последна редакция: пн, 01 окт 2007, 15:55 от zax

# 38
  • София
  • Мнения: 135
Збравих да ви кажа -  съотношението вода/сапун, време за варене и температура се определят по метода на проба/грешка Mr. Green ако водата е повече ще съхне по-дълго ако го "изпържиш" е така или иначе нямаше да го ползваш Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 135
Пасти да ям! Я вижте тук за какво става въпрос
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1186

# 40
  • Мнения: 2 591
zax, страхотни са ти нещата  bouquet изглежда като камък или мрамор Peace но явно имаш талант, аз също съм от гледащите Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 135
Schnee и Kadroкosa виждала съм ваши работи по другите форуми и все си мисля, че ако опитате ще се получи. Сапуна е лек за работа материал, а и мирише приятно докато работиш. Пробвайте мисля че можете  bouquet

# 42
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Хихихих, Закс, мерси за оценките, ама моите ръце много се изпотяват и хич не си представям да работя върху сапун.  Mr. Green Пък и най-основното - иска се голяма техника и дарба да направиш такива красоти, а аз не разполагам с тях! А, ти хич не се прехласвай по онези сапуни от линка ти от вчера, ами се мятай и ги почвай! Ще направиш по-добри творби от техните!  Hug Peace

# 43
  • Мнения: 1 906
Закс, направо ми събра очите.... #Crazy Изумително красиви са всички скулптурки! Поздравления! Страхотни са!  smile3521 smile3501 newsm51
...
  Peace Нямам, какво да добавя!

# 44
  • София
  • Мнения: 135
Ще направя аз ама обещахте рецепта за дмашен сапун /от него фигурките изглеждат като от слонова кост или восък/ АМА НЕ ДАВАТЕЕЕЕЕЕЕЕ newsm45 ХАЙДЕ НЯМА ЛИ НЯКОЙ БАБИ НА СЕЛО

Общи условия

Активация на акаунт