Разстройство и слуз при изключително кърмено бебе

  • 2 496
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 988
ами аз съм пазила отначало доста строга диета, около 2-3 месеца, после постепенно се "захраних", като захранвах и него, сега ям абсолютно всичко, а младежа тръгна на ясла, и там яде всичко без прясно мляко, цитруси и ягоди
както знаете много важно е бавното захранване, и дневника, за да се следи за влияние на някоя храна
според мен е възможно пълнозърнестите храни да влияят, все пак когато ядем овесени ядки и кърмачето се разхлабва, та знам ли? newsm78
лактогонния чай не съм го споменавала, но по принцип при съмнения за алергия се изключват всички билки и подправки, така че може би затова е споменато да се спре лактогонния чай
за мен най-важно е спирането на купените храни като че ли, синът ми май най-вече на тях реагира, на консерванти, оцветители и др подобни, които ги има във всички готови храни...а как реагира на сухи каши, бебешки, био(да не казвам марката Wink) ooooh!, а на готвени храни не реагира изобщо...

# 16
  • Мнения: 96
И ние сме така - още от раждането акото е рядко, почти течно, без ядки и други такива екстри. През първия месец се мъчих да давам прахчета Хидрасек, хомеопатични, сироп срещу обезводняване. Нищо не помогна. От втория започнах да давам вечер Лечебна хумана HN 25 на Milupa. И акото се оправи. И при нас имаха съмнения за какво ли не. Най-вероятно е някаква непоносимост към лактозата. Не точно алергия, но нещо такова.
Иначе диета спазвам пълна и досега - вече почти 6 месеца. Без кисело, прясно мляко. Само ориз, картофи и моркови от зеленчуците. От скоро хапвам вече и доматки и краставички Grinning. От плодовете - банан и ябълка. Май е това. И като не дам хуманата вечер и на другия ден сме пак с водичката в пампи.
Ами това е в общи линии положението.при нас.

Общи условия

Активация на акаунт