Слузести изпражнения на бебе

  • 1 267
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Бебето ми е на почти 3 месеца. От една седмица, изпражненията му се промениха от жълти, с вид на пресечено ( като пържено яйце ) към по - втечнени, леко кафенеещи и слузести. Много се притесних, защото знам, че слуз не е нормално да има. Не може да се нарече диария, защото бебето се изхожда веднъж, два пъти на ден, а не много често. Педиатърката ни поиска да направим микробиология. Оказа се, че няма бактерии. Според нея, можело да е от жегата, но на мен това обяснение не ми звучи правдоподобно. След два дни ни предстои ваксинация срещу ротавирус. Хич не ми е спокойно, защото не съм убедена, че всичко му е наред. Имате ли опит в подобна ситуация? От къде дойде тази слуз, която не изчезва?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 078
Кърмите ли се или сте на АМ?  Да не би да е някаква алергична реакция? Ако сте на кърма следи с какво се храниш. Сложи се няколко дни на картофи и пилешко месо и виж как ще е тогава, ако се кърмите разбира се. Ако сте на АМ, смени млякото. И всичко това все пак под наблюдението на ЛЛ.

# 2
  • Мнения: 25
Кърмя. Основно ям ориз, картофи и пилешко. Забранила съм си всички храни, които предизвикват колики. Общо взето, ям едно и също.. Нищо ново не съм хапвала последната седмица.

Общи условия

Активация на акаунт