Декларация за пътуване на дете в чужбина

  • 24 107
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 492
Оли, ако съм разбрала правилно ти ще пътуваш сама с детето, нали?
Ако е така, ти трябва декларация от бащата.
Когато детето пътува с баба си и дядо си, декларацията, трябва да е подписна от двамата родители. Не е нужно да са две.

# 16
  • Мнения: 2 577
моя син ще заминава на лагер и ми искат не само нотариално заверената декларация, подписана от двамата родители, но и легализиран превод на гръцки   Rolling Eyes

за всяка държава трябва ли отделна декларация ?
той сега август ще заминава за Гърция сам, а аз мисля септември да го заведа до Охрид
мога ли с една да мина  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 492
моя син ще заминава на лагер и ми искат не само нотариално заверената декларация, подписана от двамата родители, но и легализиран превод на гръцки   Rolling Eyes

за всяка държава трябва ли отделна декларация ?
той сега август ще заминава за Гърция сам, а аз мисля септември да го заведа до Охрид
мога ли с една да мина  newsm78



Не знам защо ти искат превод на гръцки. Не би трябвало, то е само за нашата граница.
Направи си копие, оригинала се пази за следващи пътувания, независимо за къде. Носят се обаче и двете. Оригинала се връща.

Аа, всъщност, тази декларация би трябвало да е еднократна. Няма да упълномощаваш учителката завинаги, я. А за теб си направи отделна декларация, която да е безсрочна и не упоменавай точна държава. Пишеш чужбина и това е. В тази декларация за лагера, се упълномощава да го придружава учителката, а не ти.Така, че при всички случаи не можеш да минеш с една декларация.

# 18
  • Мнения: 4 068
Ние не сме попълвали готова бланка. Просто отидохме при нотариус и той ни написа генерално пълномощно, с което упълномощаваме бабата и дядото да извеждат детето в чужбина. Не се упоменава сро на валидност и затова нямам идея за колко време важи.

Общи условия

Активация на акаунт