Тъпи ли са американците?!

  • 9 855
  • 173
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 447
Най-векатасила на света - шма извиняаати, ма никък ни са тъпи. Щом и атентат си измислиха, само и само да направят войната.... аре...  Whistling
Тия дето дърпат концити не са тъпи.
Тия дето живеят там, родени и без особена цел заразвитие повече отбарман - са.

Бях вамерика и им разправях, за  нашата парична единица ЛЕВ, от къде идва името и т.н., разказах им малко история...тия гледаха със зепнали уста и нкрая: "ма тва наистина ли е било?"

Питам: "важия долар ко значи"
Те, мигат и:"ми де да знам...нищо не значи"

Та, нещата са 90% на 10%.

# 121
  • Мнения: 7 837
Само ми кажи къде се криете когато има урагани....като ви почне Hurricane season... newsm78 Не се шегувам..сериозна съм.Винаги ми е било интересно как се справяте там с това...

Няма мазета, да - това е ужасът на майка ми, всеки път ме пита.
Слагаш кепенците на прозорците и стоиш на тъмно. Или отиваш в специалните за целта общински убежища. Или изчезваш на безопасно разстояние от епицентъра.

Добре че поне са рядкост. Миналата година беше сравнително спокойна. Дано и тази година е така...

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 16:12 от Кейси

# 122
  • Мнения: 3 674
Само ми кажи къде се криете когато има урагани....като ви почне Hurricane season... newsm78 Не се шегувам..сериозна съм.Винаги ми е било интересно как се справяте там с това...

Няма мазета, да - това е ужасът на майка ми, всеки път ме пита.
Слагаш кепенците на прозорците и стоиш на тъмно. Или отиваш в специалните за целта общински убежища. Или изчезваш на безопасно разстояние от епицентъра.

Ойййй..... ooooh! Звучи страшничко... Rolling Eyes  Дано не са големи ураганите през следващите сезони и да са рядкост ! Иначе климата на Флорида го обожавам.... С това вечно лято и топлата като чай вода  на Атлантическия океан!...Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 804
Не знам тъпи ли са или не, ама си живеят като бели хора, дори и да приемем че са тъпи. Мен, честно казано не ме топли много това, че знам държави с У и кой е спечелил войната във Виетнам.

# 124
  • Мнения: 2 563
Най-векатасила на света - шма извиняаати, ма никък ни са тъпи. Щом и атентат си измислиха, само и само да направят войната.... аре...  Whistling
Тия дето дърпат концити не са тъпи.
Тия дето живеят там, родени и без особена цел заразвитие повече отбарман - са.

Бях вамерика и им разправях, за  нашата парична единица ЛЕВ, от къде идва името и т.н., разказах им малко история...тия гледаха със зепнали уста и нкрая: "ма тва наистина ли е било?"

Питам: "важия долар ко значи"
Те, мигат и:"ми де да знам...нищо не значи"

Та, нещата са 90% на 10%.


Това е много... арт.

# 125
  • Мнения: 2 891
Най-векатасила на света - шма извиняаати, ма никък ни са тъпи. Щом и атентат си измислиха, само и само да направят войната.... аре...  Whistling
Тия дето дърпат концити не са тъпи.
Тия дето живеят там, родени и без особена цел заразвитие повече отбарман - са.

Бях вамерика и им разправях, за  нашата парична единица ЛЕВ, от къде идва името и т.н., разказах им малко история...тия гледаха със зепнали уста и нкрая: "ма тва наистина ли е било?"

Питам: "важия долар ко значи"
Те, мигат и:"ми де да знам...нищо не значи"

Та, нещата са 90% на 10%.


Това е много... арт.

Не знам дали е арт, но със сигурност ми трябва преводач  Whistling

# 126
  • Мнения: 335
Съжалявам, aкo съм засегналa някой...
Поставянето под общ знаменател е грешно...

Да, но въпреки всичко САЩ са си една лайняна държава!


Авторът вече е цитиран (ма не от натурализираната мама) – един от най-великите американци, които знае светът.

# 127
  • Мнения: 335
... честно казано не ме топли много това, че знам... кой е спечелил войната във Виетнам.

Ама ти знаеш ли?
И кой я спечели?



Човекът, който познава държавата си по-добре от европейските имигранти, е казал още:

Когато аз тръгнах на война (Втората световна), имах две опасения .
Първо - да не ме убият, и второ, аз да не убия някого.
А представяте ли си днес амрикански пилот да се завърне от Ирак и да каже гордо: "Извадих късмет, не се наложи да убия никого"?


Една обикновена бе ге мама не може да каже това.
Но бе ге тати би казал поне:
Когато САЩ си седнат на гъза и започнат да се занимават със собствената си държава, а не със света, сякаш им е бащиния, тогава и светът (в частност - бе ге мамите) ще престане да се „занимава” с въпоса за американците (в частност – дали те са тъпи).

ПП Не че съвсем няма значение колко поколения американци са кодирали гените на Буш и колко - на Вонегът, но в случая едва ли то е най-важното.

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 18:30 от Холограма

# 128
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Холограма, а като си такава фенка на цитати на Вонегът, защо не споменеш случая, когато на негова лекция в Библитеката на Конгреса, едно момче става и го пита "Как можете да си правите майтап с най-великата държава на света?". По думите на Вонегът, момчето имало акцент и изглеждало наскоро емигрирало от тогава комунистическата Източна Европа. Той прекъсва лекцията си, излиза, и около 10 години няма никакви публични изяви.

Всичко има две страни. Можеш да бъдеш патриот и да критикуваш политиците си. Можеш да обичаш хората и да осмиваш недостатъците им непрестанно, в надеждата, че ако на един човек си повлиял, пак нещо си постигнал. А можеш и да си вадиш комплексите на показ из бг-мамма.

# 129
  • Мнения: 335
Холограма, а като си такава фенка на цитати на Вонегът, защо не споменеш случая, когато на негова лекция в Библитеката на Конгреса, едно момче става и го пита "Как можете да си правите майтап с най-великата държава на света?". По думите на Вонегът, момчето имало акцент и изглеждало наскоро емигрирало от тогава комунистическата Източна Европа. Той прекъсва лекцията си, излиза, и около 10 години няма никакви публични изяви...

Именно!

С фразата: Да, но въпреки всичко САЩ са си една лайняна държава!
той обобщава мнението си след като сам разказва пред журналисти историята, която си цитирала.
След нея заключва това.




Не съм любител на цитати въобще.
Но понеже тук пишещите апологети на САЩ ми напомняха именно този младеж, който "осъдил" Вонегът, че говори каквото си мисли за Щатите, цитирам него.

А ти защо не коментираш причините, поради които този невероятен американец има такова отношение към политиката на страната си и иска да я промени?
Ами коментираш посткомунистическия младеж-имигрант, дето му дава акъл?
Това е проблемът - истината.

# 130
  • Мнения: 7 837
А какво ли мисли Марк Твен по въпроса?
А мечо Пух или Карлсон?

# 131
  • Мнения: 335
А какво ли мисли Марк Твен по въпроса?
А мечо Пух или Карлсон?

Достатъчно е, че знаем какво мисли Кейси.

До нови срещи в други теми.  bouquet

# 132
  • Мнения: 393
Най-векатасила на света - шма извиняаати, ма никък ни са тъпи. Щом и атентат си измислиха, само и само да направят войната.... аре...  Whistling
Тия дето дърпат концити не са тъпи.
Тия дето живеят там, родени и без особена цел заразвитие повече отбарман - са.

Бях вамерика и им разправях, за  нашата парична единица ЛЕВ, от къде идва името и т.н., разказах им малко история...тия гледаха със зепнали уста и нкрая: "ма тва наистина ли е било?"

Питам: "важия долар ко значи"
Те, мигат и:"ми де да знам...нищо не значи"

Та, нещата са 90% на 10%.


За това колко са тъпи американците се изписаха купища страници.
Горното мнение показва колко са "образовани" българите.  hahaha 

# 133
  • Мнения: 2 563
А какво ли мисли Марк Твен по въпроса?
А мечо Пух или Карлсон?

Аз се чудя Вонегът що не е емигрирал от САЩ...

# 134
  • Мнения: 3 674
Аз пък си мисля че ние българите сме доста смели като сме тръгнали да си "го мерим" с Американците...Ами то е ясно че статистически един средно ерудиран европеец  е с много по висок IQ коефициент...

Но... В мен не спират на напират въпроси от сорта... Thinking

1.След като сме толкова интелигенти и умни българите,защо сме на това дередже... newsm78

2.Ами след като имаме такава история а Американците нямат...и кво от това.Какво остана от нашата история...Кво сме сега... newsm78

3.Имахме истински българи..но тях ги изклаха по турско....сега какво сме точно... newsm78 Една бивша комунистическа и  в последстивие станала демократическа държавка... newsm78 Или...сега сме "истински"европейци тъй като сме вече членове на ЕУ... newsm78

4.След като сме толкова умни..защо си избираме такива тъпаци да ни ръководят.... newsm78 И всеки път едно и също....на всички избори...Да! ....ние си ги избираме,правилно ме разбрахте.....та нали ние гласуваме за тях... Wink Овце ли сме... newsm78 А на овцата колко и е коефицента на интелигентност... newsm78

5.Американците живеели на заем цял живот...ХА!  И кво от тва...това страшно ли е... newsm78  И кво като всеки българин си "има собствено жилище"..това прави ли го по- развит от амереканеца  и живота му по-добър ли  е .... newsm78  Аз предпочитам да живея цял живот на заем от банката,след като знам че това е сигурност за моето семейство,тъй като мога да имам всичко което е необходимо за един нормален живот.Така и имам стимул да работя...не мога да си позволя да мързелувам..щото а мързелувам...а съм на улицата. Така че в мой плюс е да имам работа.
А в Б-я работиш или не работиш...нищо не е толкова сигурно...Какво ще е УТРЕ... newsm78

6.След като Америка е лайняна държава...ние кво сме тогава...и защо сме в листата на една от най-изоставащите държави в Европа.... newsm78


Нека ада  не се сравняваме с Америка..много е смешно.Колко ли хляб и поколения ще се сменят и ...както пял Тодор Колев" Кога  ще ги стигнем"хамериканците"... Wink

Та бабче много добре го е казала... Peace

Не знам тъпи ли са или не, ама си живеят като бели хора, дори и да приемем че са тъпи. Мен, честно казано не ме топли много това, че знам държави с У и кой е спечелил войната във Виетнам.

 Hug

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 02:34 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт