СНБМ - инициативи - 11 част

  • 12 478
  • 301
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 336
Ето ме и мен за кратко пак от офиса на мъжо Mr. Green

Днес ме снимаха и за 24 часа, интервюто трябваше да го дам по телефона днес, но все още не се е обадила жената. Моля ви наистина да не прехвърляте вече журналистите към мен, защото просто нямам възможност повече да се включвам в медийната кампания, вече обясних защо.

В миналите седмици си бях изоставила всички лични ангажименти, но вече не мога да ги отлагам, понеже заминавам в събота. В Турция няма да ми е включен телефона, да знаете.

Снощи мъжа ми е гледал през 15 минути репортажа по европа тв и каза, че е станал много хубав, а той е критичен Wink

ББТ също би трябвало да са пуснали нещо.

Нова - нищо. За срам на Крум! Нито БТВ, нито канал 1. Бяха обещали да звъннат, но дори не се обадиха.

Днес бях на интервю в 7 дни. Мина добре, казах почти всичко, дадох и диск с клиповете и казаха, че ще пуснат майчинството, но в крайна сметка мисля че пропуснаха Rolling Eyes Като отидох в гримьорната всичко живо млъкна изведнъж и ме гледаха доста странно. Явно са обсъждали и то не хубави неща. Освен гримьорката имаше 2-ма доктори - едната рехабилитатор, другия председател на българска дентална асоциация или нещо от сорта. Като тръгнах да си излизам рехабилитаторката ми подхвърли, че то пари за нищо нямало , ни еконсултант по кърменето сме искали. Представям си в какъв дух са били коментарите. Rolling Eyes

От 24 часа не ми каза дамата кога ще излезе статията /ако въобще се обади за интервюто/.

Премаман снима с професионален апарат за санома, даде визитка и каза ,че можем да я търсим при всякакви събития - безвъзмездно, за което искрено й благодаря  bouquet Така че може да се каже, че вече имаме и фотограф.

Бях я помолила да ни качи снимки, които няма да използва, тя обеща, но не знам дали има нещо в пощата и дали е успяла. Ако искате се свържете с нея във форума и я питайте.

Чао и до скоро!

# 181
  • Мнения: 4 068
Здравейте момичета!
Браво на всички ви за усилията и работата, която свършихте!
За жалост обаче моя коментар за кръглата маса няма да е положителен. От вчера мисля дали да напиша това мнение, но в крайна сметка мисля, че имам право на мнение дори и то да е различно он общото. Знам, че всички си скъсахте задниците от бачкане за кръглата маса и това, което трябваше да свършите го свършихте перфектно, но....винаги има едно но. Моето мнение е, че като цяло начинанието си беше и си остана губещо. И аз като Гери съм човек на действието и това толкова дълго писане на документация и тонове мастило и хартия ми се виждаха излишни още от началото, а сега вече съм твърдо убедена, че бяха излишни. Събитието се състоя без какъвто и да е подобаващ отзвук. Помните как беше при протестите нали? Освен това изписахме сима хартия за някакви си 1500 лв., които ни отпуснаха ФРГИ. Помислете сами. Малкото събитие го организирахте сами и събрахме 1500 лв. Мисля, че с още малко усилия за много по-кратко време и без толкова формалности можехме да съберем още толкова. Щеше да стане и по-бързо и по-качествено. Освен това подкрепих и продължавам да подкрепям Ина в мнението и, че без предварителна уговорка за излъчване беше излишно да се дават 1300 лв. за клипове. Ако имахме сигурни партньори в медиите щеше да е друго. Знам, че това мнение няма да ви хареса, но за мен това е истината и не виждам смисъл да я премълчавам. Дано от тук нататък в работата с институциите да има някакво развитие и резултата, защото гласност покрай кръглата маса нямаше и едва ли и голям резултат може да се очаква. За мен остава само силно да се надявам, че греша, защото тази си грешка бих признала с най-голямо удоволствие.
Още веднъж шапка ви свалям за усилията и за свършената работа!
Прегръдки за всички от мен. Hug
Тази вечер заминавам и няма да ме има известно време. Стискам палци проблема на Мими да се реши бързо! Съжалявам, че не мога да бъда полезна по никакъв начин.

# 182
  • Мнения: 3 336
Ето една тема в близнашки яза кръглата маса, написала съм на момичетата накратко впечатления. Като оформите текста с подробностите го сложете и там.

Аз лично смятам, че ФРГИ ни научиха на доста, не са единствено парите това, което ни дадоха. Дадоха ни кураж и смелост да направим малко събитие за набиране на средства и ни казаха как точно става това, дадоха ни наготово всички договори и също така цялата си подкрепа.

Помислете дали без тяхната подкрепа и изискване за малкото събитие щеше някога да има такова Rolling Eyes

Ренци, миналата година точно след протестите нещата бяха по същия начин, макар че вдигнахме повече шум. Не знаехме какво да очакваме и какво реално можем да постигнем. Сега знаем горе-долу какво можем да очакваме и как точно да го направим. Така че смятам, че успеха трябва да го мерим накрая на годината, тъй като кръглата маса е само първа крачка, а работата която следва след това е ключовия момент.

Това че 5 телевизии по-малко са ни отразили, мен лично не ме грее. Въпроса е, че вече имаме създадено лоби в парламента и можем да разчитаме на подкрепа и имаме знанията как стават нещата и без толкова интервюта и отзиви в медиите, смятам че ще си постигнем не по-зле целите.

Не падай духом, тези които присъствахме на кръглата маса си тръгнахме с убеждението, че кръглата маса е минала успешно и вярвам, че е така. И директния диалог с интституциите дава много по-ясни впечатления за бъдещия резултат, отколкото 20 репортажа по телевизията.

 Wink Heart Eyes Hug Хайде, бягам, че ме чакат  bouquet

# 183
  • София
  • Мнения: 6 215
От вчера
ИА "Фокус" - Предстоящи събития в страната на 19 юни
Цитат
София.
В продължение на инициативата си срещу неравностойното третиране на семействата с близнаци, Сдружение “Настоящи и бъдещи майки”, организира кръгла маса с институциите, която ще се състои на 19 юни 2007 г. от 9.30 часа в залата на хотел “Глория Палас” (София, бул. “Мария Луиза” № 20.), с участието на актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, които са и лица на кампанията.
 

# 184
  • Мнения: 4 978
От вчера
ИА "Фокус" - Предстоящи събития в страната на 19 юни
Цитат
София.
В продължение на инициативата си срещу неравностойното третиране на семействата с близнаци, Сдружение “Настоящи и бъдещи майки”, организира кръгла маса с институциите, която ще се състои на 19 юни 2007 г. от 9.30 часа в залата на хотел “Глория Палас” (София, бул. “Мария Луиза” № 20.), с участието на актрисата Елена Петрова и журналиста Крум Савов, които са и лица на кампанията.
 

 Laughing copy--->paste от прессъобщението ни
значи ако пуснем снимки и обобщената информация ще публикуват още нещо

# 185
# 186
  • Мнения: 248
Здравейте и от мен. Аз мисля, че кръглата маса беше организирана много професионално.  PeaceПроблемът с отзвука в медиите според мен идва от факта, че не са поканени достатъчно медии. Понеже имахте лица на инициативата като Елена Петрова и Крум Савов, може да привлечете доста медии, които по принцип не са свързани с тези неща и които просто да шумят около събитието. Това, естествено все още може да се случи - като се дават интервюта след мероприятието.
При нас ще излезнат материали - в списание Story - следващата седмица кратка информация, а след това ще снимаме Крум Савов с близнаците и ще му вземем по-обширно интервю. Искахме и с Елена с децата, но тя ни отказа. В списание Моето дете също ще имате публикация, не мога да кажа кога точно, защото мисля, че новият им брой беше в печатница по време на събитието, значи в следващия. Ще се опитам да пусна нещо и в Журнал за жената и списание ТЯ от нашата издателска група.
За следващото събитие ще ви дам един списък с координати на журналисти, а също така не е лошо да обявявате събитието в календарите за предстоящи събития на dir.bg, focus news, bullpressphoto, както и задължително канете агенции. Те вършат страшно много работа.
Имам снимки от кръглата маса, но незнам къде да ви ги пратя. newsm78

# 187
  • Мнения: 1 828
Ще прегледам дали има нещо в пресата в офиса... Ще помогнете, ако кажете кои вестници отразяваха събитието...
В кого е списъка на журналистите?

Деси, има писмо за теб в пощата  Peace

Доколкото знам всички материали от кръглата маса ги е взела Влади. Влади обади се мила да вземем и да разпределим нещата. При теб трябва да са двата списъка - този с дошлите журналисти и този с контакттите на участниците.
За записките - основната част също трябва да са във Влади. Мисля обачи, че и други водиха записки - Хриси и Марияна - хубаво е да съберем всичко и да ги обобщим.

# 188
  • Мнения: 1 828
Здравейте и от мен. Аз мисля, че кръглата маса беше организирана много професионално.  PeaceПроблемът с отзвука в медиите според мен идва от факта, че не са поканени достатъчно медии. Понеже имахте лица на инициативата като Елена Петрова и Крум Савов, може да привлечете доста медии, които по принцип не са свързани с тези неща и които просто да шумят около събитието. Това, естествено все още може да се случи - като се дават интервюта след мероприятието.
При нас ще излезнат материали - в списание Story - следващата седмица кратка информация, а след това ще снимаме Крум Савов с близнаците и ще му вземем по-обширно интервю. Искахме и с Елена с децата, но тя ни отказа. В списание Моето дете също ще имате публикация, не мога да кажа кога точно, защото мисля, че новият им брой беше в печатница по време на събитието, значи в следващия. Ще се опитам да пусна нещо и в Журнал за жената и списание ТЯ от нашата издателска група.
За следващото събитие ще ви дам един списък с координати на журналисти, а също така не е лошо да обявявате събитието в календарите за предстоящи събития на dir.bg, focus news, bullpressphoto, както и задължително канете агенции. Те вършат страшно много работа.
Имам снимки от кръглата маса, но незнам къде да ви ги пратя. newsm78


Благодарим за съпричастността и помощта   bouquet
Снимки можеш да ни пратиш на ел. пощи - snbm@snbm.org или bg_maiki@abv.bg

# 189
  • Мнения: 4 978
Проблемът с отзвука в медиите според мен идва от факта, че не са поканени достатъчно медии. Понеже имахте лица на инициативата като Елена Петрова и Крум Савов, може да привлечете доста медии, които по принцип не са свързани с тези неща и които просто да шумят около събитието. Това, естествено все още може да се случи - като се дават интервюта след мероприятието.
При нас ще излезнат материали - в списание Story - следващата седмица кратка информация, а след това ще снимаме Крум Савов с близнаците и ще му вземем по-обширно интервю. Искахме и с Елена с децата, но тя ни отказа. В списание Моето дете също ще имате публикация, не мога да кажа кога точно, защото мисля, че новият им брой беше в печатница по време на събитието, значи в следващия. Ще се опитам да пусна нещо и в Журнал за жената и списание ТЯ от нашата издателска група.

Premaman, толкова се радвам, че отново се появи!     bouquet
Почти всичко, което си написала е и мое мнение.
Поради изброените от теб причини предложих и се свързахме с Елена и Крум.
Поканихме достатъчно медии. И проблемът не е в списанията, които вярвам ще намерят място за събитието на страниците си, а в ежедневниците и основно ТВиите. Отново се оказа, че социалните проблеми остават на заден план, зад политическите интриги и борбите за "кокала".  Sad
Не знаех, че си в групата на Санома. Иначе щях да тормозя и теб  Mr. Green вместо колегите ти от няколко списания (Моето дете, Журнал за жената, ELLE).  Wink
За отразяването в лайф-стайл списанията е и идеята ми за последващия ПР и снимките от събитието (повечето месечни списания вече затвориха юлските си броеве, но пък можем да влезем в августовските, както и в седмичните списания. Аз също имам пълен списък с контакти). Тъй като направените от нас снимки не са добри, присъединявам се към молбата на Доли, ако имаш възможност да изпратиш по мейла твои, които да използваме за тази цел, стига да няма проблем с работодателя ти.


Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 09:19 от Cruela D'Evil

# 190
  • Мнения: 934
Списъка с журналистите и записките са в Хриси специално и го дадох на нея. Аз засега нямам телефон, ще пусна на лични на Хриси и Доли телефона на Владимир поне да имате връзка с мен. АЗ заминавам утре, но в понеделник пак съм тук. Ако някой иска нещо спешно от материалите да каже каде да ги оставя.

# 191
  • Мнения: 2 070
Ренци, права си за медиите, но да ви кажа аз лично приемам за нормално да няма кой знае какъв интерес, предвид малкия процент близнаци и това, че едва ли не лично трябва да си ангажиран, за да се поинтересуваш от проблема - давам пример с журналиста, баща на близнаци. Освен това късно ги усведомихме журналистите може би, не знам.

За моя модул дойдоха всички поканени и се ангажираха с предложенията ни, но това не означава, че сме успели, просто трябва да продължи общуването с тях, да им напомняме за нещата, да ги натискаме. Това е процес, още повече като ми се поизясни горе-долу процедурата. Предимството за близнаци би могло да влезе евентуално от догодина. За намаление за детска кухня пък трябва да пишем на министерство на Здравеопазването, нищо, че отдела в общината отговаря - това малко не го разбирам - тъй като наретбата за таксите си е на общината, а не на министерството...  newsm78

Според мен дали масата е успешна или не ще се разбере след време и само от нас зависи да се сетят да предложат по места нашите предложения.

# 192
  • Мнения: 2 388
И аз бих искала да споделя мнение. Въпреки малкото медии на кръглата маса се поеха някой ангажименти. От тук нататък ние, като сдружение трябва да контролираме ( досаждаме, тормозим, звъним.....и т.н.) развитието на нещата и изпълнението на поетите ангажименти.

Според мен инфото за медиите се пусна навреме, но все пак периода е наситен на събития и нас ни игнорираха от части.

Важното е, все пак де продължаваме в избраната посока и да довършим започнатото...като предния път.

За мен това беше първото сериозно събитие със сдружението и лично аз съм оптимист.

# 193
  • Мнения: 4 181
Списъка с журналистите и записките са в Хриси специално и го дадох на нея. Аз засега нямам телефон, ще пусна на лични на Хриси и Доли телефона на Владимир поне да имате връзка с мен. АЗ заминавам утре, но в понеделник пак съм тук. Ако някой иска нещо спешно от материалите да каже каде да ги оставя.
Влади нито един от списъците не е в мен.
В мен е само приветствието от МЗ, никакви други материали, каквито и да било не са в мен.

# 194
  • Мнения: 934
Списъците наистина се оказа в мен - не ме бийте сега нали съм си овца. Кчени са в пощата

Общи условия

Активация на акаунт