От коя седмица започнахте да повръщате

  • 11 496
  • 190
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 695
Не ми се е гадило и не съм повръщала  Laughing
Казаха ми, че е така, когато кръвните групи и резус фактора на майката и бебето съвпадат, но още не съм проверила дали е вярно в нашия случай.
Лека бременност!   bouquet

# 91
  • Мнения: 195
Нито веднъж не съм повръщала нито съм имала киселини  Hug

# 92
  • Мнения: 2 617
Имах ужасно гадене до края на 5 месец, но съм повръщала само веднъж и то в деня, в който лекарката ми потвърди, че съм бременна и заради това го отдавам повече на нервна основа. Но пък гаденето, непоносимостта към миризми и храни компенсира липсата на повръщане. Все още понякога ми се случва да ми се гади  Sad

# 93
Започнах да повръщам  в осма седмица и спрях към 15 седмица - беше някакъв ад.   Twisted Evil Повръщах предимно вечер. Sick  Моята майка не е повръщала по време и на двете си бременности. Казва, че само леко й се гадило няколко седмици и нищо повече.

# 94
Аз също не съм повръщала и не ми се е гадило.Докато родя единствения знак че съм бременна беше корема. LaughingХодих си като кон по цял ден,даже като ми взеха кръвна проба гинеколога ми се учуди и ми вика"ама ти ставаш за кръводарител".А преди бременността бях с ниско кръвно.С две думи само зъбите ми се развалиха иначе и ноктите и косата ми растяха като побеснели.Беше си една страхотна бременност.И на теб ти пожелавам такава!!!

# 95
  • Мнения: 196
Прекарах много лека бременност. Нито съм повръщала, нито ми се е гадило. Даже имах проблем с два зъба и се наложи да ми правят пулпит. Първият зъб през първото тримесечие, а втория зъб  -  през третото. Киселини имах през девети месец и то само домати - консерва. Пожелавам ти лека бременност и като родиш да си кърмиш бебчето   Peace

# 96
  • Мнения: 1 081
На мен само ми се гадеше от миризми и т.н., но повръщах много малко, може би 5-6 пъти

# 97
  • Мнения: 8 769
Здравейте момичета,
Докато четях специализирана литература за бременността се натъкнах на схващането, че повръщането и гаденето са знак, че бебето се развива добре.
Въпросът ми към вас е в коя г.с. започнахте да повръщате и има ли такива, които изобщо не са усещали гадене.

Аз лично не съм повръщала. През втората бременност имах нещо като гадене-някъде към втория месец.
По въпроса за схващането доколко това е знак за някакво развитие на бебето-ето в тази тема - опасни ли са мидите за развитието на зародиша у бременна? има дискусия и за това.

# 98
  • Мнения: 1 243
В началото на 2-рия месец започна да ми се гади и повръщах Sick 10 пъти,иначе гаденето спря към края на 3-тия месец Peace

# 99
  • Мнения: 6 646
През 2 месец започна да ми се гади ,но не продължи дълго.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравейте момичета,
Докато четях специализирана литература за бременността се натъкнах на схващането, че повръщането и гаденето са знак, че бебето се развива добре.

Моя съвет е да не вярваш сляпо на всичко, което четеш и ще прочетеш в бъдеще Naughty! Това че не ти се гади и не повръщаш може само да те радва, а не да те притеснява!!!

За проблеми съм чувала само при майки, които повръщат прекалено много - в такива случаи, за да не страда плодът, се налага системи, диети и тнт.

Успех и лека бременност Hug!

# 101
  • Мнения: 827
Аз започнах да повръщам от 5-6 седмица Sick.Беше ужасно,продължи до средата на третия месец от сутрин до към 14-15 часа не можех да правя нищо освен да лежа или повръщам.
И аз бях така.Даже и след 14/15 часа не можех да правя нищо.Направо беше ужасно но отмина и се забравя.

# 102
  • Мнения: 258
Не помня коя седмица почна, но пък беше супер гадно и ме държа много дълго. Беше ми лошо от сутрин до вечер и повръщах по 5-6 пъти на ден Sad Добре че бързо се забравя  Sick

# 103
  • Мнения: 227
Аз не повръщах, но ужасно силно ми се гадеше след 7 г.с.... особено когато трябва да готвя или да ходя на място, където има или мирише на храна.. понякога имах чуството на отвращение от всякаква храна и ни-вече от месо. Към 5тя месец премина. Беше ужасно, но сега си хапвам нормално Simple Smile






--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 11:52 от Доня Туфиня

# 104
  • Мнения: 7 424
  Повърнах само веднъж 1 седмица прди раждането.

Общи условия

Активация на акаунт