секцио или с епид.анестезия?

  • 1 907
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
зависи кой и къде ти прави секциото smile3555.аз мога да се похваля,че болката при секциото ми беше първия ден след това.чувствах се прекрасно.аз съм ЗА секцио с епидирална и спинална упойка.не виждам защо в 21-ви век трябва да се правят чудеса от храброст newsm78
Разбира се,че зависи къде и кой ти прави секциото  Hug,обаче все пак си е до организъм.Прага на болка е различен при всички.Иначе аз раждах в частна болница и се грижеха за мен като за принцеса,лекаря ми е супер,упойката беше спинална,но истината е ,че 3-4 дни след операцията ме болеше при ставане от леглото.Въпрос на физика,явно.
Не бих направила и аз чудеса от храброст-много съм далече от тази нагласа като човек.И пак ще раждам някой ден в тази болница с този екип!Секцио,но по мед.показания.

# 16
  • Мнения: 865
зависи кой и къде ти прави секциото smile3555.аз мога да се похваля,че болката при секциото ми беше първия ден след това.чувствах се прекрасно.аз съм ЗА секцио с епидирална и спинална упойка.не виждам защо в 21-ви век трябва да се правят чудеса от храброст newsm78
Разбира се,че зависи къде и кой ти прави секциото  Hug,обаче все пак си е до организъм.Прага на болка е различен при всички.Иначе аз раждах в частна болница и се грижеха за мен като за принцеса,лекаря ми е супер,упойката беше спинална,но истината е ,че 3-4 дни след операцията ме болеше при ставане от леглото.Въпрос на физика,явно.
Не бих направила и аз чудеса от храброст-много съм далече от тази нагласа като човек.И пак ще раждам някой ден в тази болница с този екип!Секцио,но по мед.показания.
може да сме раждали на едно и също място Laughing.не може без болка,но мен ме ужасява мисълта да ме цепнат и после на полуживо да ме шият

# 17
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз съм ЗА нормално раждане с епидурална анестезия.Така и раждах.

# 18
  • Виена
  • Мнения: 725
И аз бих те посъветвала за нормално раждане с епидурална анестезия  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
може да сме раждали на едно и също място Laughing.не може без болка,но мен ме ужасява мисълта да ме цепнат и после на полуживо да ме шият
Аз родих във Вита.
Шиене на полуживо-имаш предвид шиене на разкъсванията и разрязванията по време на естествено раждане?Защото ако е това-контактувам с една мама с 45 шева след "естествено" раждане,май си е на живо,а не полу...Но след това определено месеци наред си полу...

# 20
  • Мнения: 7 418
Аз съм ЗА нормално раждане с епидурална анестезия.
     Peace Peace Peace

# 21
  • Мнения: 1 467
Нормално с епидурална. Мен ме рязаха по спешност - отвратителна работа.

# 22
  • Мнения: 27 524
"Това" за мен мина супер лесно, леко и бързо, така че съм пристрастна. По принцип - без медицински показания за секцио, никога на твоя глава!!! Това е тежка коремна операция, без нужда да се прави е неразумно. От двете ти двоумения - нормално с упойка!

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 01:32 от Блонди

# 23
  • Мнения: 2 936
ако нямаш мед.показания за секцио,най-добре е нормално раждане с епидурална  Peace

# 24
  • Мнения: 24 467
Напоследък дори секциото се прави с епидурална аналгезия, а не с пълна упойка и не само то, има и други операции, нямащи нищо общо с раждането, които се правят с епидурална упойка- напр. операции на крайници /имам близък, който мина през такава/.
Нормалното раждане с такъв тип обезболяване е идеално, поне според мен. Не бих предпочела секциото пред тази възможност, както и естественото раждане без обезболяване- имам право да го кажа, тъй като мога да сравня на собствен гръб, както се казва.

# 25
  • Мнения: 676
Раждах нормално без упойка и не че е изживяването на живота ми, но само абсолютно против епидуралните и спинални упойки, защото ако не ти ги сложат правилно могат да те окипазят за цял живот.Като не искаш нормално давай секцио с пълна упойка и толкоз.

# 26
  • Мнения: 512
Правиха ми секцио по спешност със спинална анестезия. Препоръчвам го горещо, нямаше проблеми. Анестезиологът ми сметна, че това е по-добър вариант от епидуралната (не знам защо) и всичко беше ОК. Очевидно и вторият път ще е така...
Видях си бебето веднага и си го гушках, не разбирам защо още се практикува секцио с пълна упойка? Много по-натоварващо е.

Но те разбирам защо не искаш да раждаш пак нормално (аз се пънах ден и половина преди да ме оперират #Cussing out). Видях му ги "хубостите" на нормалното раждане, искам да кажа. А дори и възстановяването да е по-бавно, болките от секциото бяха 10 пъти по-леки от контракциите, които имах... Така че - не бих раждала нормално, дори да ми предлагат, благодаря!
Успех и леко раждане!

# 27
  • Мнения: 111
секцио Peace Peace Peaceза 3-4 дни всичко минава!

# 28
  • plovdiv
  • Мнения: 122
еи, много ви благодаря на всички, които споделихте мнение! Вече имам изградена представа за нещата, и май клоня към нормално раждане с епидурална. Имам още време до края де, така че ще мога да се консултирам и с моята докторка, при която ще раждам. Тя води и първото ми раждане преди 7 години, имам страхотно доверие в нея.
Още веднъж ви благодаря, желая успех на всички!!!

# 29
  • plovdiv
  • Мнения: 122
Ansam, сега виждам и твоя отговор- ето това исках да чуя, за да се успокоя за секциото. Ако наистина има разлика в болката м/у нормално без упойка и секцио, маи съм готова и на секцио, защото си имам причини чисто физиологически, да не искам нормално раждане...

Общи условия

Активация на акаунт