Проверете достатъчно умни ли сте

  • 3 955
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 606
Да, и аз го сметнах. Не виждам къде е уловката?
newsm78 и аз не видях уловка!

# 31
  • Мнения: 483
Аз пък си сметнах 5000 и въобще не ми пука Joy ама аз съм си художничка, обаче ще пробвам мъжът ми. Той е програмист и е печелил няколко математически олимпиади!!! Ще пиша как се е справил Mr. Green

# 32
Аз пък си сметнах 5000 и въобще не ми пука Joy ама аз съм си художничка, обаче ще пробвам мъжът ми. Той е програмист и е печелил няколко математически олимпиади!!! Ще пиша как се е справил Mr. Green
Хаха ето това ще е интересно - нямам търпение да науча дали го е сметнал правилно ... макар, че почти не се съмнявам  Simple Smile

# 33
Готино е . И това е подобно. И още една задачка от менGrinning
 Peace

Инче, това с реката ми отне около 15 минути  #Crazy Ама успях!! Мерси за удоволствието! Хах, май Тони Сопрано ще излезе прав, че тук съм поумняла newsm53 .Важното е напредък да има! Радвам се, че открих форума Simple Smile

# 34
  • в Низината
  • Мнения: 705
Не познах!

# 35
  • Мнения: 4 792
6040, после се отказах че ще ми се качи диоптъра  Whistling

# 36
inchetoto това за реката е доста интересно Wink

# 37
# 38
Само дето час се блъсках без успех да го разреша ... безуспешно. И май ще се пробвам скоро пак  Embarassed

# 39
На това незнам тука ли му е мястото, ама тъй като темата е да проверим дали сме достатъчно умни, реших да да го постна тука. И да си призная,че аз не се справих.  Embarassed Да видим ще има ли някой,който да се справи Simple Smile Отговора ще го постна после,щото няма да е интересно иначе Simple Smile

 Загадката на Айнщайн
Говори се, че за тази за тази загадка Айнщайн е твърдял, че 98% от хората не могат да я решат. Може би сте сред останалите 2 %, които са в състояние да се справят с нея.

Има 5 къщи, всяка с различен цвят. В къщите живеят хора от различни националности. Те пият различни питиета, пушат различни видове цигари и отглеждат различни домашни животни. Домакините в тези къщи нямат еднакви животни, не пушат еднакви цигари и не пият едни и същи напитки.

Пита се кой от тях отглежда рибки, ако знаете, че:

1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът има куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща се намира отляво на бялата.
5. Собственикът на зелената къща пие кафе.
6. Човекът, който пуши "Pall Mall" отглежда птички.
7. Собственикът на жълтата къща пуши "Dunhill".
8. Човекът, който живее в къщата, разположена в средата, пие мляко.
9. Hоpвежецът живее в първата къща.
10. Човекът, който пуши "Blend" живее в къщата, която се намира след къщата на любителя на котки.
11. Човекът, който отглежда коне, е съсед на пушача на "Dunhill".
12. Собственикът, който пуши "Bluemaster" пие бира.
13. Hемецът пуши "Prince".
14. Къщата на ноpвежеца се намира до синята къща.
15. Съседът на пушача на "Blend" пие вода.

И така: Кой от петимата отглежда рибки?

# 40
  • Мнения: 1 371
...Има 5 къщи, всяка с различен цвят. В къщите живеят хора от различни националности. Те пият различни питиета, пушат различни видове цигари и отглеждат различни домашни животни. Домакините в тези къщи нямат еднакви животни, не пушат еднакви цигари и не пият едни и същи напитки.

Пита се кой от тях отглежда рибки, ако знаете, че:

1. Англичанинът живее в червената къща.
2. Шведът има куче.
3. Датчанинът пие чай.
4. Зелената къща се намира отляво на бялата.
5. Собственикът на зелената къща пие кафе.
6. Човекът, който пуши "Pall Mall" отглежда птички.
7. Собственикът на жълтата къща пуши "Dunhill".
8. Човекът, който живее в къщата, разположена в средата, пие мляко.
9. Hоpвежецът живее в първата къща.
10. Човекът, който пуши "Blend" живее в къщата, която се намира след къщата на любителя на котки.
11. Човекът, който отглежда коне, е съсед на пушача на "Dunhill".
12. Собственикът, който пуши "Bluemaster" пие бира.
13. Hемецът пуши "Prince".
14. Къщата на ноpвежеца се намира до синята къща.
15. Съседът на пушача на "Blend" пие вода.

И така: Кой от петимата отглежда рибки?
Ей, до сега се блъсках. Изписах 5 листа хартия, но  . В зелената къща живее немец, пуши Принс, пие кафе и си има рибки.
 Peace

# 41
  • Мнения: 410
Ето едно малко идиотско клипче - проверете дали сте достатъчно умни:

http://www.metacafe.com/watch/644388/are_you_clever/

 newsm12 smile3529
zdravei i ot men.ne se pravia no tova go poznah i to dista barzo  newsm44,taka che pojelavam uspeh na vsichki ostanali

# 42
asya20 радвам се, че си се справила. Аз сега се блъскам по задачата на Stelyana ... но и тук ще ударя на камък ... вече час и половина съм до никъде  newsm78

# 43
  • Мнения: 431
Не го вярвам това за двата процента, които можели да решат загадката. Но много повишава самочувствието. Joy

# 44
  • Мнения: 677
Звучиш така, сякаш си го решила.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт