Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 831
  • 301
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 213
Добро утро и от мен!Да се отчета че все още съм в листата на чакащите.Днес времето е хубаво така че може и една разходчица да си спретна.И аз като вас съм купила Памперс за болницата,добре че са малко бройки,ако нещо не върви ще ги сменяме.
Уси защо  ще къпеш бебо с тетра?
Честит мъж на Босилек,да расте умно и здраво дете!  bouquet

# 46
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Добре че зачекнахте темата за памперси,защото и аз ползвам на памперс ама нещо не ми харесва.И пиатам всеки имали нещо по-добро от памперс те викат не.
Лионес ака си зеленикаво кашаво като разстройство.Но сутрин и вечер.И то доста стабилно пълни памперса си.. Joy baby_neutral

Маслинка, стабилно количество + кашаво жълто-зеленикаво е чудесен резултат. Запеченото бебе ака с много напъване, рев и резултатът е дронджоли - сухи, кръгли лайненца във формата на малки шоколадови бонбонки. Аз си мисля, че не трябва да се притесняваш  Hug. Но това си е мое мнение.
 Относно ПАМПЕРС -  #Cussing out ГЛУПОСТИ ти говорят!!!
ПОлзвала съм с Оги - ЛИБЕРО ( шведски, истински, скъпки, но перфектни!), ДАЙПЕРС - чудесна алтернатива на ЛИБЕРО - много качествени, ХЪГИС (правилното изказване на HUGGIES  - от HUG - прегръдка) - добри, но нямах особено страхотно впечатление - и те доста ми изпускаха.

В крайна сметка май "изпускането" на пампата опира до 2 важни неща - правилното му слагана + анатомията на бебето. Аз поне, с опита си от Огнян считам, че поне зная как правилно да ги слагам ... ама нейсе! Тези дни сменям марката със сигурност, още повече като виждам колко още мамета са на моето дередже!

# 47
  • Мнения: 4 520
Момичета, и на мен Памперс ми пропускаше със Стефан, но ние си имахме причина - беше малък и като пишнеше 1-2 пъти, памперса натежаваше и се смъкваше надолу. И Либеро май пропускаха, докато не наддаде малко. Иначе и от Либеро, и от Памперс съм доволна. Лъвичке, Либеро не бяха ли италиански? Абе няма значение, добри са. Хъгис не съм ползвала никога, но от всички страни ми ги хвалят.
Уси, сега вече не си спомням точно как се вареше, но на опаковката си пише. На теб ти трябва за компреси и бани. Само внимавай, ако си правиш компрес, че аз много напоявах превръзката и ми потичаше по гащите. Embarassed Иначе - в банята като влезеш, след душа, просто се обливаш с отварата. Другият начин е да седнеш в легенче и да поседиш малко. Минава наистина бързо, вълшебна билка е това!  Peace
Елз, не знам какво да ти кажа, мила. Верно си го има страха от запушване - аз се запуших на 2-3 пъти, хем се цедях и аз, вдигах висока Т, абе неприятно е много. Може би ако намалиш цеденето - да не е до последната капка, а само малко? Не знам и аз. В такива случаи винаги казвам - педиатъра! Другият вариант е кърмаческия форум. Хайде успех!  bouquet
Хайде леко раждане на всички, които са за днес!  bouquet

# 48
  • Варна
  • Мнения: 912
Здравейте момичета, бебчета и тумбачета!!! Ние сме отново с вас  Grinning  Съставът се увеличи  с бебче Гошко на 05.06.  Малкият Гоги тежеше само 2750  и дълъг 46 см, но за сметка на това е много силен - самичък се обръща, стиска силно и суче мъжката, от което ми се разраняват гърдите и се старая да редувам гърда с шише. Изписаха ни на 13.06 (заради температура и възпаление се позабавихме в болницата) Проблема с количеството кърма аз реших с чая на HIPP за кърмачки и с по шепа сурови орехи на ден.
Честито на всички мами сдобили се с бебенца   bouquet
А на чакащите - много кураж - не се става лесно майка (реплика, която чух милиони пъти докато бяхме в болницата, но наистина е така)
Целувки от нас с Гоги  Wink

# 49
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Здравейте на всички. Аз не съм от скорошните или от бъдещите мами, влизам само да се похваля. Днес станах леля на една от мамите които пишат тук . ElitsaPetrova = Eli4ko днес роди едно хубаво момиченце  newsm51  newsm44 .Всичко е минало бързо и не се е наложило операция. Повече подробности от нея като излезе с малката сладурана.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 558
Да са им честити малките слънчица на Елица и Мая! Да са живи и здрави, много щастливи, добри и умни хора да порастнат за радост на родителите си!   bouquet  bouquet

Аз още съм тук  Sad. Нямам никакви, ама никакви признаци за предстоящо раждане, а се надявах този път да е по-рано. Имам чувството, че коремът ми не е паднал, ами се е качил още по-високо. Само дето имам честичко безболезнени контракции, особено вечер. Дано поне както си мързелува вътре и после да не ми е ревлива бебета. Като гледам и Димитриана и Хепиуомън са на същото дередже. Момичета пожелавам ви до неделя да се похвалим и ние с нови членове на семействата  Wink.

Айде, ако някой се разражда  Peace.

# 51
  • Мнения: 546
Босилече, да ти е жив и здрав малкият Мишо, много да те слушка и само радости да ти носи!
М а у а, честит ти малък мъж! Умен и хубав да расте и да не се сблъсква по пътя си със змейове!
Честито и на Еличко! Чакаме те с малката сладурана да се завърнеш и да разказваш! Бързо въстановяване!
Happywoman, и аз съм си правила промивки със смрадлика. А при първото си раждане се пръсках и със спрей Бивацин. Той е локален антибиотик и действа безотказно – след епизотомия сядах за норматив на дупето си. А и след това не съм усещала шевовете по никакъв начин – нито при промяна на времето, нито при контакт или каквото и да било.
Маслинка, не се притеснявай. Изкуствено хранените бебета не акат толкова често, колкото кърмените. Нормално е. Важното е да има ако всеки ден. Но определено не съм съгласна с mom_an за клизмичката(да ме прощаваш миличка). По-добре е да даваш нещо разхлабващо при проблем, например прецедена водичка от сварени овесени ядки, дуфалак или нещо подобно. Към клизмите с термометърче се привиква и червата стават лениви. Затова е по-добре към тях да се прибягва в краен случай. Но от това, което пишеш ми се струва, че всичко е ок и нямате нужда от никакви слабителни. А относно свекито – пускай я покрай ушите си и се радвай на бебчо.  Peace
Lioness, и ние сме на Памперс, ама пропускат пусто. Все си мислех, че аз нещо не ги слагам както трябва, ама както виждам и доста сме с оплаквания. Много ми похвалиха Молфикс. Ако някой има мнение по въпроса, ще е полезно да го сподели.
Уси, ти защо ще къпеш бебенцето със смрадлика? Внимателно, че тя е доста силна.
Кети, ще споделиш ли как се пият Urica urens 9ch? Чета, че при неправилна дозировка имат обратен ефект и съм леко притеснена. Благодаря ти предварително.
Успех на тръгналите за родилния днес!

# 52
  • Мнения: 46
Честити радости на Мая и Еличко,всичко най най с мъниците и с вас!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Аз и днес съм на линия,преди малко бях на консултация и доктора също ми се чудеше като ме видя още ли не съм родила,ама на още не.Иначе бебо е добре,всичко си му е наред и води и плацента и пъпна връв.Главичката ни е 9.5см и така ще си чакам до неделя дано да се роди.Ако ли не от понеделник ми казаха да ходя всеки ден на слушане на тоновете и така,а мама Ана и с Димитрина ще си чакаме и ще видим.

Лек ден на всички  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 1 488
СВЕКЪРВА В КЪЩИ! Това не е нов комедиен филм като сам в къщиТова си е драма! smile3515После нямало да се депресират майките и нямало да има след родилна депресия! smile3511 Ко няма да има таз жена е иди ела в стаята на бебето. а като се събуди първата и работа да го вземе на ръце! babyНа всичкото отгоре се оказа, че май готви и мие чиниите без очила! Единствената помощ от която имам нужда е някой да готви да мие чинийте, а то аз ходя след нея и си мия чинийте на ново! 1dishesЕ кел файда! smile3516 Уф момичета със свекърви у дома не ви блазкам разбрах за ко става вапрос! Днес даже се скарах на СВЕКИТО не може то така да го дундурка и тя ми вика!" Ами ко да правя жално ми е като плаче!" И като си заминеш и викам кой ще го дундурка! И тя чак ми се пули! Shocked Пък за тетрата мамчета не ми казаха за какво, но понеже го преносих и може би кожичката му не е много тавряс, пък и жълтеница имаме!Ади ще ви оставям че бебчо трябва да папка!Ще ми се пръснат  bombs Дано да издържа и да не  fight Че не знам! Ади прегръдки от мен!  bouquet На новообебилите честито! На чакащите И вашият час ще настъпи! Успех стискам палци за леко и безпроблемно раждане

# 54
  • Мнения: 4 520
ЧЕСТИТИ БЕБЕТА НА МАЯ И ЕЛИЦА! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ! ЧАКАМЕ ЕЛИЧКО ДА СЕ ВЪРНЕ ДА РАЗКАЗВА![/color]   bouquet
aani, аз за термометъра споменах, защото при моя син никакви слабителни не помогнаха (е, за да съм честна трябва да кажа, че дуфалак не давах, само там чайчета някакви). Накрая с клизмичката му помогнах - за щастие се стигна до там само веднъж - после се регулира. Абе дано не се налага на никоя мама, но преминаването от естествено към изкуствено хранене почти винаги води точно до запек. Sad
уси, недей така бе мила! Стига й се нервира на горката свекърва. Mr. Green На жената явно й е мило за детето, знам, че те дразни и разбирам какво, но недей да се самонавиваш. Ако не си върши задълженията като хората, по-добре й възложи нещо друго - пазар, гладене, прахосмукачка, пране и простиране, да избърше прозорците, да измие терасите (я виж за колко неща се сетих Mr. Green), а ти лежи и си почивай. Аз бях толкова доволна, когато моята свекърва ми помагаше в първите седмици на Стефан - ей разпрах се от сън! Само кърмех, с всичко останало тя се занимаваше. Не ме дразнеше дори да къпе бебето, защото мен си ме беше страх в началото да не го изпусна Embarassed Хайде пожелавам ти успех и спокойствие, че това е важно за кърмата!
Мацки, вие кво сте се разбързали да раждате? Аз с кого ще си чакам тука? Аааа-маха! Mr. Green
Хайде чао от мен!

# 55
  • Мнения: 199
СВЕКЪРВА В КЪЩИ! Това не е нов комедиен филм като сам в къщиТова си е драма! smile3515После нямало да се депресират майките и нямало да има след родилна депресия! smile3511 Ко няма да има таз жена е иди ела в стаята на бебето. а като се събуди първата и работа да го вземе на ръце! babyНа всичкото отгоре се оказа, че май готви и мие чиниите без очила! Единствената помощ от която имам нужда е някой да готви да мие чинийте, а то аз ходя след нея и си мия чинийте на ново! 1dishesЕ кел файда! smile3516 Уф момичета със свекърви у дома не ви блазкам разбрах за ко става вапрос! Днес даже се скарах на СВЕКИТО не може то така да го дундурка и тя ми вика!" Ами ко да правя жално ми е като плаче!" И като си заминеш и викам кой ще го дундурка! И тя чак ми се пули! Shocked Пък за тетрата мамчета не ми казаха за какво, но понеже го преносих и може би кожичката му не е много тавряс, пък и жълтеница имаме!Ади ще ви оставям че бебчо трябва да папка!Ще ми се пръснат  bombs Дано да издържа и да не  fight Че не знам! Ади прегръдки от мен!  bouquet На новообебилите честито! На чакащите И вашият час ще настъпи! Успех стискам палци за леко и безпроблемно раждане
Ejи Уси напълно те разбирам.И аз съм в твоето положение,само дето свекито няма да си ходи щото съм в нейната къща.Но днес се отпуснах с приятелки в парка.По-добра терапия от една хубава разходка и сладка приказка няма lalalala family6
На теб не ти е смешно ,но аз много се забавлявах с постинга ти.Отдавна не се бях смяла така. moresmile

# 56
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте, юнски мамчета!
Първо да ви честитя всички бебчета - да растат здрави, спокойни и щастливи Peace! А на мамите 2 в 1 пожелавам леко раждане Praynig!

Имам едно въпросче, особено към майчетата с бебчета - имам дилема каква ваничка да си взема - анатомична / ориентирала съм се на Онда с две позиции - от 0-6 мес. и над 6 мес / или обикновена /имам от голямото дете/ и да купя само такава подложка:

Какво ще ми препоръчате newsm78?

# 57
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Момичета моля ви нека всички се включим в протеста като изпратим и по- една картичка Praynig  bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197467.msg4171661#msg4171661

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 14:52 от Megita

# 58
  • Мнения: 131
Здравейте мами и от мен.Сега и двете ми деца / колко гордо звучи/ спят  и  имам време да вляза  при вас. Благодаря на всички , който са отправили поздрави за синчето ми. Да се похваля,че вчера супихме количка от Пловдив от Вис Виталис на Чико - Трио CT 01 AUTO-fix complete   , съдържа три части - кош за новородено , кошче за кола и лятна количка . Страхотна е и нямам търпение да направим първата разходка . Вие на кой ден ще излизате с бебоците, аз смятам на 15 ден, от раждането , така направих и с баткото.Ние сме на смесено хранене , като цока и от двете ми гърди и после се дохранваме с 30 мл. Фризолак. Ох хайде Чао , че наближава 15 ч, и ще се храним с бебчо. Лек иприятен ден на всички.

# 59
  • Мнения: 245
Здравейте и от мен Grinning
Първо да благодаря за сърдечните поздрави от всички, а също така и да честитя на всички родили мами и да им пожелая спокойни и усмихнати бебенца  bouquet
Ycu, хехе, само с един ден ме изпревари ти Grinning
И моята свеки е тук и първия ден още на изписването предизвикаха с родителите ми истински "фурор" - изписват ни, а никой от тях не се сеща да вземе двете торби с дрехи и т.н. които нося, в резултат на което мъжът ми хвана бебето, а аз им тикнах торбите.
После вкъщи никой от тях не успя да си намери ключа, та повисяхме с Габи в коридора.
За капак свеки включи алармата яко #Cussing out #2gunfire, не помнила точно кода #Crazy
Идилия, но отдавам това на огромното вълнение.
Все пак не мога да отрека, че ще ми е от помощ първоте дни - дори и само ако готви, а тя готви добре.
Иначе Ycy, това с чиниите - и ние сме така, но аз понякога тихо след нея коригирам нещата, понеже надали ще успее да се промени на тази възраст.
Happywoman и Blues, стискам ви силно палци скоро да ни зарадвате Hug
На всички други чакащи на стартовата линия ще кажа като Lioness - радвайте се напоследните дни с коремчетата, понеже още на първия ден ще ви липсват вече.
А да попитам родилите мами - в какъв вид са ви коремите?
Моят виси още като празна торба и се чувствам ужасно.
Синът ми ме пита - Мами, защо коремът ти е толкова голям? Няма ли да се маха вече? Или ще имаш още едно бебче Crazy
Трябва да предприема сериозни действия и да го стегна
Така, какво още щях да ви питам?
Аз кърмя също упоритом въпреки рагадите и болките, не знам дали имам достатъчно кърма, в болницата дойде на третия ден и постиянно ми се караха защо не изцеждам, а аз изцеждах и гърдите ми пак бяха като футболни топки.
Притеснява ме, че откакто сме в къщи бебка е акала 2 пъти (от вчера сме у дома) - вчера един път и днес един път, надявам се до довечера да ака още веднъж.
Това показател ли е за недохранване?
Иначе е спокойничка, спинка, не ни тормози много, но и коликите не са се появили още, така че не знам как ще е нататък.
Разказът за моето раждане -  когато ми остане малко повечко време.
Прегръщам ви всички и пожелавам леко раждане на чакащите и повече спокойни нощи на обебилите се  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт