Дъжд от юнски бебенца вали, прекрасно е това, нали?

  • 14 828
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 537
УСИ, мила теб те ядосва свеки ,а мен майка ,все едно поста съм писала аз! Дай и да дундурка ,но понеже Диди плаче още повече се изнизва по терлички и всичко си остава на мен! Нямам кръст вече ,и като дойде и казвам "ръцете" ,което значи да се измие преди да награби детето ,а тя "чиста съм" е кога успя бе в асансьора ли направиха мивка!?  #Cussing out Иначе ,пода за миене ,ама нееее" то чисто ,бе мамо пък и кой ти влиза да ти цапа сега?" Ами дай месец да не се мие що ми трябва ,и така стискам зъбки и се моля да и се свърши отпуската ,поне да идва само след работа или там ако изобщо не идва още по-добре,ама не вярвам. Нямам време за готвене и какво мислиш ми носи мойта мила майчица ,пакетче от готовите супички да си направя или пък консерва ,ееее ама това направо си е първокласна манджа!!! Така ,че споко ,мила и други са като теб ,децата да са добре пък ние ще се справим някак си.  #Crazy А сега да честитя на ЕЛИЧКО да и жива и здрава щерката и бързо завръщане у дома ,а също и на МАЯ честит и син много радост и за тях!   bouquet

# 61
  • Мнения: 1 488
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 и така до кога ли да броя! #2gunfire СВЕКЪРВА още 2 дена! Абе мамчета родили я кажете коликите кога започват?

# 62
  • Мнения: 199
Пожелавам на всички родили мами лека вечер и спокойна нощ.А на чакащите безпроблемно раждане.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Здравейте, мацки!

Радвам се на изобилието от сладки здрави бебчета в темата! Честито на всички родили мами! Много щастие ви желая! Кураж на всички, които още чакат! Да мина и заминава леко и бързо раждането!

Днес забягнахме от интензивното, защото ми писна да гледам бебо набучен със системи откъдето падне. Пък и там само го поддържат с вливания, което е добре, но не може да продължава до безкрайност. Та сега ще поседим до вторник в къщи и после потегляме за Плевен и София в дирене на надежда и помощ. Много благодаря на всички ви за загрижеността и добрите пожелания! Много ме разчувстваха и ми стана малко по-добре, че имам вашата подкрепа!  Hug Нека всички добри пожелания ви се връщат умножени!

Трябва да снимам Криси и да ви го покажа. Все пак, макар и с проблем, той си е една сладка малка душичка, която ни носи радост. Кротичък е, спокоен е и като е с дрешки няма да кажеш, че се различава от другите бебета. Дано успеем да намерим начин наистина да стане като другите здрави дечица...

Специални поздрави на Еличко, която, доколкото разбирам е родила днес! Много щастие и бързо възстановяване!   bouquet

# 64
  • Мнения: 762
happywoman ,хехе нашата главичка също е 9,5 см и ни казаха същото.Ама аз казвам вече термин само 17ти,защото ако кажа че от 3ти я чакам ще ме затворят в патологията насила,а тя милата си има право да си избере дата на раждане не по-малко от другите бебета.Иначе тонове-като на бебе шампион...
mama Ana ,да не казвам голяма дума,за да не ме преварите всички,ама аз също преди 2 седмици я усещах много нагоре и все по-нагоре и започнах да седя пред компа на едно ниско столче,гледах да стоя клекнала доколкото мога и ходя непрекъснато вече 2 седмици и ефекта го усещам,ама резултата още го няма Wink
Ох, ycu душицо, ти пак влезе точно  в темата на гнева ми сега.Точно днес свекървата (още неродено бебето) ме попита кога да си вземе отпуска.Аз нали още съм мека и само намекнах да не си взима такава,ама тя дава някакви съвети неискани,да не кажа команди-да отида на ехограф в понеделник,да си вземе таткото изпитите,нямало да ми стига времето и трябвало да готви (за кого?за бебе-кърмаче или за мъжа си и сина си?),нямало да се справям с прането (все едно аз ще пера,не пералнята),да простирам,да гладя,трябвало да спя по много (а то като има 100 души вкъщи все едно може да се спи) и кво ли още не,ама не е познала.Да не говорим че точно тогава ще имам нужда от почивка и да не ме доизнервят(както и сега,мамка му,щото не е толкова приятно да "преносваш" 2 седмици и всички да се отнасят с теб все едно правиш престъпление).Та така-изпроси си дистанционно гледане на бебе,даже ще си помисля дали ще го изваждам от стаята когато тя си е тук ( живеем с нея за сега).Иначе съвет от наш татко:"...от едното ухо влиза,от другото излиза..."
Ей,умен мъж си взех,хвала му! Grinning
Много изнервено стана в тоя форум,ма за неродилите мами-е ви едно весело четиво:http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=3334&postdays … r=asc&start=0 ,но ще ме прощавате е от конкурентен форум Embarassed
Lilibon ,дано в София или Плевен се справят с лечението!Криси не се различава от другите деца,това би могло да се случи на всяка от нас.Бъди силна и знай че всички сме с теб! Praynig

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 22:41 от dimitriana

# 65
  • София
  • Мнения: 212
Честити бебоци на Мая и Еличко-нека ви радват и бъдете здрави !


Маслинка и ние сме на АМ-акаме по веднъж на ден.В началото се запичаше ,но педиатърката ми каза да си купя\храним се с Аптамил 1\ и  Аптамил АR и когато малкият мъж не пълни памперса да го смесвам 1към2 \нормална съм АR\.За сега всичко и на ред.

уси ,опитай се да не се нервираш на свекито толко!Аз за това казах на мъжлето ,че ще ми е по-добре мойто мамче да дойде да ми помага за да не си развалям отношенията с свеки.Кръстих си бебо на свекървата и по добре,за  `да не се изакам на метеното`.

Lilibon,дано малкият Криси и ти да сте силни и да се справите със положението в което сте ! Пожелавам ти да ви споходи ГОЛЯМ КЪСМЕТ !

За моя проблем-почти ми спря кървенето-дано да съм се оправила ,че да не се налага кюртаж,че само като си помисля изпадам в ужас.При второто ми излизане с бебока ходих МНОГО,имах доста работи да си свърша,а аз докато не си свърша всичко мир нямам.Усетих че прекалих с разходката,а тя беше с тежка количка-е не съм я носила но имаше много бордюри за качване.Доктора каза че някакво каналче ми се било запушило и аз като съм се натоварила съм го отпушила та за това пак са ми тръгнали лохите  newsm78.Моя приятелка споделила с нейният доктор за моя проблем и той казал че по време на секциото той разширявал въпросното каналче за да не се задържа кръвта.Вчера изпих последният антибиотик и мъж ми \той стана половин мед сестра\ ми би последната инжекция-дано всичко е на ред !

Бъдете здрави вие и бебоците,а шишките 2 в 1 -леко раждане !

# 66
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Здравейте на всички. Аз не съм от скорошните или от бъдещите мами, влизам само да се похваля. Днес станах леля на една от мамите които пишат тук . ElitsaPetrova = Eli4ko днес роди едно хубаво момиченце newsm51  newsm44 .Всичко е минало бързо и не се е наложило операция. Повече подробности от нея като излезе с малката сладурана.

ЧЕСТИТО И ОТ МЕН НА ЕЛИ4KO=ELITSA PETROVA
ТЯ ДНЕС СТАНА ЩАСТЛИВА МАЙКА НА ПРЕКРАСНАТА ГОСПОЖИЦА КАТРИН НЕКА ДА ИМ Е ЖИВА И ЗДРАВА И САМО РАДОСТИ НА НОСИ НА МАМА И ТАТКО

малко уточнение-родена 9:30, 3150, 50см. НАЛОЖИЛО СЕ Е СЕКЦИО

# 67
  • Мнения: 118
Кетка ти даваш ли и изкуствено мляко или спря.
Да, давам, налага ми се 1-2 пъти дневно, около 1/2ч след хранене, малката просто решава, че не й е стигнало, но тук говорим за около 60мл на ден, при около 500мл общ прием, съм доволна. А млякото определено си се увеличава - бавно, но славно  bowuu За АМ ползвам Нутрилон 1, от по-скъпия верно, ама го водят някакъв по-така, и определено досега нито колики, нито запичане, нито нищо. Кутията е близо 13лв, но при нашето ниво на консумация не е кой знае какво. Препоръчвам го горещо, педиатърката и тя го одобри.

Кетка, Майчето одрала твойта муцунка ми се струва Rolling Eyes, голяма сладурнака ми изглежда!
Ееее, ще трябва да черпя Simple Smile верно всички така казват, ама на таткото му е тъжно май, че нищо от него май няма... аз пък му хортувам, че косата е от него, пък и сме едни такива дългокраки, дано станем жилки като него.

Мацки, я да ми споделите - какви памперски ползвате   newsm78. Аз се видях в чудо с ПАМПЕРС  #2gunfire 2/3 ми изпускат въпреки най-старателното слагане, оправяне на ластици, гънки, шупли  #Cussing out. Вчера Любослав е преобличан 5 ПЕТ пъти!!! Ще разчоплиме ли тази тема, че определено слагам знак ЗАБРАНЕНО ВЛИЗАНЕТО на ПАМПЕРС у нас, но трябва да се спра на нещо друго... Дайперс, Либеро...други?
Също съм много разочарована от памперс - в болницата бяхме с Huggies 3-6, акушерката вика 'възголемички, ама много хубаво обхващат кръстчето'; вкъщи първо купихме памперс 2-5, още от първия се изрина навсякъде, където имаше допир с памперса и не бе намазана хубаво с mustela; иначе пропускат, да... Сега сме пак на  Huggies 3-6, още са ни големи, но се чувстваме добре и пропуск засега няма. Лъвичке, в прасето 48бр са 16.60, което не е по-скъпо от памперс, та горещо препоръчвам!

Момичета, май ще ви доизчитам утре, че сега мисля да залязвам вече  smile3507 Хайде лека нощ!

# 68
  • Мнения: 1 488
Lilibon, адашке, стискам палци да станат по леки нещата за беб4ето!
"...от едното ухо влиза,от другото излиза..."
Много добра идейка дими! Ади не остана тука тия дни те чакам  Wink днес 16 до вторник ще излезе  Wink Кети ти сън не спиш мила, трябва да си почиваш както се казва! Аз може да се каже че не спя много, но пък една енергия ме е обзела да ми се чуди човек! Явно дето ходих много преди да родя и сега няма каде да си изразходя енергията!Оставям ви, че свекито е опържила мекички  Flutter

# 69
  • Мнения: 4 520
Lilibon, миличка, само мога да си оредставя как се чувстваш, но за мен по-важното е, че звучиш добре и с оптимизъм! Стискам палци и се моля лекарите в Плевен и София да намерят решението и лечението да даде бързо резултат. Непременно искам да видя Крис, сигурна съм, че е едно прекрасно бебе! Иначе не се съмнявай нито за миг, че всички тук постоянно мислим за вас и сме сигурни, че добрите новини няма да закъснеят. Успех и здраве на теб, Крис и цялото ви семейство! Hug
lusia, верно ли майка ти ти носи супи от пакетче?! #Crazy Лелеее, това вече си е за оплакване! Хайде стисни зъби и дано му намеруте колая, че си е неприятна тази ситуация.
Уси и lusia, като ви чета, направо си самозавиждам за моите роднини! Даже се чудя как да изкрънкам свекърва ми да си вземе малко повече отпуск и да дойде в Бургас да ни помага, като се приберем. Не че съм мързелива, но се притеснявам как ще се справям с двете деца, докато Стефан тръгне на ясла и определено няма да откажа помощ... Embarassed А и тука вкъщи така си свикнах все някой да се върти около мен... Черпак например не съм пипвала откак сме дошли... Ама айде стига съм се хвалила. Mr. Green
Хайде стига от мен, че дребното е разхвърляло ужасно тука... ooooh!

# 70
  • Мнения: 245
Хей, Лилибон, здравей  bouquet
Радвам се да видя, че от теб струи оптимизъм, така трябва, понеже тези чувстав влияят много на нещата, които ни се случват.
Трябва силно да вярваме в добрите неща и щастливия изход и всичко ще се нареди, силно те прегръщам  bouquet

Честито на Еличко  bouquet
Днес Blues  май трябва да ходи на контролен преглед, та може и да ни зарадва днес-утре с някоя новинка  bouquet
Хепи - къде си душата  bouquet?
Ще стискам палци и за теб, както и за всички още неродили мами.
Момичета - кога пада това пъпче?
Боря се като прасе с тиква - обливам го със спирт, ама много изпъкнало ми изглежда някак си.
После като падне - може ли да се къпе бебока, аз засега само под чешмата я обливам?

Поздрави н авсички и хубав ден  bouquet  bouquet  bouquet

# 71
  • Мнения: 118
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВОИЗЛЮПЕНИ МАМИ ! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ШУШУЛКИТЕ!

Момичета - кога пада това пъпче?
Боря се като прасе с тиква - обливам го със спирт, ама много изпъкнало ми изглежда някак си.
После като падне - може ли да се къпе бебока, аз засега само под чешмата я обливам?
За падането на пъпа - при всеки е различно; нашата педиатърка много държи да го държим сух, но къпем още откак сме си дошли от болницата; като падна пъпа, няколки дни мазахме с едно лилаво (разтвор на пиоктанин се казваше май), а специално за къпането купихме от лепенките opsite с марлена възглавничка, слагаме преди къпане, махаме веднага след. Но пропускаха и след 2-3 опита се отказахме; сега къпем нормално, следим да не мокрим много пъпа по възможност, после подсушаваме основно, спирт, топоцин. Така е при нас.

Кети, ще споделиш ли как се пият Urica urens 9ch? Чета, че при неправилна дозировка имат обратен ефект и съм леко притеснена. Благодаря ти предварително.
Не съм чувала такова нещо за обратен ефект  newsm78 В понеделник ще питам педката. По нейно указание, едно топченце се слага под езика, това 3х дневно, като ph-то в устата трябва да е нормално - демек 1/2 час преди това и след това не ядеш. Това е.

ycu, сигурно не ти е до смях, душата, ама ебати постинга  Joy умрях да се хиля  hahaha след като още не ти е избягало чувстото за хумор, значи свеки има шанс да оживее  Mr. Green Виж, lusiaShocked, някак ми идва много шоково това с готовата супа  Shocked Вие от София ли сте? Елате ни на гости да ви нахраним, че срам! А мъж ти не готви ли? Моя се справя добре - вдига телефона и поръчва пици на корем - голям ми е майстор вече  Joy За свекито и аз да кажа - онзи ден тържествено ми обяви, че си е взела 10 дни отпуск да ни помага. Оттогава (вече 3ти ден) не сме й видели очите  newsm78 Май ще се наложи сама да си гладя днес  Whistling

Хайде сега и аз да се оплача, че съм в голяма чуденка вече. От няколко дни малката ми прави едни номера, обикновено около обед: хапва добре, оригва се добре, памперса сух, облечена само колкото да не е без хич, че в стаяте е 26С, ... и не заспива... седи си кротко в кревата, гледка си, след около 15тина мин почва отново да плези езиче и ако не й обърна внимание, до 1/2ч рев.. и връща по малко, не на фонтан де. Аз решавам, че е гладна, давам й, изяжда колкото да не е без хич, и пак същото и след 1/2ч пак същото и не спи.  newsm78 Е немога да разбера какъв и е проблема; току-що реших, че пак е от глад, но изяде само 30мл от 60АМ, които й бях приготвила (е немога да цедя на 1/2ч все пак); сега пак се кокорчи в кревата си и не спи. Те това е чуденката. А колики мисля че няма, не се гърчи неистово, просто си лежи, проплаква периодично, и като я взема на ръце, се успокоява. Който има идеи, да ги дава насам, че аз вече онемях от безидеие.  Sick

Лилибон, стискам ви палци, и казвай ако има нужда от връзки някъде, че то не се знае кой кога къде и какво може да помогне.  Hug

# 72
  • Мнения: 537
КЕТКА,много си мила за поканата да ни нахраниш  Joy ,ама то и моя мъж така готви от готовите манджи в магазина,но поне не са пакетчета с готова супа или консерва  #Crazy иначе аз съм ти далечко ,с кеф щях да се запозная лично с вас ,но съм от  Пловдив  Grinning Иначе и аз поставих този в-с на мойта педиатърка ,защо ми будува така и като я нахраня не заспива както обикновено и тя ми каза ,че е нормално да бодърства повечко ,и след първия месец ще будува 4 часа повечко,ми порастват си децата  Peace МОМ-АН плюй против уроки ,бе жена с такива роднини ,моите не ,че нещо ама са от голямата работа ,дето работят като директори и не могат да се вслушват в хората ,но точно сега това ми идва в повечко... А пък за къщна работа не ги търси ,виж акъл да ти дадат то това е друго нещо   #Cussing out и така ще стискам зъбки  докато не паднат и това е ! ЛИЛИБОНЧЕ КЪСМЕТ МИЛА ВСИЧКИ СМЕ С ТЕБ! ГОРЕ ГЛАВАТА И САМО ТАКА БЪДИ ОПТИМИСТ!  Hug

# 73
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
ЛИЛИБОН, и аз съм от отбора на постоянно стискащите палци и наистина се моля час по-скоро да намерите най-доброто решение за Криско! ТОзи твой юнак си е част от нашия фантастичен юнски отбор и вярвам, че е не по-малко слънчево дете от което и да е! От цялото си сърце ти пожелавам скоро истински да грееш, да си щастлива и да отпуснеш това напрежение, което неминуемо си натрупала! И естествено, на първо място очаквам СУПЕР РЕЗУЛТАТИ при лечението на Криси!!!

Ако мога да ти съдействам нещо в София - пиши ми на лични! С каквото и както мога - ще се постарая!  Hug

ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА ЕЛИЧКО!!! ДА ти е здрава малката госпожичка, много да ви слуша и много да е добричка!

Кетка, мой Любослав ги върши същите конспирации, досущ като твоята Мая. Само, дето не му давам вече да похапва, а го гушкам. Всъщност, тези състояния са ми много свързани с коликите, защото освен че е буден и мръцка, свива крачета и попръцква. Ала щом помирише въздух и разходка и заспива мигновено.
По съвет на мед.сестрата - трябва да му давам да пие водичка, но  не го правя, честно да си призная. Намерила съм му цаката - да легнем с него на едно легло и той да ме усеща. Тогава заспива блажено  Mr. Green

Мацки, мале какво сте го закъсали със свекървите... не ви завиждам. Аз с майка си на една глава не излизам, пък си представям какво чудо щеше да е със свекърва ... но е починала, Бог да я прости, без дая познавам.

И не ме свърта да се похваля - КУПИХ 180 бр. пампи ЛИберо. Ей това положението!!!
Не се сдържах, хванах малкият хубостник и тадъм-тадъм с новата кола, та хайде в МЕТРО. 90 бр. Либеро в МЕГА ПАКЕТ - 24 лв. Цената мисля, че е супер, сега остава и шведските гащи да са както при Оги - перфектни.
Но първо, бавно и мазохистично ще доупотребя смотаните П-с и тогава с блаженство и щастие ще заобувам Либерото. Чакайте отзиви  Mr. Green

# 74
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте!
Аз съм от октомврийките,но тайничко ви чета Embarassed
Сега обаче пиша с една единствена цел,а именно ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ЛИЛИБОН!!!
Пожелавам ти малкия Криско съвсем скоро да се оправи. Ти си човек, от който лъхат само положителни искри и съм убедена,че който те познава ,макар и само от форума се моли за вас всичко лошо скоро да е зад гърба ви. Peace

Общи условия

Активация на акаунт