Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на хиперактивност и дефицит на вниманието?
Къде мога да диагностицирам хиперактивност в София?
Какви са препоръките и методите за управление на хиперактивност и дефицит на вниманието?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на хиперактивност и дефицит на вниманието?
-
Къде мога да диагностицирам хиперактивност в София?
-
Какви са препоръките и методите за управление на хиперактивност и дефицит на вниманието?
Работата с деца с хиперактивност и дефицит на вниманието трябва да започне в ранна възраст, преди 6-7 години, за по-добри резултати. Важно е да се работи с ресурсен учител и специалисти, а при необходимост и с медикаменти. Някои методи за управление включват стриктна диета, игрови подход към храненето, споразумение с детето да опитва нови храни, работа с ресурсен учител и в някои случаи медикаментозно лечение.
-
Каква е клиничната картина и диагностичните критерии на хиперактивността според МКБ-10?
-
Какви са основните характеристики на хиперкинетичните разстройства според МКБ-10?


моля се с теб нещата да се оправят! Дано си спомнят нещо от това, което са учили за да станат детски учителки!
/, но че не е за тази група. А той се справя, смея да кажа доста добре с ученето на резлични песнички, стихчета, английския също добре му върви. В къщи прави упражненията, но тъй като е доста разсеян става по-бавничко. Питам се как да постъпя, не мисля че е редно да местя детето защото това ще го травмира, от друга страна той изживява своя си труден период, защото всеки ден говори за осиновяването. Аз може би съм по-кротка по характер и може би сбърках като не заявих, категорично че детето няма да се мести и е добре както полагаме усилия в къщи да срещнем разбиране и в градината, колкото и да не ни харесват, знам ли. Нали все пак няма дете което не може да пише пък дори моториката на ръката му да не е толкова раздвижена.