Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 012
  • 2 568
  •   3
Отговори
# 780
  • Мнения: 3 246
kalina@  Hug миличкото детенце

# 781
  • Мнения: 677
Да ви кажа за мен и нашият Цецко.
Аз до много голяма детска възраст си смучех палеца при заспиване,отказах се сама с много труд и воля от моя страна,така както спрях чак към 10 клас да си гриза ноктите.Навикът все още е останал,неволно си лапам някое пръстче,но просто не гризя ноктите.
А за  детето милото какво ли не лапаше като малък с цел  заспиване,отделно все още си гризе ноктите почти вече две години и нещо.Смученето на пръста след като му го дърпах при заспиване постепенно се замести с напъхването на ъгълчето на юрганчето в устата и то доста от него.Изчаквах с притаен дъх да се унесе и да му измъкна налапаното,понякога доста беше трудно,че той беше стиснал със зъбки.Друго при заспиване беше и с крайчица на възглавницата или юрганчето да си бърка в лявото око.Беше ме много страх да не се нарани,остана му едно малко петънце върху склерата и се надявам да е само това.
Всяко от нашите деца, независимо от това на колко години е взето от дома, си е намерило начин да компенсира липсата на ласката при заспиване и т.н.Колкото и да се опитваме да го променим веднага не става,трябва да сме търпеливи.
За вас и децата ви  Hug

# 782
  • Мнения: 3 715
А моята цел при отучването от пръста беше да не го лапа, когато е с мръсни ръце. От една седмица сме се разбрали, че пръстчето се лапа само, когато си легне да спи. И детето си изпълнява обещанието. Аз също изпълнявам моето, вечер ме пита да си лапа ли пръста, казва му, че щом е в леглото може и няма драми. Аз просто заложих на компромиса. Предпочитам да е спокоен и здрав пред това да го измъчвам.

# 783
  • Мнения: 2 123
При нас номера не мина....
Даже аз абсолютно се отказах от борбата с пръстите, защото магарето започна да се крие:


и аз предпочетох да се чувства спокоен, а не да ходи като друид из къщи

# 784
  • Мнения: 2 084
Приспивам ги с малки играчки в ръцете. Фосфорециращи звезди, малки коли - всяка вечер си избират по нещо.
А Преси спеше с моята пижама - гушкаше я /при първото ни спане извън къщи/.

# 785
  • космополитно
  • Мнения: 941
...Всяко от нашите деца, независимо от това на колко години е взето от дома, си е намерило начин да компенсира липсата на ласката при заспиване и т.н.

Абсолютно!Моята девойка се приспива с палец в устата (когато се унася), а показалецът на същата ръка я милва по бузката. Когато пък все още е будна взе да "хитрее", покрива си главата с одеалцето, щото сме изговорили 100 пъти за изкривяване на зъбите, шини, микроби и пр. и тя е обещала, че "няма вече да смучи палеца си щото е голяма"... Та като щраус главата и е под одеалцето ,а се чуват звуци от компресор... и все ми се чуди: " Ама ти как разбираш какво правя?"
Жал ми е да я тормозя с люто и горчиви лакове, та разчитам с времето, приказките и осъзнаването да го израсте!?

# 786
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Joy Joy Joy Joy
Мая заспива като си плюнчи левия палец и с него си маже бузката. По сащото време си крие очите с дясната ръчичка ...

Страх ме е да го кажа публично, но Мартин спря да се клати от 2/3 месеца спейки и се примири с това, че трябва да си е в неговото легло нощем (това е прясно - от 1 седмица). Известно време го пренасяхме в неговото легло след като е заспал в нашето, а той се връщаше обратно между 3 и 5 сутрин.

Мая си спи в нейното легло и не може да спи в чуждо. За сметка на това е палава за двама момъка. Има огромна цицина на главата, катери се и бърника навсякъде и колкото е по-нежелателно, толкова е по-настоятелна.

"Малки деца - малки проблеми. Големи деца - големи проблеми"

# 787
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Известно време го пренасяхме в неговото легло след като е заспал в нашето, а той се връщаше обратно между 3 и 5 сутрин.

И Ваньо беше свикнал да идва при нас винаги когато се събудеше нощем. Той по принцип спи дълбоко, но за да заспи някой седеше при него в стаята, а ако се събудеше нощем трудно заспиваше и предпочитах да го приютим при нас до сутринта, вместо да прекарам поредната безсънна нощ в приспиване. От разговорите с него се убедих, че просто го е страх като се събуди сам в тъмна стая, въпреки че оставяме една лампа точно пред отворената врата на стаята му да свети цяла нощ и не е съвсем тъмно.
Когато дойде Албена успях да го убедя, че той е баткото и трябва да пази сестра си, защото тя е малка и я е страх, а е и момиче... И Ваньо престана да идва при нас. По някое време спеше с надуваем меч в леглото... да е готов за всеки случай.

# 788
  • София
  • Мнения: 9 517
Нашето не е проблем и аз не съм притеснена, само ми се ще да си сверя часовника - Исак брои - до 10 брои блестящо, когато предметите са еднакви. Когато обаче някой от предметите е различен настава паника - например 4 топки, 3 от тях са сини, една жълта - сложени в този ред - синя, синя, жълта, синя. Брои си ги детето до 4, обаче като им обърнеш реда - синя, жълта, синя, синя, брои така - 1, 3 и млъква, т.е. след като веднъж жълтата е била трета, тя не може вече да бъде друга.
По-фрапиращ е този пример - нарисувала съм 6 човечета - първите 4 са само глава, очи и уста, петото обаче има и коса, шестото пак е глава, очи и уста - до 4 брои перфектно, на петата /жената/ почва да бърка, чуди се какво става и или забравя, че има пет или казва 5 и за шестата онемява. Същото е с колички, когато са различни по вид и т.н.
Интересно ми е при вас дали се е случвало.
Преди време една детска учителка, преподаваща в частна детска градина по някаква немска система, ми обясни че при децата са еднакво развити лявата и дясната половина на мозъка, като едната отговаря за логиката, а другата за творческото мислене, затова за децата нещата изглеждат доста по-различно, отколкото ни изглеждат на нас. След това цялата ни образователна система била настроена така, че да развива логическото мислене и да подписка творческото. Като сложа в кюпа и това, че Исак е левичар, силно се замислям, дали карайки го да брои, не убивам творческото начало в него. newsm78

# 789
  • на път
  • Мнения: 2 804
...... Брои си ги детето до 4, обаче като им обърнеш реда - синя, жълта, синя, синя, брои така - 1, 3 и млъква, т.е. след като веднъж жълтата е била трета, тя не може вече да бъде друга ....

......творческото начало в него ...

Ми Фоксче   Laughing, то детето си подхождо творчески към математиката. Браво на него!

# 790
  • Мнения: 921
Фокси, просто има абстрактно мислене детето. Може пък да се пръкне някой нов нобелов лауреат от него.   bouquet Йоана също категорично отказва да мисли според начин, който аз смятам за логически. Например, има от тези играчки, които имат дупки с различна форма и трябва да се вкарват предмети със същата форма през тях. След като се мъчихме няколко дни да и обясняваме, аз се предадох, а тя най-демонстративно отвори играчката отдолу и напъха всички фигури през отвора. След което с най-доволно изражение ми каза: "Мамо, аз правих!"  Mr. Green А, сега де. В същото време строи невероятни фигури от конструктора, идеите за които на мен никога не биха ми хрумнали дори newsm78

# 791
  • Мнения: 921
По темата за смукането на пръста и ние имаме подобен проблем. Йоана, обаче си смуче езика като си го подпира с възглавничката на палеца. Мислех, че с времето ще се откаже, но мина повече от година, а резултат - никакъв. Добре, че поне го прави само когато е в полу-сънно състояние. Иначе през нощта си спи спокойно. Проблема в момента е, че от известно време е с уголемена трета сливицаи не може да диша през носа и като се опита да си засмуче езика започва да се задушава и не може да заспи, а почва да се мята като риба и се блъска в стенитена кошарата. След което се разревава, че се е ударила и вече съвсем се разсъннва. Какво ли не опитах да я откажа - нищо не помага. Включително и намазах ръчичката и с Цитросепт (прецених, че е по-добре от химията в лаковете) и си мислех, че щом и загорчи няма да посмее повече да я опре на езичето. Нищо подобно! Какво бе изумлението ми, когато я видях да си облизва намазаното място най-невъзмутимо, след което пак продължи старата песен. Който е опитвал цитросепт-а знае за каква горчилка става дума, обаче явно на нея не и пречи.

... Когато пък все още е будна взе да "хитрее", покрива си главата с одеалцето, щото сме изговорили 100 пъти за изкривяване на зъбите, шини, микроби и пр. и тя е обещала, че "няма вече да смучи палеца си щото е голяма"... Та като щраус главата и е под одеалцето ,а се чуват звуци от компресор...

И при нас е същото. Или пък се прави на заспала и в момента, в който си легна се чува познатия звук.

# 792
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Проблема в момента е, че от известно време е с уголемена трета сливицаи не може да диша през носа и като се опита да си засмуче езика започва да се задушава и не може да заспи, а почва да се мята като риба и се блъска в стенитена кошарата.

Това с уголемената трета сливица и нас много ни мъчи със сина ми. От най-малка настинка, най-безобидна хремичка, подуе ли се, после месец не ни мърда да се събират сополи в гърлото и да шмърка и кашля. Сливицата не се възпалява, не гнои, само леко се подува.
Като по-малък му капех Калгел, той помагаше, ама и не съвсем. Миналата година го водих на УНГ при една възрастна и много опитна с деца лекарка. Тя ми даде една рецепта за "мазило" (приготвя се в аптека по описани съставки), което се слага 1 - 2 пъти на ден в носа и от което съм много по-доволна. Ако някой иска, мога да му пратя рецептата по имейла, обаче трябда доктор да я презавери, защото иначе няма да му я изпълнят в аптеката. Давах я на една мама в градинката и тя също е много доволна от нея.

Ох дано всички сме презимили болестите вече!  Praynig 
Hug

# 793
  • на път
  • Мнения: 2 804
Мартин е с варицела от тази вечер .... цялата градина  е с варицела. Той е доволен и почти горд, че се включи в общия кюп  Shocked. Чудя се какво да правя с Мая  newsm78 - да я водя на ясла май не е редно, да я пращам ли при някоя баба, в къщи ли да я държа .... и как да ходя на работа, и как да ходя на летището да посрещам роднини  newsm78

Май сбърках темата  Rolling Eyes

# 794
  • София
  • Мнения: 9 517
Варицелата е заразна 2 дни преди да се изрине детето, така че Мая най-вероятно я е хванала вече. Очаквай и тя да се опъпчи след 9 до 14 дни. На ясла не е редно според мен, но другите майки, които си пускат болни децата не мислят така, така че решението е твое.

Общи условия

Активация на акаунт