Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 006
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 722
Всъщност дори почесване на езиците на мой гръб би ми свършило работа, защото там някъде измежду вашите предположения се крие истината.
В никакъв случай не ревнувам Милен.
Просто като виждам колко много го обича Руслан и как се опитва да е добър баща ми става адски гадно, че Милен така го манипулира.
Винаги детето ще е по-послушно при единя и по диво при другия, но в случая става въпрос за неприемливо като сила на емоционалната реакция поведение, което според мен би трябвало да успея да променя.

Всъщност, до скоро като почнеше така да пищи и да се тръшка, аз го приемах просто като тръшкане. Но хората около мен ми наведоха вниманието на това, че се случва само ако Руслан е наблизо.

# 136
  • Мнения: 1 843
В никакъв случай не ревнувам Милен.

Опа, имах предвид Милен да ревнува теб от тати!

# 137
  • Мнения: 2 722
М-да, тоя момент го има.
И то от самото начало - тогава не даваше на Руслан да ме гушне. Дори не беше склонен да се гушнем тримата - аз бях резерве.
Сега като се замисля, той май ме приема само за негова си, като се имат предвид дългите отсъствия на Руслан .
Хм, я някой друг със саксия /или пари в брой/ да си почеше езика също.
Знаех си аз че повече глави ще го измъдрят по-лесно.

# 138
Щом Руслан си е надробил тая попара, дай му да я сърба! Не го гони (и после да решаваш проблема от негово име) а се махни ти! Кажи, че не можеш да понасяш това поведение и няма да се върнеш, докато не спре. Тогава Руслан ще трябва да поеме отговорност на голям човек и да се справи. И аз все се месех между детето и мъжа ми, но виждам, че ако се отдръпна, те се карат, сърдят се и после по мъжки почват да ритат топка, сякаш нищо не е било. На мене ми отне време и да не отговарям, когато таткото искаше ОТ МЕНЕ синчето му да си подреди играчките например. Казвам: накарай го ти да ги подреди, щом ти пречат! Стават чудеса...
Ето ти и букет    bouquet (щото саксиите и по главите падат  Laughing)

# 139
  • Мнения: 341
Mama_Galia_66,да се включа и аз със съвет  Wink

Вчера ходихме на психиатър заради Лъчи,но за него после,та аз я попитах как трябва да реагирам когато Лъчезар изпада в подобни истерии ( той започва да рита,да хвърля всичко което е пред очите му и да чупи наред) пробвала съм хиляди варианти и всяко нещо има полза само няколко дни и после пак същото и така докато ми идва и аз да истерясъм като него Sad Та та ме посъветва,когато се случи просто го хвани,прегърни го и го дръж здраво известно време без да му говориш просто го дръж да те чувства и след като се успокои си поговорете -как се чувства когато това се случва.На каквато и възраст да е все ще даде някакъв отговор и другото е,че това е начин да привлече внимание и да се наложи като личност.Не говори за тези истерии пред него все едно не се случва,просто го прегърни или Руслан да го прави когато се прибира от работа. Успех и кажи дали работи при вас   bouquet

Та сега да се оплача за Лъчи  Sad в другата тема ,какво е новото при мен в общи линии споменах за неговите проблеми.Диагнозата хиперактивност и дефицит на концентрация се потвърди и от психиатър,но проблема е и в това че малкия му мозък е недоразвит и има и астма а заради нея мозъкът не се храни с достатъчно кислород.В общи линии един водовъртеж от малки физиологични проблемчета които правят един голям проблем.Ходим в един център в който се занимава с него специален педагог и скоро ще го включат в групови терапии.Не ми се мисли как ще става като е и предучилищна и трябва и на детска градина да ходи.Но ако се налага ще го отложим от у-ще.

Но по-интересното е случката при психолога.

Тя му показва картинка на момче на което не са му нарисувани ръцете и го пита какво си няма момченцето.А той отговаря автоматически- майка
Тя:обърна се към мен и ме пита той знае ли и аз и отговорих че знае.Друго какво си няма момченцето?
той: татко си няма
тя: друго?
той: къща си няма
тя:а какво не са му нарисували на момченцето?
той:кучето което са му купили
тя: изтущи се от питане и премина на следващата картинка

После тя го накара да повтаря след нея изречения и му казва: Аз имам куче
той: добре,а как се казва?
тя: неее повтаряй след мен Аз имам куче
той: добре де а къде живее

Това е Лъчезар  Grinning Уникален екземпляр който създава много грижи на всички но пък е образ голям и където и да отидем го помнят дълго време  ooooh!



# 140
  • Мнения: 2 722
Креми, благодаря за идеята - ще я пробвам веднага. Може и това да ми е грешка - че неправилното му поведение се коментира в негово присъствие.

Веднъж вече направих както ме посъветва калинка64 - като писна за да се качи на главата на баща си, аз взех кучето и излезнах на разходка, като обявих, че като спре да се тръшка за щяло и нещяло ще се прибера. Дано не се заблуждавам, но от три дни не е правил такива изпълнения, хем от петък наобяд сме на вилата само четиримата. newsm12

# 141
  • Мнения: 1 249
Креми, благодаря за идеята - ще я пробвам веднага. Може и това да ми е грешка - че неправилното му поведение се коментира в негово присъствие.

Веднъж вече направих както ме посъветва калинка64 - като писна за да се качи на главата на баща си, аз взех кучето и излезнах на разходка, като обявих, че като спре да се тръшка за щяло и нещяло ще се прибера. Дано не се заблуждавам, но от три дни не е правил такива изпълнения, хем от петък наобяд сме на вилата само четиримата. newsm12

То за едиповия комплекс що томове са изписани ...,  Mr. Greenсамо мен ме няма там и не съм и компетентна. 
Не е ревност, според мен, че не дава мама и с друг да се вижда и общува.
При тези деца не е ревност емоцията.

Ако искаш обмисли и следната хипотеза:
Може Руслан за Милен да е като най-големия подарък, като най-важния  човек.
Руслан повече отсъства, но е сигурно, че се завръща и е грижовен и е йерархически над теб, а ти  си на разположение винаги, наличието му у дома е по-рядко случващото се щастливо събитие.

Та, може Милен да не може да се справи с поемането не емоцията: "всички са си у дома и ми е пълно в душата".

То и усещането за сигурност и пълнота, ако не си го изпитвал, и може да те е страх да го поемеш, че де не го изгубиш, и май по-добре ти нещо да "развалиш" нещата, че да не носиш страха дане се развалят от друго нещо извън теб. А действието, плачът, викането идват неконтролируемо, не са умишлени, не са търсени.

Не знам дали съм ясна.
Мога да го обясня със себе си като дете.
Единственият път когато бяхме на масата (без да се сумти и мълчи сърдито и демонстративно = протест един към друг, не към мен) и нашите започнаха някакъв мирен разговор, усетих такава пълнота, че явно съм се уплашила да не я загубя, та стремоглаво и неочаквано и за самата себе си, скочих от масата и се хвърлих през коридора да проверя дали е заключена външната врата.
Като ме попитаха какво става и аз казах, че за вратата съм скочила, всичко се развали, баща ми каза нещо в стил, че такова дете разваля всичко.

Дадох примера за да обясня хипотезата си.
Сакън да не си помисли някой, че нещо лощо казвам. Hug

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 03:48 от Miraetta

# 142
  • Мнения: 2 084
Sajalqwam za bukwite.
W 2 sredno] se razpisah
Spuka se ot rewane Wiki - ne iska dnes da hodi na detska - iska da hodi za gybi w Troqn.

# 143
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Сериозно?Голям сладур тоя Вики ... Joy пускай му да гледа снимките на гъбите или му изкарай една и да ходи със снимката на градината и да разказва на децата ,какво е правил на хижата Hug Преси явно не е бил толкова въодошевен от гъбите  Mr. Green

# 144
  • Мнения: 2 084
Imame spukana glawica - $estito na Presi!.
Lekarkata, koqto ni preglevda w Byrza pomo] ni prepory`a detski newrolog - za Wiki. Ne konkretizira pri`ina i ne iskah da goworim pred decata. Kakwo izsledwa detskiq newrolog? I kak ne obi`am lekarskite wyprosi za obstoqtelstwa okolo ravdaneto - ne znaq kak da otgowarqm

# 145
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ох,милото то !Дано понася геройски ситуацията! Наистина е много тягостно да се отговаря на подобни въпроси,казваш,немога да ви отговоря защото няма от къде да знам и точка.Трябва да е тъпънар за да не се досети без по-вече обяснения! На вики защо му е пък невролог?!

# 146
  • Мнения: 2 084
Toj nali e re`owit - obqsnqwa[e za godinite, za adresa, razpitwa q za wsi`ko. I tq na 2 pyti mi powtori, `e e dobre da go zaweda pri newrolog o]e w ponedelnik. }e go wodq, no nqmam ideq za]o. Toj ima[e mnogo ot priznacite za hiperaktiwnost, no ot okolo polowin godina e dobre - prosto e buen. Taq zdrawo me upla[i.

# 147
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Че те сега всички са хиперактивни!Я не се стряскай от това! Павел да не е по-малко буен,просто си е от възрастта и от промяната в развитието на съвременните деца Crossing Arms Май нямате нужда от невролог  Hug

# 148
  • Мнения: 367
Как се определя тази хиперактивност?   На пясъчника могат да се видят доста "хиперактивни" деца. И Ники не се спира за секунда, особено пък като е на село - тича по тревата като луд. В началото се притеснявах, ама като гледам че и другите деца са така бясни реших, че всичко е наред. Като сме само двамата у нас, той си разглежда книжките и е спокоен, ама я да си дойде баща му и става лудница. Борят се с възглавици, летят из стаята и т.н.
Не знам дали тези невролози и психотерапевти не са излишни. Вече бих се притеснила, ако стои повече мирен. Баба ми все казваше, че щом едно дете стои мирно и тихо, значи е болно.

# 149
  • Мнения: 2 722
Баба ми все казваше, че щом едно дете стои мирно и тихо, значи е болно.


newsm10

Калина, като се наложи да го водя при нов лекар и като ме попитат за генетична обремененост, аз казвам - ето ви картона, отзад са залепени листчетата от дома с всичката информация- дано намерите какво ви интересува, друго и аз не знам.
Знаеш ли как в началото гледат като изтървани, а после стават адски любезни, пък професора при който водих Милен за сливиците /45 лва първичен преглед/ ми прегледа и двете диванета и ми взе само 20 лева, щото му било неудобно да ми вземе повече  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт