Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 922
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 722
Лора, спокойно, не се шашкай.
Правилно си оцелила че се пробва да види до къде ще стигне.
Това е едното.
Другото е, че вече се е поуспокоила в домашната обстановка и почва да показва характер . на печелившите - честито.
Третото най-прозаично е - ЗЪБИ.
Ей сега за това не спя, щото наближава часът в който Митко ще писне от зъбките и за да не събудим квартала, ще трябва да го намажа. Какво стана с моето кротко момченце, дето като го сложа в леглото в 20 часа, ставаше сутрин в 6, без да гъкне. Ами пораства  Laughing

# 226
  • Русе
  • Мнения: 729
Мамо Галче то и при нас ни мъчат зъбки и още нямаме нито един.Когато започна с тези номера си мислех че е от тях.Но впоследствие установих че не е само това.Явно без да искаме сме я поразглезили повече отколкото трябва.И аз незнам как е станало при положение че сме сами , бабите и дядовците са далеч и почти не я виждат.Наистина и това че съм сама /със съпруга ми де ама знаете че почти всичко се пада на мама/ понякога много ми тежи защото няма на кой да разчитам за помощ дори ако трябва да я оставя за един час.Лично време почти нямам и в това време почти не излизаме и всичко се натрупва малко по малко.И тя се изнервя от това че е само в къщи и само със мен.Като види деца / от няколко дни само по телевизора/ и почва да се смее и да пляска с ръце.Толкова им се радва.

# 227
  • Мнения: 1 652
Лора, преживях същото с моя син. Търпение му е майката, гушкане, любов .  На нас ни помогна една докторка хомеопат- класически хомеопат. След като си взе класичекото лекарство, просто не вярвах как се успокои детенцето ми. Опитай.  Hug

# 228
  • Русе
  • Мнения: 729
Darena какво беше лекарството.Аз ще потърся тук хомеопат, но много на Русенските лекари им нямам вяра.Колкото до търпението наистина това му е майката, но нали знаеш че има моменти в които достигаш предела.Още не съм го стигнала, но натам вървя и ще се поболея.Пея, гушкам говоря обаче като се затръшне и това е ДЕТСКА МУ РАБОТА.Явно е трябвало да минем и ние през този път и ще го извървим какво да направя.Само се надявам наистина да се оправи и да не продължи чак толкова много с тези инати. Hug

# 229
  • Мнения: 2 123
Лора, Колето започва да прави същите номера, когато му се излиза навън. Тойпо принцип се очертава пълна панта  Laughing и основната му цел е да е навън.
В момента, в който започне да мрънка по този начин - грабвай детето и излизайте навън. Ще видиш как се оправят работите за секунда. Даже смяна на стаята може да свърши работа. Калпазаните много обичат разнообразието - сменяй картинката щом се размрънка. Според мен:
1. Няма начин да разглезиш дете на 8м
2. Гушкането върши работа, но пък понякога досажда - то е така и с възрастните хора

Виж, според мен е важно да разбереш, че няма начин с малко бебе в къщи, къщата да ти е подредена като в списание, на печката да има първо второ и трето и всичко да трепти.

Не си стойте в къщи - мисля, че на детето просто му е скучно - виж тя самата ти дава знаци като се кикоти на тв

# 230
  • Русе
  • Мнения: 729
Фуси благодаря ти.Винаги когато времето позволява излизаме, ама като вали навън как да изляза.Онзи ден накрая с баща и я качихми в колата и обикаляхме малко из града.В момента в който се качи в колата заспа, а в къщи подивя  Grinning.И стаите сменяме върши работа за около 5 максимум10мин.Бягам че пак се сърди

# 231
  • Русе
  • Мнения: 729
И така при нас е "весело". Wink  Благодаря ви момичета с вас наистина ми е по-леко да се справя като знам че не съм сама. Hug

# 232
  • Мнения: 1 249
Лора,

Не забравяй, че скоро са и вливани какви ли не упойки и други силнодействащи вещества, нали бяхте по операции и болници. Биохимията на тялото и мозъка, по специално, е загадка и за учените. Иска се  време да мине докато изхвърли и преработи всичко телцето и мозъка и.
Не се мъчи с тежки мисли. Намирай време да се наспиваш и да си почиваш - хумор  Hug

Хомеопатията е мека медицина, но лекарствата са строго индивидуални, не са симптоматични, а се прави анализ на отделния човек. За София мога да препоръчам, ама за Русе не знам лекар, ако е и педиатър - още по-добре. Въпреки, че го забраниха с новия закон, като хомеопати се подвизават какви ли не след 3 месечен курс. А проучването на терена и конституционалното лечение не са лъжица за всяка уста. За симптоми разни много помага - за повръщане при пътуване и др. такива - и сам може човек да си помогне с хомеопатия, но за дълбоко лечение - само специалист.

Другото мамите са го казали - зъби, времето и пр.
С нея сте като скачени съдове и ти ако се панираш и тя се шашка.  Hug Hug Hug
Сложи си червилцето и хайде на парка.



# 233
  • Мнения: 1 652
Лора, за хомеопатията мога да добавя към казаното от Мираета следното- ако решиш- отиди при класически хомеопат , който е задължително лекар . Освен това- да ти е препоръчан от някой друг, който е ходил при него. Мога да ти препоръчам хомеопат и педиатър близо до Русе. Този, който помогна на нас, тогава. Обади ми се на лични, за да не товарим темата, ако решиш.  Друго за което се сещам, че може да помогне е люлееща се играчка- на която детето да се люлее- конче, слонче, друго- люлка в къщи, за зимата много е хубаво.  Галене по главичката отзад, чесане по гръбчето. Иначе всичко ,което описваш  ми е до болка познато. Аз съм обикаляла с часове с колата, да заспи и после спирам, сглобявам количката, опаковам бебето и ...разходка.
Търпение и успех!  Hug

# 234
  • Мнения: 2 084
Лора, може би това е нейната адаптация. Аз сядах в кошарата при децата и играех с тях. Дано това не го чете лекар. Не ги вземах на ръце, защото трябваше да взема единия. На ръце ги вземахме само когато и тате си е в къщи. Седях с часове в кошарата и играех, непрекъснато говорех. И много се разхождахме, въпреки, че беше доста хладно.

# 235
  • Русе
  • Мнения: 729
Благодаря ви за съветите.Дарена и люлка имаме  Grinning.Колкото до галенето не ми дава особено в момента като че ли въобще не иска някой да я гушка и гали.Но ще се оправим.Ще ти пиша на лични.

Калинче надявам се малкия юнак е добре Hug

# 236
  • Мнения: 2 084
Преси се справя чудесно. Днес вече върви - куцука като пате. Гледа доста смело всички лепенки и превръзки по корема си. как пишка направо не знам, ама здраво охкане пада. Още ден-два иболката трябва да преминава.
Вики днес се блъска в ръцете ми в някаква истерия - явно стреса от страха за Преси му идва в повече. Пищя и се блъска около 15 мин. как го удържах в прегръдките си не зная. Когато вече беше прегракнал от реване, уморен от блъскане ми заяви, че мястото му не е тук, че не иска да е тук.
Казах му, че той е тук и посочих сърцето си, че мястото му е тук в сърцата на неговото семейство. Беше вир вода, подпухнал от реване. Каза ми, че моето място е тук и посочи своето сърце.
Извади един скелет от гардероба. Колко ли остават още?

# 237
  • Aachen-Пловдив
  • Мнения: 89
Герои са ти  момчетата, Калина. Дано ви минават по-бързо болките и стреса.
Необяснима връзка има между близнаците, понякога е много трудно- съдя по себе си, макар и вече пораснала, със свое семейство и свой живот, но сестра ми винаги е с мен, страдам и се радвам с нея. 

# 238
  • Мнения: 1 652
к.dimitrova, браво на Преси ! Винаги ме е учудвало колко различна душевност имат нашите деца. От малки знаят сякаш нещо повече от нас, и когато им откриваш света- духовния- разбираш, че те го познават по-добре и от тебе.

# 239
  • Мнения: 1 249
Преси се справя чудесно. Днес вече върви - куцука като пате. Гледа доста смело всички лепенки и превръзки по корема си. как пишка направо не знам, ама здраво охкане пада. Още ден-два иболката трябва да преминава.
Вики днес се блъска в ръцете ми в някаква истерия - явно стреса от страха за Преси му идва в повече. Пищя и се блъска около 15 мин. как го удържах в прегръдките си не зная. Когато вече беше прегракнал от реване, уморен от блъскане ми заяви, че мястото му не е тук, че не иска да е тук.
Казах му, че той е тук и посочих сърцето си, че мястото му е тук в сърцата на неговото семейство. Беше вир вода, подпухнал от реване. Каза ми, че моето място е тук и посочи своето сърце.
Извади един скелет от гардероба. Колко ли остават още?



Абе те са си герои, ама и ти си ни герой  newsm51, Калинооо, Калинооо.


Нали викат, че близнаците имали незривна връзка, та перипетиите, през които е минал Преси, са получили отзвук и при Вики.

Сега само да ни обещаеш кога ще си обърнеш и ти внимание на  smile3513 личното здраве ...
Ми ще ти се отмие червената боя, бе душа, та после доФтурЯта няма да са така мили и грижовни към тебе. .. , азЪ не че други съображения имамЪ.

Общи условия

Активация на акаунт