Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 383 775
  • 2 568
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 2 722
Тръшкане, значи.
На част от вас показах тръшкане в действие. Както и един особен бурсушки поглед. Гарнирани с тотално непослушание и дивота.Останалите - да сте дошли на срещата - носех тапи за уши за всички  Joy

Оцелява се, с много чувство за хумор и здрави гласни струни  Joy

Бабите, с това тяпното - щом не слушкаш - няма да те обичам или пък мама няма да те обича, а най-вече - никой няма да те обича, предлагам да ги съберем на куп и да ги линчуваме.

Някой да каже какво да носим за обира.

# 481
  • Мнения: 2 084
На 4 и 3 месеца почти не се тръшкат и някак отшумява. Сега се инатят по различен начин и спят сами в детската стая от 3 седмици за мой ужас. Започват да се сгушват в мен по-рядко и ми обясняват, че мъжете не ходели хванати за ръка. Ама все по-лесно може да се разберем с "човешки думи". Стискайте зъби - мисля, че отшумява с времето.
Проблема ми е, че не ми е много комфортно, че се отдалечават и растат. Гледам да не ми личи, та да не се наложи да бягат оттатък Берлин от мен, че май съм много ревнива по отношение на тях двамата.

# 482
  • Мнения: 158
Галя това за бабите много сериозно седя и си го обмислям да ли да не спретнем един курс обучение  Rolling Eyesне,че ние като ходихме много се изучихме,но поне няма да тресат някакви въпроси например вчера се запознава с внучката(60 дни време за размисъл) и баба така баба онака я сега да те питам теб,а не другите newsm78 майката студенка ли е #Crazy Sick Stop
 нямах сили дай обяснявам,че в 24 часа вестника няма да получи инфо.отговора беше в същия инфо стил:майка й стои срещу тебе.
за другата баба пък тя педогожка друг път ще разказвам.
Май съм още много афектирана.Тя темата е за децата  извинявам се.

# 483
  • Мнения: 2 123
Помагайте моля, че го закъсахме с КольоБольо  Sad
Чувствам се супер тъпо с идиотския си въпрос, ама какво да правя - не ми боледува често детето и като се случи се оплитам като пате в кълчища....

Ся - подред - точно преди седмица КолеБоле вдигна юнашка температура, както той си може (два пъти ми е бил болен досега и двата пъти 40 гр.). Това продължи точно един ден и беше придружено със силни коремни болки и жестоко разтройство. Естествено отидохме веднага при джипката, която рече летен вирус върлува в момента - това е. Изписа ни хидрасек и ни прати да си варим чай от джоджен. Хубаво, обаче вече седмица КолеБоле е с разтройство и не мога да го оправя... Иначе още на втория ден вече си беше весел, темп. си отиде, пие си течности, яде, изобщо нищо друго му няма, освен проклетото разтройство, което хич не минава... Вчера вече се притесних... Пробвах всички бабешки рецепти - тази сутрин дадох дори капка йод във вода...
Давайте ъкъли, че аз съвсем се обърках. Яде само препечен хляб, варен ориз, варени картофи и моркови и чат пат варено пиле. Единствената му далавера е, че на следобедната закуска яде обикновени бисквити, които иначе са му забранени  Wink

# 484
  • Мнения: 2 172
Опита ли бабешките дренки- за ме са панацея за такива проблеми- може пресни, сушени, сушени и варени после и т. н.

# 485
  • Мнения: 2 172

http://vbox7.com/play:52ac7b28
Тръшкане, значи.
На част от вас показах тръшкане в действие. Както и един особен бурсушки поглед. Гарнирани с тотално непослушание и дивота.Останалите - да сте дошли на срещата - носех тапи за уши за всички  Joy

Оцелява се, с много чувство за хумор и здрави гласни струни  Joy



И това май действа Laughing
http://vbox7.com/play:52ac7b28

# 486
  • Мнения: 3 715
Блазе й, при моето дете методът не действа, отдавна го изпробвах. Даже му харесва и правим групово тръшкане с крясъци, дано съседите не викнат социалните.

# 487
  • Мнения: 448
Fussii,преди няколко месеца и Марти имаше зверско разстройство,изписаха ни едни прахчета и на другия ден вече беше добре.За съжаление не си спомням как се казваха прахчетата,но предполагам,че лекарката ви  знае за тях

# 488
  • Мнения: 3 715
Абе, Фусии, да не е някаква бактериална инфекция, щото тя от бабини лекове не се повлиява, а само от антибиотик.

# 489
  • Мнения: 2 123
Абе и мен това ме притеснява... защото ръката му е нон стоп в устата, а нали се сещаш къде рови, бърка, копае и твори из градинката  Tired

Утре ще взема да дам проба за микробиология

# 490
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Марина беше с такова разстройство и използвахме комбинация от Ентерол, печена ябълка( разрязаваш ябълката на 2, почистваш я, поръсваш я със захар и печеш. след като се изпече махаш коричката отгоре от захарта и даваш), компот от дренки и един сок лечебен на Хип- моркови с оризова вода. Посъветваха ме да дам и пюре от шипка, но не можах никъде да намеря.

# 491
  • Мнения: 2 123
Дренките не заработиха. Лечебната храна на Хип ми я изплю право в лицето, а като я подуших, напълно го разбрах...
Само пюрето от шипка не съм пробвала, благодаря ти - ще пробвам още тая вечер. Колко дни продължи при вас?

# 492
  • Мнения: 176
Блазе й, при моето дете методът не действа, отдавна го изпробвах. Даже му харесва и правим групово тръшкане с крясъци, дано съседите не викнат социалните.
Тъкмо за тръшкането влязох да се оплача, пък то нищо ново. И ние го отработваме така - двамата дружно, но само вкъщи за сега и аз очаквам социалните (ако не заради това, то поради шумните ни "купони", които си устройваме с малкия - музиката "на мах" и лудо танцуване и скачане по леглата)
А за разстройството - веднъж имаше много зверско такова и прахчетата "Ентерол" ни помогнаха - дадох му само две и всечко приключи.

# 493
  • космополитно
  • Мнения: 941
Помагайте моля, че го закъсахме с КольоБольо  Sad
Чувствам се супер тъпо с идиотския си въпрос, ама какво да правя - не ми боледува често детето и като се случи се оплитам като пате в кълчища....

Ся - подред - ....вече седмица КолеБоле е с разтройство и не мога да го оправя...  проклетото Пробвах всички бабешки рецепти ...
Давайте ъкъли, че аз съвсем се обърках.

Ся(както казваш ти) - поред на поста ти:
Когато си дойде у дома дотогавашното хронично боледуващо дете, със съмнения за астма се превърна за дни в здраво момиченце (само първите 1-2 седмици се пробва да печели внимание по-стария отработен модел- като бъде болна)… Та и аз не съм се сблъсквала с кой знае какво- две ситуации на 39 градусова температура; една  с  болки в ухото и един опит за дегустация на лекарствата на дядо.

Температурата ликвидирам с обвивания с оцет – обличам я в дрешки напоени в разтвор от вода и оцет  в съотношение 1:1. На стъпълцата надявам също напоени с този разтвор чорапки. Сиропа ми за температура седи в аптечката все още неотворен!

Когато закъсахме с ухото Й се сетих, че като се сдобих с дете моя приятелка ми подари една оръфана от ползване книжка: “Как да лекуваме децата си без лекарства” с подзаглавие: "Природосъобразна профилактика  и лекуване"   от Петра Ланге; изд. 1993 г…

 Сега заради Колето я разлистих отново, за да му извадя , онова което му е необходимо към момента за лек. И установих, че книгата е изключително богата на достъпни за реализация рецепти за всякакъв тип детски здравословни проблеми. Ако има интерес  мога да пусна тема със съдържанието й (опис от заболявания и ситуации, за които е дадено  безлекарствено лечение) и когато някоя майка се чувства ”като в калчища” по конкретна заявка да ви преписвам съответното лечение!?

Та при разстройство се препоръчва чай от боровинки и мента -по принцип! Като специфичното е,че ментата е добре да се дава  при по-големи деца (ученици) и възрастни!

Преписвам лечението както е по книга – децата ни  няма все да са  кърмачета и малчугани я- ученици ще стават ей! Naughty

Фуси, опитай с чай от боровинки! Успех!

Чай от боровинки:
•   подпомага диетичното лечение при разстройство;
•   при лошо миришещи изпражнения на кърмачета и малки деца.

Чаят се приготвя от изсушени боровинки
.
В1/4 литър студена вода се слага 1 супена лъжица боровинки.
Сместта се сварява, след което се оставя за 10 минути покрита. Съхранява се в затворен съд.
На кърмачета се дава по 1-2 чаени лъжички 3 до 5 пъти на ден.
Деца на възраст за детска градина пият 3 пъти дневно по една чаша.;
Учениците е хубаво да сдъвкат3-5 сушени боровинки преди ядене.

Чай от мента
* при гадене и напъни за повръщане;
* при повръщане;
* при разстройство

ЗА ДЕЦА В ПРЕДУЧИЛИЩНА И УЧИЛИЩНА ВЪЗРАСТ
НЕ БИХ ПРЕПОРЪЧАЛА така обичания ментов чай на кърмачета и малки деца, тъй като те често са чувствителни към съдържащия се в чая ментол.

Чаят се приготвя от ментови листа.
½-1 чаена лъжичка ментови листа се варят в ¼ л. кипяща вода. Оставя се десет минути в покрит съд,  след което чаят се прецежда.
Дава се три пъти дневно п1/2-1 чаша, като се пие с лъжица.


Последна редакция: пт, 25 юли 2008, 02:30 от Venecias

# 494
  • Мнения: 2 123
Много ти благодаря!
По случайност снощи точно това сварих - чай от боровинки  Laughing. Май не точно в описаните от теб пропорции, ама както и да е. Ще докладвам за резултата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт