Проблеми малки и големи с нашите деца

  • 384 012
  • 2 568
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 921
Мога да разбера защо детето ми плаче, когато я водя на яслата, но не разбирам защо го прави и когато отивам да я взема. newsm78
Стиуацията е следната: обикновено следобед ги изкарват на една тераса, където играят, докато дойдат родителите. Терасата е с изглед към входа на яслата, но на противоположния и край. Повярвайте ми, няма по-дълго разстояние за мен, от това м/у терасата и входа.  Всеки ден още щом ме види Йоана, че се задавам по пътя, прекратява всякакви игри и започва да реве с цяло гърло. Ама рев, ви казвам. На мен сърцето ми се къса, а тя не спира да се дере. Успокоява се чак когато я гушна и и кажа да помаха на лелките за довиждане. Едва тогава се появява бегла усмивка и през хлипове дава целувка и казва: Чао! Персонала  на яслата взе да ме заглежда подозрително и да ме информира как "всички деца се радвали, когато видели родителите си, а Йоана - що така плаче!?" Имам чувството, че ме мислят за някой изверг, който си тормози детето #Cussing out
Много моля, някой ако е имал подобен проблем да ми сподели как се е справил. Че откровено се притесних вече и аз.

# 526
  • Мнения: 117
Моят син така праже6е като го разхойда6е баб му, като отижах да го взема като ме жде6е се тра6жа6е и по4жа6е да реве и триабва6е да го гу6кам и нося на ръце. Мисля си 4е това е за привличане на вниманиети, малко по-артистични са и са склонни да ни манипулират.

# 527
  • космополитно
  • Мнения: 941
Мога да разбера защо детето ми плаче, когато я водя на яслата, но не разбирам защо го прави и когато отивам да я взема ... Всеки ден още щом ме види Йоана, че се задавам по пътя, прекратява всякакви игри и започва да реве с цяло гърло. Ама рев, ви казвам. На мен сърцето ми се къса, а тя не спира да се дере. Успокоява се чак когато я гушна и и кажа да помаха на лелките за довиждане. Едва тогава се появява бегла усмивка и през хлипове дава целувка и казва: Чао!...

Много моля, някой ако е имал подобен проблем да ми сподели как се е справил. Че откровено се притесних вече и аз.


Аз разбирам този отчаян рев, натоварен с много болка!- Той е компилация от тревожното очакване: "Дали изобщо ще ме вземат?"; Дълбоката и много тъга, наслоила се от ТАМ и неверието и огромната радост:"Ето, идват за мен!Дочаках я!"....

Не ви ли се е случвало, когато ви се е нотрупало много, емоцията да изригва от привидно нелеп провкиращ я фактор?...

Мисля, че плачът при идването на мама ще отзвучи и ще бъде заменен от усмивка, когато детето добие сигурната увереност, че ще бъде взимано пак и пак и, че НИКОГА ВЕЧЕ НЯМА ДА БЪДЕ ИЗОСТАВЕНО!... Hug

# 528
  • Мнения: 1 669
Момичета, дойде време и аз да се разпиша в тази тема Sad

Както знаете дъщеря ми е прекалено мъничка, и не е дотам институционализирана.

Добре обаче имаме сериозен проблем... Селектирах мнения с майки на биологични деца, те потвърждават моя проблем, но в значително по-лека форма... Та по същество: започнем ли да се обличаме и събличаме с това дете, имам чувството, че комшиите ще викнат социалните, за да ме третират като лоша майка Mr. Green Това на шега... Реве това дете, та квартала тресе Mr. Green

Обличаме се бавно и полека, пеем песнички, изхвърлих всички дрешки, които опират в личицето, докато се обличаме, но не и не...РЕВЕ!!! newsm78

# 529
  • София
  • Мнения: 9 517
Ми и моята ревеше, особено ако се облича през главата дрешката, пък е биологична  Mr. Green. Махни ги майките - щом реве, значи реве - гледай си детето и не слушай останалите майки.
За успокоение - като почна да сяда я обличам седнала и не реве толкова много, но 3 етажа по-надолу имаме една девойка на 11 месеца, която още се скъсва от реване при преобличане  Mr. Green.

И не се обличайте бавно и полека - давай смело и бързо - така реването е по-кратко  Simple Smile.

# 530
  • Русе
  • Мнения: 729
Бобкас не се шашкай и моята дъщеря беше малка когато я взехме на 4 мес. и тя ревеше като се обличахме,особено след баня.В коритото кеф и смях със тати,а като я извадех и я сложех на повивалника ни чуваше целия блок и сега също на 1,5 г. още се сърди и плаче понякога.Номера е да я облечеш по-бързо както е казала Фоксче.Когато поотрасне и започне да стои седнала,а пооооо-нататък и права ще е малко по-лесно.Не се притеснявай,това не е проблем,а период през който минават всички деца.Просто им омръзва да стоят все легнали и да ги "тормозят" Grinning.

# 531
  • Мнения: 2 084
Бобкас, моята баба /по повод племенника ми, който рева денонощно три години/ - развиват му се дробовете - ще пее хубаво. Амо ако отглеждаш ангелски глас трябва да му осигуриш време за репетиции, пък и комшиите трябва да свикват. Хайде, пък като станете световно известни да не ни забравиш!  bowuu
А на моите им трябваха месеци, докато започнат да реват и да имат претенции. Нека да си плаче детето - има мнение и го отстоява. На теб да са ти здрави ушите и нервите!  bouquet

# 532
  • Мнения: 921
Аз разбирам този отчаян рев, натоварен с много болка!- Той е компилация от тревожното очакване: "Дали изобщо ще ме вземат?"; Дълбоката и много тъга, наслоила се от ТАМ и неверието и огромната радост:"Ето, идват за мен!Дочаках я!"....

Не ви ли се е случвало, когато ви се е нотрупало много, емоцията да изригва от привидно нелеп провкиращ я фактор?...

Мисля, че плачът при идването на мама ще отзвучи и ще бъде заменен от усмивка, когато детето добие сигурната увереност, че ще бъде взимано пак и пак и, че НИКОГА ВЕЧЕ НЯМА ДА БЪДЕ ИЗОСТАВЕНО!... Hug

Venecias ,  Hug

# 533
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Бобкас, моята дъщеря е на почти 2 години, а все още мрънка при обличане и събличане. Така беше и със сина ми, но той слава богу вече сам го прави.
А ако цитирам моя позната, майка на три деца: "Всяко преобличане е люта борба".

# 534
  • Мнения: 1 669
Ех, момичета, олекна ми...  Laughing

Абе иначе си е кротко детето, но писъците са неимоверни, повярвайте ми... Mr. Green

# 535
  • Мнения: 98
Здр момиьета,

неЗнаех просто в коя тема Ще е наи добре да ви попитам това, което ме интересува. Тъи като аЗ съм За три седмици във Варна и децата Ще са при мен, много исках да Заведа малката на Зъболекар да и сложим шини. Можете ли да ми кажете как стоят неЩата със Здравното осигуряване на децата в Бг. Зъболекарските услуги беЗплатни ли са За тях. Двеьките все оЩе живеят основно в дома, а инаье при мен се водят като на гости при блиЗки. Много искам от рано да им обърна внимание За да могат децата да иЗрастнат беЗ комплекси и да им спестя постоянните подигравки. Много ми е мъьно като За дреболии ми ги делят. Но не на мене тия  Naughty Затова предпоьитам  да предприема неЩо. Ще се радвам ако някой може да ми помогне със съвет.

 Hug Hug Hug

# 536
  • Мнения: 690
kaпка_сал3а, децата са здравно осигурени, но здравната каса поема само един профилактичен преглед и две пломби за година . Стоматолозите правят някакви схеми и се доплащат суми. Не ми се е налагало да стигаме до шини, но мисля, че се заплащат. 

# 537
  • Мнения: 1 669
Ми и моята ревеше, особено ако се облича през главата дрешката, пък е биологична  Mr. Green. Махни ги майките - щом реве, значи реве - гледай си детето и не слушай останалите майки.
За успокоение - като почна да сяда я обличам седнала и не реве толкова много, но 3 етажа по-надолу имаме една девойка на 11 месеца, която още се скъсва от реване при преобличане  Mr. Green.

И не се обличайте бавно и полека - давай смело и бързо - така реването е по-кратко  Simple Smile.

Фоксче, да си ми жива и здрава Hug Малката още не е много стабилна в сядането, но вече твърдо се обличаме само седнали и проблемът се реши Laughing Как беше - не питай старило - питай патило! Hug

Това вече е за голяяяяямо черпене!!!

# 538
  • София
  • Мнения: 9 517
bobkas , това сега е рай, все пак обличат това, което ние сме решили  Mr. Green. Пази си нервите за времето, когато ще се заинати и ще иска да излиза с пуловер на 38 градуса или със сандали, когато на вън вали сняг  Laughing.
А иначе като й омръзне седнала почваш да даваш забавления - чорапи, памперс, опаковка мокри кърпички, бебешко олио, обувчица - вършат чудеса, докато ги обличаш Hug

# 539
  • Мнения: 1 669
Фоксче, много благодаря!  HugЩе послушам съветите ти, ние май сме мъничко по- малки от Дара, така че трупай опит, а ние на готово Laughing

Общи условия

Активация на акаунт