Да предпазим децата си от нас самите

  • 5 480
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 619
в едната тема сте против интеграцията на циганите , защото който искал се интенгрирал ,
 а сега пък 100 теми за пребитото дете ...и все сте много възмутени ..
Дете е!!!! Нямало е голям избор!!!
Ти да не би да не си от възмутените?!?!

# 61
  • Мнения: 1 002
от възмутените съм , ама съм и за интеграцията на циганите .

# 62
  • Мнения: 765
от възмутените съм , ама съм и за интеграцията на циганите .
Моето мнение .
Писна ми да малтретират  деца и социалните все последни да научават . Никой ли не го е грижа по-дяволите ? Защо не си сменят професията ? Да идат да сипват бензин някъде , там усет , акъл и любов не трябват .

# 63
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 229
интеграция, казваш.  влизала ли си в циганска къща, общувала ли си с такива хора? теорията е едно, практиката....

# 64
  • Мнения: 15 619
от възмутените съм , ама съм и за интеграцията на циганите .
Моето мнение .
Писна ми да малтретират  деца и социалните все последни да научават . Никой ли не го е грижа по-дяволите ? Защо не си сменят професията ? Да идат да сипват бензин някъде , там усет , акъл и любов не трябват .
Това е моята позиция!
Не може да чакат все някой да ги информира.
Трябва да ходят на място. Има рискови групи и те си ги знаят, само че политиката на министерството не е такава. Не мисля, че те подкрепят служителите си. Точно обратното е май!?!
Особено пък в малки населени места като Мъглиж и Белица да ми обясняват, че нямали информация си е направо смешно.

# 65
  • Мнения: 819
от възмутените съм , ама съм и за интеграцията на циганите .

И ти мислиш ли, че интеграцията ще помогне в такива случаи? Че ще има по-малко насилие?  Съмнявам се. Ако семейството беше българско?Защото има и такива случаи-тогава кой щеше да е виновен?Просто социалните не си вършат работата, затварят си очите, а после...битов инцидент...нямам думи просто  #Cussing out

# 66
  • Мнения: 920
в едната тема сте против интеграцията на циганите , защото който искал се интенгрирал ,
 а сега пък 100 теми за пребитото дете ...и все сте много възмутени ..

Защо ли не виждам връзката. Или може би не им е обяснено, че не трябва да си пребиват децата.

# 67
  • Мнения: 5 370
Ще си позволя да ви обърна внимание на най-последния коментар от блога след статията.
Няма да го изнасям тук на принципа копи-пейст...за да не ме обвинят в расизъм.
За жалост, обаче, съм съгласна с много от посочените неща. Confused

# 68
  • Мнения: 3 423
интеграция, казваш.  влизала ли си в циганска къща, общувала ли си с такива хора? теорията е едно, практиката....

Е, стига, де! Лежала съм в болница с циганки.
Познавам един циганин поет. В детството си
имах съседи цигани, живееха на първия етаж
и бяха много чисти и читави хора. Аман от тези
обобщения. Хем това в онова, хем душата в рая.
Народът скача, ако му бъде намекнато, че не е
толерантен, скача обаче и когато трябва да я прояви.
Съгласна съм с white_r!

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
Думи нямам Confused, мъчно ми стана вчера, като го дадоха в новините, така мъничко и нещастно, за това ли е родено - да умре от бой на 3 години.... Cry
Не искам да се изказвам за родителите му, за циганите, защото няма да става за четене, в такива моменти си мисля, защо няма смъртно наказание! #2gunfire

# 70
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз пък искам да попитам колко от нас са чували/виждали побой над дете и колко от нас са се обаждали на Социалните? Защото нали сте гледали филми - социалните не те следят на всяка крачка какво правиш. Но навсякъде - училище, болница, магазин - хората са нащрек. И а си си ударил детето, а са те изтипосали веднага където трябва.

Проблемът тръгва от нас! Не само циганите си бият децата. Ние си затваряме очите.

# 71
  • Мнения: 15 619

Проблемът тръгва от нас! Не само циганите си бият децата. Ние си затваряме очите.
Да, така е!

# 72
  • Мнения: 990
Това е отвратително и нечовешко !

# 73
  • Мнения: 3 268
Болно ми е за детето,но тези дечица са обречени-без бъдеще,без мечти.Никаква интеграция не може да помогне на тези хора.

# 74
  • Мнения: 457
Ужасно, снощи плаках като гледах новините по БТВ.
Едно не мога да си обясня- как може нито една от тези майки да не обвини съпруга си. И лошото е че и те са малтретирани, ама си коткат мъжете. И пак ще го кажа- за мен циганите са народа с най-притъпеното майчинско чувство. Не съм чула друг народ така да си малтретира децата, говоря като честота и жестокост на глава от населението, което се пада. Ами и в нашия блок имаше цигани и съм расла с децата им и не бяха бедни при това, ама ако нещо сгафят сме били свидетели как ги шамаросват "циганската", както викахме тези шамари.

Общи условия

Активация на акаунт