Кой в семейството планира почивката?

  • 3 261
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Кой планира почивката? Вие или мъжът ви?
Вкъщи все се получава, че аз решавам. Вярно е, че имам по-голямо въображение за ваканции. Но цялата истерия по изчисляване на маршрути, търсене на хотели, резервации се пада отново на мен.
Иска ми се веднъж поне и мен да ме зарадват с идея подкрепена със снимки, история на мястото и сметка на разходите.

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Е, ти пък, това е най-голямата емоция (без плащането на сметката за разходите Laughing). Понякога дори си правя подробен "сметкоплан" на екскурзии, които просто няма как да осъществим.
И при нас обикновено аз планирам, защото съм по-тегава откъм отпуски и по-подробна откъм ровене. Пък и по-претенциозна, казва мъжът ми Joy.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
той.Ако не беше мъжът ми,сигурно само София щях да познавам. CrazyОбаче за морето и двамата правим планове.Заедно решаваме кога и къде .

# 3
  • Мнения: 389
Аз.  Mr. Green

Решаваме заедно къде ще ходим, той си казва претенциите - собствена баня, басейн и каквото му е на душата, а аз почвам да звъня насам-натам, питам за цени, правя резервации и т.н.

# 4
  • Мнения: 474
Ами някой път предложенията и организацията ги правя аз, друг път- мъжа ми. Например за екскурзии в чужбина той избира, защото е обиколил цял свят и знае какво да гледа. За почивки в България- само аз. Накратко- показваме си какво сме намерили и какво предлагаме и решаваме къде и кога отиваме.

# 5
  • София
  • Мнения: 462
    Аз!На него доверие за това нямам. Не е много на ясно какво иска и какво да търси,както и съотношение цена- услуга.
Иначе се съобразявам с претенции и желания Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 998
Никъде не сме ходили досега Rolling Eyes Почивка на планина при свеки. Иначе, на мен ще се падне, него хич го няма в такива организации...

# 7
  • Мнения: 22 473
Обикновено аз планирам подобни неща като почивки. )
Всъщност за мен е голямо удоволствие. Обожавам да разглеждам сайтове с часове, или няколко дни и да си избирам къде да отида.
Е, понякога като на всеки човек му се иска да бъда изненадана, но...))) Не е болка за умиране и като не стане.

# 8
  • Мнения: 2 556
Никой от нас не планира нищо. При нашата работа това е невъзможно. В един момент, като усетим, че има опасност да се разминем с морето, качваме се на колата, намираме хотел - не се е случвало да не намерим - и почиваме. Това е. Така че изненадата е еднаква за всички Simple Smile

# 9
  • Мнения: 7 122
шефовете.

# 10
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз, но го правя с неизмеримо удоволствие. Даже си планирам почивки, които може и да не осъществим, но аз съм проиграла всичко и е въпрос на време. Не си давам това удоволствие. Мъжът ми също планира, но отделно от мен, после заедно "пътешестваме".
Когато казвам планирам, имам предвид по часове, когато не става въпрос за почивка с детето, тогава се ограничавам до дни  Laughing

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Той - мързи ме а и той се справя добре.
Та той избира и предлага, аз одобрявам и всички са доволни. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46 565
Заедно разглеждаме и избираме, като се спрем на нещо, той поема останалата част по организирането.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 966
Винаги заедно решаваме.

# 14
  • Мнения: 948
Обикновенно аз търся и издирвам място за почивка.Като набележа няколко места, обсъждаме и избираме заедно. Peace

# 15
  • Мнения: 836
В нашето семейство аз съм с претенциите, така, че са ме оставили да избирам каквото реша, само и само да не мрънкам след това.

# 16
  • Мнения: 2 407
И двамата.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз съм по предложенията,мъжо по изпълненията.  Peace

# 18
  • Мнения: 4 546
няма ваканции.  Sad ама сигурно бихме решили заедно къде ще ходим, а организацията май би останала за мен  Confused

# 19
# 20
  • Мнения: 1 494
Май аз... Но двамата после дообмисляме. Обаче търсене, подготовка...моя милост.
Често се чудя кое е по-вярно:
- аз поемам инициативата, защото той не я поема  или
- просто съм човек, който по принцип е такъв и ще съм недоволна, ако друг решава вместо мен...
Но наистина тази роля понякога ми дотежава...

# 21
  • Мнения: 112
Единия дава идеята, после двамата обмисляме. Ровим се в нета, разглеждаме, обсъждаме и се спираме на нещо. Обожавам да разглеждам списания и сайтове за туризъм, дори и без да сме планирали почивка.

# 22
  • Мнения: 4 447
И двамата.

# 23
  • Мнения: 251
И двамата  Peace

# 24
  • Мнения: 1 313
Двамата заедно Simple Smile

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз решавам къде ще ходим.

почвам да търся какво да видим, какво да посетим, какви развлечения има.

той започва да търси къде ще се спи, с какъв транспорт ще се ходи, колко ще струва.

аз съм сърцето, той е главата Peace

аа П.С. при мен такова нещо като почивка няма: обикаля се навсякъде, гледат се музеи, руини и какво ли още не.
след почивката ми трябва пак почивка. обичам да пътувам  Joy

# 26
  • Мнения: 2 700
Двамата определяме дестинацията.
Аз правя проучване къде, какво и как и му "снасям" информацията.
Двамата избираме.
Той предлага маршрута ако сме с кола и той прави резервациите.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз.
След това представям 2-3 оферти на мъжа ми и заедно правим финалния избор.

# 28
  • Мнения: 8 999
При нас почивката е ясна откакто се събрахме с мъжа ми - на къмпинг Арапя. А наскоро се сдобихме и с едно парченце земя, на която тупнахме две бунгала и разни други екстри. В момента строим къща - догодина ще почиваме луксозно, но пак там. И двамата обожаваме това място, а и доста наши приятели също си купиха съседни парцели  и сме цяла тумба - с много деца и много общи вечери около барбекюто. Направо си завиждам сама на себе си!

# 29
  • Мнения: 2 768
Последно време ми е хоби организирането на пътешествия и почивки.
Дори познати ми се обаждат за помощ  Grinning
Мъжът ми одобрява само финансовата част.
Аз организирам от хотела и полета до карта и разписание на градския транспорт на съответното място.
Гугъл Ърт дори ми е в разширената (платена) версия  Laughing

# 30
  • Мнения: 1 761
Планираме заедно.Нали и двамата (тримата) ще ходим.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
Направо си завиждам сама на себе си!

И аз ти завидях  Embarassed Благородно!

# 32
  • София
  • Мнения: 978
Инициативата за всичко в къщи е моя и не се оплаквам

# 33
  • Мнения: 223
Аз я планирам...и най-накрая ходим там където той иска:(рядко ни се ходи на едно и също място Cry

# 34
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Заедно Flutter

# 35
  • Мнения: 2 495
И двамата. Peace

# 36
  • Мнения: 4 189
Обикновено аз се занимава. Когато го питам за нещо или казва: Я не ме занимавай с глупости, или: Ти го организирай, аз ще дойда и ще ви карам.

То и със заплатата му е така - дава я и казва - оправяй се.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Аз се занимавам с всичко около почивката резервации плащания и т.н.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами инициативата и идеите аз ги давам, иначе двамата ги одобряваме. Не ми пречи всичко аз да организирам, много обичам. Peace

# 39
  • Мнения: 25
Предимно аз, той само се съглася, защото има желания, но не знае какво иска и се доверява на моя избор. А на мен организирането ми е голяма страст и не се дърпам много  Sunglasses

# 40
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз я планирам и хич и не ми тежи.
Дори предпочитам да е така, за да не се нервя след това
Естествено, обсъждат се семейно различните варианти, докато се спрем на нещо конкретно.

# 41
  • Мнения: 1 165
Мъжът ми я планира.Много е обикалял и му се доверявам изцяло за семейните ваканации.

# 42
  • Мнения: 3 622
Аз планирам по дългите почивки, но много често той предлага да отидем някъде за уикендите - кратки почивки така да се каже

# 43
  • Мнения: 1 172
Двамата заедно. Няма начин с това да е ангажиран само единият от нас. Не по всяко време можем да сме в отпуск, затова е много важно заедно да планираме почивките.

# 44
  • Мнения: 289
Планираме заедно - кога, дали е по повод на нещо или просто така, къде, тук, в чужбина, как - с колата, самолет, круиз и т.н.
Организация - аз. Изобщо не ми тежи. Горе-долу е същото като обзавеждането на апартамента и къщата - ровенето, идеята, представата - мноооого ми се харесва!

# 45
  • Мнения: 157
Аз - ровя в интернет, събирам мнения за хотелите, снимки и да ви кажа това ми доставя огромно удоволствие. После му показвам на кое съм се спряла. Обикновено е съгласен, че съм избрала хубаво място. Накрая пак аз правя резервацията.

# 46
  • Мнения: 2 723
Изравям от интернет няколко предложения, той се спира на едно от тях и се обажда за резервация... Така обидени и недоволни няма Peace

# 47
# 48
  • Мнения: 2 035
Заедно двамата  Peace

# 49
  • някъде
  • Мнения: 4 956
заедно Peace
то не че има кой знае какво да се планира Laughing, ходиме все на Варна, защото там живее сестра ми

# 50
  • Мнения: 2 197
Аз. Но обикновено му предоставям правото да си каже мнението - примерно винаги предлагам поне три варианта и му казвам плюсовете и минусите на всички. Е, той обикновено казва "каквото решиш" (но съм го питала все пак). След това всичко аз правя.

# 51
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Ааааааааз естествено просто на мъжете не им се мисли май важното е че се съгласява smile3521

# 52
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз планирам всичко в нашето семейство, не само лятната почивка. Моят мъж е абсолютно неинициативен за каквото и да било, но поне взима участие в организираните от мен мероприятия. Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 3 091
и аз в къщи съм човека с идеите и реализацията! даже не очаквам от половинката ми да планира почивката.

# 54
# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Заедно.

# 56
  • Мнения: 1 793
Винаги двамата заедно.

# 57
Аз планирам почивката.Общо взето при нас няма доминираща страна,но когато става въпрос за излизане или пък почивка,в повечето случаи аз съм тази,която задвижва нещата.Като Криси не се беше родила често излизахме да пиянстваме(по негова инициатива),но сега знае,че като се прибере и ми е малко изморено и от там е оставил нещата на мен.

# 58
  • Мнения: 1 432
Аз.Той се съгласява с вси4ко.Не знам това добре ли е ,лошо ли е?!!Но бих искала един път да ме изненада с някоя организирана от него по4ив4ица  Heart Eyes

# 59
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Обикновено мъжа ми казва - "ходи ми се някъде" или "тази година ми се ходи на приморско" и аз започвам да звъня и да търся хотел. Времето за море се знае - на следващия ден след последния учебен ден на големия ни син. Инцидентните почивки за по 2-3 дни зависят от това дали се е преработил и са му дали почивен ден.

# 60
  • Мнения: 3 674
И двамата го правим заедно....Например избираме си местенцето където искаме да идем , аз  съм по резервациите на хотелите,колите под наем и самолетите.... Heart Eyes А той е по финансовата част... Mr. Green

# 61
  • Мнения: 158
За морето - къде ще сме планирам аз..Избирам хотел, място и т.н...
Всяка година, преди да отидем на морето пътуваме из България за 2 дни и маршрута там го избира той;)
а, за чужбина решаваме заедно Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 1 417
Двамата избираме дестинацията и от там нататък съм аз Wink
Много време ми отнеме организацията - от самолетни билети на най-добра цена и компания до точно къде /предпочитаме не толкова туристическите места/ да идем, какво да видиме, как да организираме, хотели, цени абе всичко.
Пиша по форуми, обменям инфо гарантирам, че знам 100 пъти повече от тези в тур агенциите, че и по -добри цени си намирам много често Wink Все се чудя, що не взема да отворя една туристическа агенция, така и така по цял ден в нета това правя Confused Пък и на всичките ни приятели май ние им правиме агитка за почивките, та и клиентите са ми готови Wink

# 63
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имаме любим курорт, любим хотел и т.н. Само звънвам да ни предвидят, преди да тръгнем! Звънвам аз, защото се познавам с хората, от преди да се познавам с мъжът ми!

# 64
  • Мнения: 1 817
Двамата планираме, но аз резервирам и се занимавам с подготовката  Wink !

# 65
  • Мнения: 1 925
АЗ решавам и планирам почивката. Мъжът ми е страшно натоварен в работата си, за да се занимава с това, пък и аз съм по цял ден с бебка, така или иначе имам достатъчно време, пък и ми доставя удоволствие.  Peace

# 66
  • Мнения: 884
Все се чудя, що не взема да отворя една туристическа агенция, така и така по цял ден в нета това правя Confused Пък и на всичките ни приятели май ние им правиме агитка за почивките, та и клиентите са ми готови Wink
mi6i, веднага пиши къде си ходила,къде колко ти е харесало и защо.Може и тема да отвориш! Със сигурност ще помогнеш с доста информация!  Peace
Аз почивки не обичам да организирам,тегава работа...Но си имаме страхотна агентка! Тя избира хотели,самолети,винаги най-удобни полети..абе златна!Проблема е да решим къде ни се ходи  Outta Joint

# 67
  • София
  • Мнения: 718
И двамата - всеки прави каквото може - той се обажда от служебния телефон да направи резервация  Joy , а аз отивам да преведа парите. Мястото избираме двамата.

# 68
  • Мнения: 3 461
Двамата избираме дестинацията и от там нататък съм аз Wink


И ние, но от там нататък е само той. Laughing

# 69
  • Мнения: 236
кво да планирам като няма кинти Sad

# 70
  • Мнения: 560
Аз давам идеите,а той ги осъществява.  Laughing

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Аз планирам почивката, а мъжа ми ми разваля плановете.  Неговата отпуска е уравнение с 5 неизвестни.

# 72
  • Мнения: 1 655
аз организирам всичко само дестинацията определяме двамата, ровя се избирам и накрая му предлагам варианти и двамата заедно избираме хотела

# 73
  • Мнения: 254
Обикновенно аз търся и издирвам място за почивка.Като набележа няколко места, обсъждаме и избираме заедно. Peace
Peace

# 74
  • Мнения: 1 225
Аз. А той плаща Simple Smile

# 75
# 76
  • Мнения: 419
И двамата  Mr. Green първо съгласуваме отпуските да съвпаднат, съобразяваме се с учениците и толкова. Когато тръгнем, още не знаем къде отиваме. Решаваме когато пристигнем  Crazy, но посоката  винаги е към МОРЕТО  Flutter

# 77
  • София
  • Мнения: 13 216
Аз!

# 78
  • Мнения: 100
Обикновенно аз търся и издирвам място за почивка.Като набележа няколко места, обсъждаме и избираме заедно. Peace
И ние така!

# 79
  • Мнения: 2 381
Заедно решаваме къде ще прекараме отпуската.Резервацията е моя грижа Peace

# 80
# 81
  • Мнения: 731
Аз! И то с най-голямо удоволствие!

# 82
  • Мнения: 227
Аз. bowuu А той до край се чуди да идем или не. newsm78

# 83
  • Мнения: 4 753
Планираме заедно, но аз съм по-напористата при все, че той е по-ангажирания в работата от двама ни.

Общи условия

Активация на акаунт