За и против детската градина.

  • 8 343
  • 186
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 270
ЗА детската градина съм,ако не боледуваше толкова много там.



Има и още куп неща.
Ето сега,беше болен и две седмици си е във къщи,ама хич не му се стои във къщи,иска на градината и сам пита,кога отново ще го водим там.
Ако нямаше желание да ходи,ако всеки ден го водех със ревове и писъци,най-вероятно нямаше да го пусна повече.И без това съм си във къщи със малката и щях да си ги гледам и двамата.
ще спре да боледува в един момент,просто имунитета му трябва да укрепне.
Аз и друг път съм писала по тази тема,че за мен градината си е най естественото нещо в развитието на детето.Ето сега ми престои да дам малкия си син на ясла  и ще го направя с нежелание,не защото на детето ще му е зле ,а по скоро майка му ще се чувства като без една ръка.Свикнала съм на едно ежедневие вече 2 години и не ми се иска да се разделям с него.Знам ,че трябва детето ми да си играе с други деца,да учи песнички и стихчета,да апликира,да има различни занимания.Аз това не мога да му го осигуря всекидневно,защото не съм учителка,нямам търпението на учителите,нямам техния подход,техните знания и умения.Детето иска постоянно да си играем,а аз имам да готвя -например.То иска постоянно навън,не толкова за да бъде навън ,колкото за да общува с деца и да се занимава с по различни неща отколкото в къщи.

# 166
  • Мнения: 14 654
ще спре да боледува в един момент,просто имунитета му трябва да укрепне.
Това не е съвсем така- на едни им укрепва имунитетът- други се сдобиват с астма, благодарение на честите бронхити.

# 167
  • Мнения: 5 468
ще спре да боледува в един момент,просто имунитета му трябва да укрепне.
други се сдобиват с астма, благодарение на честите бронхити.
С моето точно това стана в яслата. Още се ядосвам, че я дадох на ясла и й съсипах здравето. Докторите казват, че ще го израсте и сега през септември на 3 г. и половина, имунитета й ще бъде много по-силен. Дано.

# 168
  • Мнения: 14 654
Докторите казват, че ще го израсте и сега през септември на 3 г. и половина, имунитета й ще бъде много по-силен. Дано.
Почти е сигурно, че ще го израсте. Моето дете не с поставена диагноза астма, но получава бронхоспазми при разболяване и просто ми се налага да го гледам възможно най-много вкъщи. Сега през лятото- на планина, да подиша нормален въздух един месец.
Колкото по-голямо става едно дете, толкова повече му ходи на градина, ама трябва да са и здрави  Confused

# 169
  • Мнения: 2 270
ще спре да боледува в един момент,просто имунитета му трябва да укрепне.
други се сдобиват с астма, благодарение на честите бронхити.
С моето точно това стана в яслата. Още се ядосвам, че я дадох на ясла и й съсипах здравето. Докторите казват, че ще го израсте и сега през септември на 3 г. и половина, имунитета й ще бъде много по-силен. Дано.
И аз и съпруга ми и трите ми деца сме минали през алергичните болести/каквато е астмата/ и това не се дължи на яслата,а на света в който живеем.Малкият ми син не е ходил на ясла ,а вече имаше многократни бронхити и хреми и обриви  и тн.Големия до 4 годишен бухаше непрестанно,за разлика от тях дъщеря ми не се е разболявала,/само алергични обриви и херписи получаваше/не е пила антибиотик никога/на 11г е/.Така,че всяко дете си е различно и не можем да обвиняваме само яслите и градините за здравето на децата ни

# 170
  • Мнения: 920
В никакъв случай не мога да обвинявам ДГ за болести. Синът ми се сдоби със спастичен бронхит доста преди това. Отразява се на деца, които са гледани като писано яйце. Ама той се изпотил, а те не му сменили фанелката. Не съм го правила и аз.
Цялата градина беше пламнала от варицела, моите не прихванаха.

# 171
  • Мнения: 2 768
Това не е вярно!!!  Naughty Задължително е детето да тръгне на училище на 5 години, но има право да го посещава от 4 ( много родители избират този вариант, тъй като не им струва пари ). Нарича се училище, но на практика 1 и 2 група са като предучилищна: не се набляга на учене, като четене, писане и т.н




Kalinka, една съфорумка ми беше на гости, живуща в Холандия, тя ми разказа, че училището е задължително. Изглежда аз не съм разбрала от каква възраст.
А по повод този спор, мъжът й (Холандец) доста се поопули на нашите нрави. Изглежда при вас няма такава "мода"? Или поне такъв дебат  newsm78

# 172
  • Мнения: 7 837
Възхищавам се на майки, които могат да забавляват ежедневно децата си, стига това да не включва гледане на ТВ и подобни, докато мама форумства напр.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 775
ЗА ДГ съм.

# 174
  • Мнения: 2 567
Възхищавам се на майки, които могат да забавляват ежедневно децата си, стига това да не включва гледане на ТВ и подобни, докато мама форумства напр.


Кейси, много си права. Пълна глупост е да си оставиш детето вкъщи и да го държиш по цял ден пред телевизора.
Радвам се, че когато моята беше малка нямаше толкова интересна телевизия(нямахме дори и кабелна) и ги нямаше форумите, защото не знам тогава дали нямаше друга песен да пея  Simple Smile Все пак бг-мама си е голяма зарибявка и изкушение  Simple Smile

# 175
  • Мнения: 5 468
В никакъв случай не мога да обвинявам ДГ за болести. ......................Отразява се на деца, които са гледани като писано яйце. Ама той се изпотил, а те не му сменили фанелката. Не съм го правила и аз.
Чак пък в никакъв случай! Ако детските заведения не бяха развъдници на болести, хората нямаше да се притесняват да дават децата си още, как проходят на ясли.
Това с писаното яйце, сме го коментирали в много, много теми. Моето дете го гледам доста "закаляващо", но срещне ли се с вируса - прихваща веднага. Не я преобличам изобщо, като се изпоти (от мързел), оставям я на терасата да се плиска с легени студена вода, дори в момента е в банята и "пере Wink" дрехите на куклата си в корито със студена вода. Винаги бабичката, която живее срещу нас, ми чете лекции, че я водя боса и гола с мен си навън и за това толкова боледува... Преди да тръгне на ясла, не беше боледувала никога, после - ела да видиш... всъщност и за това я спрях оттам.
Ако в градините не пускат болни деца и ги връщат от вратата, болестите ще са много по-малко и няма да има вечния проблем - твоето калено ли е? Просто ги пускат болни и заразни - това е.

# 176
Леле,тази тема е безумие.Въпроса е толкова несериозен,че просто нямам думи-детска градина или не,просто е смешно.Естествено,че детска градина.Това е все едно да питаш дали да ходи на училище или не.Нямям думи.Ако тръгна да описвам защо съм толкова категоричен,няма да ми стигне цяла седмица писане Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 177
  • Мнения: 27 524
ще спре да боледува в един момент,просто имунитета му трябва да укрепне.

Не приемам това за вярно. Няма рецепта за укрепване на имунитет на малко дете. Факт е, че до 4-годишна възраст имунната система търпи развитие, подобрение, укрепване, завършване. И е факт, както има кекави, болнави и уморени хора, че и децата са такива - едни се тръшкат от един повей на вятъра, други не ги прихващат и най-заразителните вируси. Тотално против съм стерилната среда около новородените и прекаленото вманичаване, никога не съм го правила. Но ако може да се избгене съм и против събирането на едно място на 20 и повече бебета с неясна за тях цел, мислейки къде са майките им и защо са там. За едно 3 и нагоре годишно дете нещата са доста по-омекотени и разбираеми.

# 178
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969



Kalinka, една съфорумка ми беше на гости, живуща в Холандия, тя ми разказа, че училището е задължително. Изглежда аз не съм разбрала от каква възраст.
А по повод този спор, мъжът й (Холандец) доста се поопули на нашите нрави. Изглежда при вас няма такава "мода"? Или поне такъв дебат  newsm78

Какво имаш в предвид под "мода"?
Дебат за или против също няма. Който иска да работи и може да си позволи ясла или зала за игра, си изпраща детето дори и за няколко часа там .Темата за болестите въобще не спира майките от контакт с децата ( вечната тема на българите тук, ама как може и т.н. ). Факт е, че на болестите се гледа по друг начин: ако аз имам 37.2 и почвам да викам, че имам температура ( винаги съм го чувала от майка ми ), а те ми викат: спокойно, не е 38.2!
Може майките тук да не са идеални в някои отношения по отношение на гледане на дете, но се справят отлично, когато стане въпрос за каляване и нормално приемане и реагиране в ситуации, когато ние ще реагираме в паника.

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 14:39 от Kalinka

# 179
  • Мнения: 27 524
На мен пък ми става жал като виждам деца, които вместо да са в ДГ с връстниците си, се държат за ръката на баба /мама/, играят си сами или с баба /мама/. Струват ми се едни такива тъжни и затворени, прекалено сериозни за възрастта си. Освен това според моите наблюдения, деца, които не ходят на ДГ са ужасно лигави и глезени. Не казвам, че всички са такива, но аз съм срещала само такива.

и аз така ги виждам нещата!!! Peace
и в първи клас , повечето от тях , трудно се вместват в колектива...

И все пак си е до дете и гаранции няма. Всичко е много индувидуално. И аз, и сестра ми сме ходили на детска градина с всичките й групи и двете се чувствахме зле там, и двете трудно се адаптирахме в училище, чак след 6-ти клас стана по-поносимо. Разбира се, не сме гаранция за доказателство, но искам да кажа, че си е до индивид и до светоусещане!

Общи условия

Активация на акаунт