За и против детската градина.

  • 8 355
  • 186
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 790
Познавам деца, ходещи на ДГ, и не. Има ОГРОМНА разлика. Едните (неходещи) гледат, изчакват, плахо посягат, пробват се. На наши близки децата ходят и като дойдат у нас започват да блъскат Криско, да го налагат с играчки по главата, да пищят и да се тръшкат. Съжалявам, но това е факт! За повечето, не слагам всички под един знаменател. Малкото дете и бебе си е малко дете и бебе и то има нужда от майка си. Не искам да уча на агресия сина си, не искам да се среща с агресивността и надпреварата в невръстна възраст. Радавам се, че мога да го направя  Hug


Абсолютно съм съгласна с Блонди. Смятам, че детето трябва да е с майка си, с баща си и с родителите си, които ще му дадат любов и топлина, които ще го възпитат по най-добрия възможен за тях начин, детето няма да се среща с агресията и няма да се научи да й отвръща. Не смятам, че 2-3 лелки и 1-2 учителки могат да възпитат детето ми по-добре от мен, най-малкото защото трябва да се занимават с 20 деца. Убедена съм, че не искам чужди хора да ми възпитават детето, защото едва ли ще го направят по-добре от мен. Те едва ли могат да му дадат това, което ще му дадат родителите му. Това са основните ми мотиви защо дъщеря ми няма да ходи на градина.

# 31
  • Мнения: 4 406
аз съм ЗА градината най- вече, защото детето се чувства добре там!

Невинаги детето се чувства добре ТАМ.
Embarassedписах конкретно за моето дете  Embarassed

# 32
  • Мнения: 14 133
Добре тогава нека поставим въпроса така с какво ще е по-лошо моето дете от детето на комшията, което ходи на градина?

Не е задъжително да е по-лошо. Със сигурност обаче ще му е по-скучно.
Peace Да!!!! А и за не мога да го занимавам толкова разнообразно, както педагозите в градината!!! Не е задължително да стане агресивно само от ходенето на градина!!! Моето човече се научи да се защитава, но не напада друго дете само за идеята.

# 33
  • Мнения: 6 243
Струва ми се, че авторът на темата няма нужда от дискусията. Мнението му е категорично и крайно. Аз лично не бих искала детето ми да е в една група с неговото, защото никога не съм съумявала да водя диалог с подобен род хора, а родителите на децата (в групата в градината и в класовете в училище) имат доста неща, които да обсъждат и за които да вземат заедно решения.

Само две думи по повод казаното от Блонди: напълно съм убедена, че агресивността при децата не е функция на груповите занимания. Дъщеря ми не ходи на детско заведение, но е доста опЕрена, да не кажа по-лоша дума. Понякога няма задръжки с бой да си извоюва нейното. Не че това ме кара да съм горда майка, но е факт.

За мен от значение са нуждите на детето. В настоящият момент виждам, че тя непрекъснато търси компанията на други деца. И аз, и бавачката й ежедневно я събираме с деца на нейната възраст, но за съжаление това не й стига. Мнението на бавачката е, че за Ирина е по-добре вече да ходи на градина и аз го споделям. Но ако вместо това виждах, че тя се чувства некомфортно, като я водя да играе в кварталната ДГ, че отказва да влиза там и пр. - ами нямаше да я запиша.

Аз също мисля, че ролята на родителите и на възпитателите в ДГ е съвсем различна. Но учителките в ДГ не заместват майката и таткото. Те просто допълват това, което ние правим за израстването на децата. Ако родителят съумее да намери ДГ, в която детето ще получава внимание и добра грижа, на мен ми се струва,че от това детето само би спечелило.

# 34
  • Мнения: 2 567
Против съм за моето си дете-деца. Не приемам обобщения от рода на - ходи на градина - значи става супер самостоятелно и контактно. Не ходи- нищо не научава и в училище все боледува и му е трудно.
Всичко си е до детето.
Моята и ден не е ходила на градина, може да те купи и продаде. Запознава се от раз и с деца и възрастни без да и мигне окото.
В първи клас не е боледувала и ден, за разлика от съучениците си ходили и на градини и ясли и предполагащи се, че са изградили имунитет. Нямаше проблем нито с адаптацията, нито с децата и учителите.
Племенника ми е ходил и на ясла и градина. Няма по боледуващо и по срамежливо дете от него. На 13 е, а го е срам да отиде да купи нещо от магазина дори.
Да не говорим пък за това, че дете не ходило на градина няма да научи нещата, които връстниците му научавали в градината. Нищо подобно. Имаш ли време и желание можеш да си го научиш на абсолютно всичко. Дори според мене по-бързо и на повече неща  Wink
Не обичам и обобщенията от рода на тези, че дете ходило на градина научава само простотии и става простак.

# 35
  • Мнения: 27 524
напълно съм убедена, че агресивността при децата не е функция на груповите занимания. Дъщеря ми не ходи на детско заведение, но е доста опЕрена За мен от значение са нуждите на детето. В настоящият момент виждам, че тя непрекъснато търси компанията на други деца. И аз, и бавачката й ежедневно я събираме с деца на нейната възраст, но за съжаление това не й стига. Мнението на бавачката е, че за Ирина е по-добре вече да ходи на градина и аз го споделям. Но ако вместо това виждах, че тя се чувства некомфортно, като я водя да играе в кварталната ДГ, че отказва да влиза там и пр. - ами нямаше да я запиша.

Както винаги си съвсем права. Именно затова казвах, че е важно родителят да прецени (когато е възможно, де) дали да пусне детето си на детска или не. Имаме тук агресивни приятелчета, никога неходили на детска, но все така блъскащи се и оправни.   Simple Smile С Криско ходим в градинките при деца, ами... него го е страх... любопитен е, иска да гледа, но никога да участва и никога да е близо до тях без мен на метър от него. Затова си мисля, че сам с група деца без нас би му било трудно. Не знам, може да греша, така ми се струва.

# 36
  • Мнения: 294
Струва ми се, че авторът на темата няма нужда от дискусията. Мнението му е категорично и крайно.
Само две думи по повод казаното от Блонди: напълно съм убедена, че агресивността при децата не е функция на груповите занимания. Дъщеря ми не ходи на детско заведение, но е доста опЕрена, да не кажа по-лоша дума. Понякога няма задръжки с бой да си извоюва нейното. Не че това ме кара да съм горда майка, но е факт.

За мен от значение са нуждите на детето. В настоящият момент виждам, че тя непрекъснато търси компанията на други деца. И аз, и бавачката й ежедневно я събираме с деца на нейната възраст, но за съжаление това не й стига. Мнението на бавачката е, че за Ирина е по-добре вече да ходи на градина и аз го споделям. Но ако вместо това виждах, че тя се чувства некомфортно, като я водя да играе в кварталната ДГ, че отказва да влиза там и пр. - ами нямаше да я запиша.

Аз също мисля, че ролята на родителите и на възпитателите в ДГ е съвсем различна. Но учителките в ДГ не заместват майката и таткото. Те просто допълват това, което ние правим за израстването на децата. Ако родителят съумее да намери ДГ, в която детето ще получава внимание и добра грижа, на мен ми се струва,че от това детето само би спечелило.

newsm10 smile3501 Съгласна съм.

# 37
  • Мнения: 920
А пък на мен ми е интересно какво мисли майката на детето. Защото предполагам, че тя го отглежда.

# 38
  • Мнения: 84
Съгласна съм с mordecai и до известна степен с Блонди. (Това че детето е плахо може да е характер, а не резултат от неходене на ДГ. За такива дечица ДГ е доста хард преживяване)
Надявам се да не ми се налага да пращам детето си на ДГ, освен предучилищна, като в същото време се надявам че ще направя всичко за да не го лишавам от социални контакти, но не с деца, събрани на едно място по случаен признак, като в ДГ, а с деца с които АЗ съм преценила, че искам да си общува. Наречете ме сноб, но смятам че в ранна детска възраст е много важно с кого и как си общува едно дете, и че е по-добре аз да прецинявам сега с кого да си контактува, вместо след години да се тръшкам че не ми харесва средата му.

# 39
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
...ЗА детската градина.
защото... ох мога да пиша дълго...
учат се на самостоятелност
общуват с други деца
и много други предимства...

Това щях да напиша и аз Peace

# 40
  • Мнения: 7 821
аз съм ЗА градината най- вече, защото детето се чувства добре там! осигурявам му общуване с връстници, което не може да получи ако го гледам у дома. понякога еднообразието е досадно не само за майките, но и за дечицата.

Невинаги детето се чувства добре ТАМ. Ако не излизате, да, няма как да общува, но ако го водиш в парка или в градинката с майки и деца, веднъж или два пъти дневно, играят с часове наред, но ти си там.... това е добро разрешение. Поне за мен.
Блонди,
Това е добро решение, но за съжаление за малки деца, каквото е твоето. Ние живеем в Борово, квартала е "млад", има много деца, но през деня по площадките няма деца по-големи от 3 г. И едно 4, 5 годишно дете скучае със сигурност. Казвам го от опит, минала седмица ги оставих в къщи, ами Виктор подивя, излизаме на вън, а там е пълно с бебета. Всички деца в квартала с които си играеше докато беше малък са на градина и аз не бих могла да му осигуря никаква компания. Така че това с излизането по парковете си е до време.

# 41
  • Мнения: 6 029
значи щом пита за детска градина става въпрос за деца над три години. безсмислено е да пишем за по-малки деца.

# 42
  • Мнения: 27 524
Блонди,
Това е добро решение, но за съжаление за малки деца, каквото е твоето. Ние живеем в Борово, квартала е "млад", има много деца, но през деня по площадките няма деца по-големи от 3 г. И едно 4, 5 годишно дете скучае със сигурност. Казвам го от опит, минала седмица ги оставих в къщи, ами Виктор подивя, излизаме на вън, а там е пълно с бебета. Всички деца в квартала с които си играеше докато беше малък са на градина и аз не бих могла да му осигуря никаква компания. Така че това с излизането по парковете си е до време.

Разбира се, напълно съм съгласна. Всичко е до време. Аз ти цитирах по-скоро ситуация в България, което ни се случва 3-4 пъти годишно, лятото за по 2 или 3 месеца, но тук градинки няма, деца накуп няма, общуване няма.  Sad Така че удържам положението засега, но не може да е така още дълго време. Не и за доброто на детето, знам го. Разбира се, че едно по-голямо дете няма какво да прави с бебета, та дори разлика от 3 до 4 годинки при тях вече е съществена и батковците и каките са важни и труднодостъпни  Simple Smile Hug
Сложно е, пак казвам, да се прецени според детето. Сестра ми никога не е искала да играе на улицата и с деца, мълчаливо е понасяла детската, пази тъжни спомени от нея. Аз също бях ужасена и мразех детската, но роптаех и мрънках. Същевременно игарех от сутрин до мрак навън и с плач се прибирах вечер. Много е относително, много е трудно, особено за родители, които имат по-малък избор.  Heart Eyes

# 43
Жена ми е напълно съгласна с моето мнение. Както писа по-напред една участничка всичко което учат детето на градина може да бъде научено и у дома и даже много повече. контактите с други деца също не са проблем.
Детето ми само ще спечели, че не е ходило на градини и ясли.
Пак казвам познавам хора на които децата не са ходили на градина и не само, че децата им не отстъпват по нищо на другите, които са ходили а дори мога да кажа, че и в много случаи ги превъзхождат.

# 44
  • Мнения: 819
Жена ми е напълно съгласна с моето мнение. Както писа по-напред една участничка всичко което учат детето на градина може да бъде научено и у дома и даже много повече. контактите с други деца също не са проблем.
Детето ми само ще спечели, че не е ходило на градини и ясли.
Пак казвам познавам хора на които децата не са ходили на градина и не само, че децата им не отстъпват по нищо на другите, които са ходили а дори мога да кажа, че и в много случаи ги превъзхождат.

Амиии....добре?  newsm78 Тогава темата май трябваше да се казва "против детската градина", защото така или иначе "за" не те интересува?

Общи условия

Активация на акаунт