За и против детската градина.

  • 8 381
  • 186
  •   2
Отговори
# 135
# 136
  • София
  • Мнения: 13 217


Ахъъъъм.... сега ми стана ясно! Той човека явно е надушил, че когато даден потребител достигне даден ранг получава дадена награда.... хахахахахах Нъл тъй! Кажете вие с големите рангове...  Joy

# 137
  • Мнения: 46 573
Vache, с моя потенциал, ако имаше награда, просто не можеш да си представиш колко поста щях да имам  Whistling Blush

# 138
  • София
  • Мнения: 13 217
Vache, с моя потенциал, ако имаше награда, просто не можеш да си представиш колко поста щях да имам  Whistling Blush

Виждам, всичко виждам аз.... страшния мод... брррррррррр Twisted Evil

# 139
  • Мнения: 5 183
Никол, с твоите 13 хиляди и кусур постинга ... направо нямаш стигане  bowuu  smile3523
Спри се, бе моми4е  Mr. Green
Гледай, 4е на хората им е дерт, 4е не могат да те стигнат.   smile3534  newsm39
А ти какво си траеш, а не кандидатстваш за някой върховен ранг на база активност във форума   smile3508 newsm47

# 140
  • Мнения: 2 768
Все пак въпросът беше за или против градината, а не частна или държавна Simple Smile

До някъде е общ въпросът, твърди се, че еднакво лоши са и частните и държавните ДГ.

# 141
  • Мнения: 5 183
Синът ми ходи в 4астна детска градина. Доволна съм много - материалната база е много добра, храната също, грижат се много добре за тях, нау4ава много неща. Нау4иха го на 4 години азбуката, да пише някои думи, името си, цифри, рисуват, правят експерименти, водят ги на разходки, в зоологи4еската градина, на плаж, в библиотеката да взимат книги за в градината, има дни в които помагат на готва4ката в кухнята да правят пици, мъфини, сандви4и. Имат урок по музика всяка сряда, джим всеки вторник и таекуондо всеки 4етвъртък. Синът ми обожава детската градина. Запо4на да ходи там на 3,5 години. Преди тази възраст не бях готова да го дам. Той май е бил готов, ала на мен ми трябваше време да свикна с мисълта, 4е няма да сме ве4ноз аедно  Rolling Eyes Heart Eyes

# 142
  • Мнения: 668
На мен пък ми става жал като виждам деца, които вместо да са в ДГ с връстниците си, се държат за ръката на баба /мама/, играят си сами или с баба /мама/. Струват ми се едни такива тъжни и затворени, прекалено сериозни за възрастта си. Освен това според моите наблюдения, деца, които не ходят на ДГ са ужасно лигави и глезени. Не казвам, че всички са такива, но аз съм срещала само такива.

Последна редакция: ср, 20 юни 2007, 13:07 от Tari Faelivrin

# 143
  • София
  • Мнения: 249
Аз имам две дъщери. Голямата в момента е на 7 г. Когато навърши 3 г., бях абсолютно против детските градини и останах да си я гледам у дома. Тогава се роди и малката. И започна истинският ужас. Скука до безсъзнание за голямото ми момиче. Покрай грижите за бебето нямах време да й обръщам внимание и тя започна да се "вбебенява". Записах я на градина едва на 4,5 години. Цяла година й трябваше, за да свикне. Много проблеми имаше с адаптацията и с контактите с другите деца. Всяка сутрин плачеше преди да тръгне. Малката си дъщеря дадох в градината едва на 2 г. Свикна изключително бързо. Много е контактна и се оправя във всяка една ситуация. Много по-зряла е, отколкото беше сестра й на тази възраст.
Разказвам всичко това, за да подчертая колко грешно е децата да се държат у дума. Нужни са им социални контакти. Това оказва влияние върху цялостното им развитие и върху формиране на характерите им.
Аз съм ЗА детската градина! С две ръце!!! Тя възпитава много качества у децата. Дори и отрицателните емоции там са важни! Повярвайте ми.

# 144
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От последното мнение ми се струва, че авторът трябва да си направи много изводи. Трябва да се опитат и двата варианта за да имаш обективна и реална преценка на нещата. Само с гледане отстрани не става.

И как моето дете ще играе с деца, като в радиус няколко километра няма детски площадки, освен на две заведения? А лятото другарчетата биват командировани по бабите и не остава никой.

# 145
  • Мнения: 5 468
Трябва да се опитат и двата варианта за да имаш обективна и реална преценка на нещата.
Разбира се. Аз това говоря на една другарка Wink (тя ще се сети коя е). Ами дай възможност на детето да избере, какво иска - в къщи или в градината? Ако не свикне с градината 1 месец - добре, дръж го в къщи до първи клас. Но ако е контактно, отворено дете, което има нужда от други деца и допълнителни занимания, що трябва да дреме в къщи пред телевизора самО?

На мен пък ми става жал като виждам деца, които да са в ДГ с връстниците се държат за ръката на баба /мама/, играят си сами или с баба /мама/.
И на мен ми е жал.
Особено пък на нашето кафе, какво става. Майка с дете на 4-5 години, всеки ден го води със себе си там. Тя си има една малка компанийка, с която играят на карти. Часът е 14 ч. и няма никакви деца там, само нейното 4-5 годишно само момиченце. Скучно му е и постоянно ходи да дърпа майка си, за това, за онова, мрънка, шушука й нещо... Майката се вбесява и почва да го гони. Отивай на пързалката, отивай в къщичката, отивай в пясъка, не ми досаждай... и т.н.
Егати... що не го дава на градина? Всеки път като ида, то е там "с нея".

Разбира се, може да е боледувало много често, като моето и да го е спряла от градината.

# 146
  • Мнения: 6 039
за детската градина Peace Peace Peace
/въпреки, че се замислям да си построя собствена/

# 147
  • София
  • Мнения: 650
Опитала съм и двата варианта- и в детска градина и в къщи и съм твърдо против детската градина, но при наличие на добра алтернатива за гледане на детето в домашни условия. Лично за себе си съм намерила такава и мога да кажа, че децата ми са много контактни, усмихнати спокойни и отворени към света, научени са на дисциплина, ред и самостоятелност от нас /родителите им/ и не изпитват никакви затруднения в общуването с връстниците си. Точно тук във форума ежедневно чета за родители, недоволни от изстерясали лелки и учителки в градините и много рядко попадам на теми в които родителите хвалят децата си за постиженията им, придобитите умения и изявите им в детската градина /май такава тема въобще не съм срещала/. 

# 148
  • Мнения: 252
аз съм ЗА детската градина. на моето дете му е скучно в къщи, а на детската площадка са само малки деца, и не и е интересно да играе с тях.

# 149
  • Мнения: 46 573
...
И на мен ми е жал.
Особено пък на нашето кафе, какво става. Майка с дете на 4-5 години, всеки ден го води със себе си там. Тя си има една малка компанийка, с която играят на карти. Часът е 14 ч. и няма никакви деца там, само нейното 4-5 годишно само момиченце. Скучно му е и постоянно ходи да дърпа майка си, за това, за онова, мрънка, шушука й нещо... Майката се вбесява и почва да го гони. Отивай на пързалката, отивай в къщичката, отивай в пясъка, не ми досаждай... и т.н.
Егати... що не го дава на градина? Всеки път като ида, то е там "с нея" ...

Е, ама ти говориш за времето, когато всички, включително в градината спят следобеден сън. Това, че то не иска да спи си е негова работа  Peace На същото това дете няколко часа след като си тръгнеш му става интересно, защото е пълно с деца. Има си часове, в които е скучно по площадките, то и в градината, ако отидем в 21 ч. няма да има живо дете, предполагам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт