да ползвамве ли памперс за плажа?

  • 6 014
  • 118
  •   1
Отговори
# 75
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Синът ми ще бъде голичък.Най-много да му взема някое потниче ако се зачерви и памучни гащички за игра в пясъка.

# 76
  • Мнения: 5 539
С гащички на пясъка, гола в морето. Това избрах за дъщеря ми.
Пясъкът все пак не е толкова чист, а и си представям, ако й влезе в пупата или дупето, бррррр...

Вие самите бихте ли седнали по голо дупе на пясъка?

# 77
  • Мнения: 765
Всеки  човек в 2007 година би трябвало да знае , че Слънцето вече е много  вредно за хората -  особено  за бебетата и децата . Климата на Земята е доста променен от времето на нашите баби например . Слънчевите екземи и  изгаряния са видимата част на проблема .
Аз държа дъщеря си с лека дрешка - ефирна рокличка или широка тениска  , шапка , винаги добре намазана   и не бих я пуснала гола или само с долнище , поне докато стане на 3 - а после ще и създам нужната култура на пазене . На плажа я водех миналата година след 5 часа вечерта  или рано сутрин .  Винаги наемам чадър
Пясъка поема ултравиолетови лъчи , които отразява . 
Знам , че някой ще си помисли , че развалям удоволствието с излишно пазене , обаче здравето ми е приоритет - това не е начин да калиш едно бебе или дете , а да не говорим че за една жена кожата е доста важна - после защо имам целулит и защо кожата ми не е еластична , защо имам бръчки на 25 ...Стоенето на слънце е издевателство върху кожата на светлите раси  Grinning

# 78
  • Мнения: 4 915
 

който си мисли, че банският предпазва от пясък в дупето, ще бъде изненадан, като отиде на плажа Simple Smile спасение от пясъка няма, освен ако детето не стои на чаршафа, без да мръдне.
Възпаление от пясъка практически е много трудно да се пипне....



Ъхъм.  Mr. Green
Няма какво да добавя.

# 79
  • Мнения: 330
Миналата година дъщеря ми беше гола на плажа и след като се прибрахме от почивката на море се разболя. Установи се има бактерии в урината. Лекарката каза че най-вероятно причината за тях е именно това че е била гола на пясъка.
Всеки сам си решава, но тази година задължително ще и купя бански и няма да я оставя да играе голичка в пясъка.

# 80
  • Мнения: 5 183
Всеки  човек в 2007 година би трябвало да знае , че Слънцето вече е много  вредно за хората -  особено  за бебетата и децата . Климата на Земята е доста променен от времето на нашите баби например . Слънчевите екземи и  изгаряния са видимата част на проблема .
Аз държа дъщеря си с лека дрешка - ефирна рокличка или широка тениска  , шапка , винаги добре намазана   и не бих я пуснала гола или само с долнище , поне докато стане на 3 - а после ще и създам нужната култура на пазене . На плажа я водех миналата година след 5 часа вечерта  или рано сутрин .  Винаги наемам чадър
Пясъка поема ултравиолетови лъчи , които отразява . 
Знам , че някой ще си помисли , че развалям удоволствието с излишно пазене , обаче здравето ми е приоритет - това не е начин да калиш едно бебе или дете , а да не говорим че за една жена кожата е доста важна - после защо имам целулит и защо кожата ми не е еластична , защо имам бръчки на 25 ...Стоенето на слънце е издевателство върху кожата на светлите раси  Grinning

Подкрепям!!!

# 81
  • Мнения: 64
И ние ще бъдем голи Peace.

# 82
  • Мнения: 620
Аз съм против голи деца на плажа по няколко причини:
1. слънцето е много опасно;
2. пясъка се набива навсякъде (не е вярно, че гащи не спасяват, те доста намаляват това, което ще попадне в дупето), и за момичетата и за момчетата това е опасно, а най-малкото е ненужно. представете си себе си гола, седнала напясък и прекарала така един час в непрекъснати въртеливи движения на дупето (децата са много подвижни) - не знам как ще изгребете всичко, що е попаднало в половите ви органи, освен може би с дамски душ... да не говорим, че има боклуци, огарки, стъкълца и счупени мидички;
3. достоинството на децата, а и естетиката (на вас може би ви е приятно да гледате децата си голи, но за други хора това са чужди голи тела, те, другите хора, не са дошли на нудистки плаж...лично на мен ми е неприятно).
Не е задължително банските да са от изкуствена материя, те могат да бъдат памучни, просто да се сменят като се намокрят ...

 

# 83
  • София
  • Мнения: 1 433
ние сме на 10 мес. и мисля да взема за всеки случай гащички памучни, ако видя че много драпа към пясъка. Иначе мисля да седи в едно надуваемо басейнче за да не играе в пясъка

# 84
  • Мнения: 4 915
Аз съм против голи деца на плажа по няколко причини:
1. слънцето е много опасно;
2. пясъка се набива навсякъде (не е вярно, че гащи не спасяват, те доста намаляват това, което ще попадне в дупето), и за момичетата и за момчетата това е опасно, а най-малкото е ненужно. представете си себе си гола, седнала напясък и прекарала така един час в непрекъснати въртеливи движения на дупето (децата са много подвижни) - не знам как ще изгребете всичко, що е попаднало в половите ви органи, освен може би с дамски душ... да не говорим, че има боклуци, огарки, стъкълца и счупени мидички;
3. достоинството на децата, а и естетиката (на вас може би ви е приятно да гледате децата си голи, но за други хора това са чужди голи тела, те, другите хора, не са дошли на нудистки плаж...лично на мен ми е неприятно).
Не е задължително банските да са от изкуствена материя, те могат да бъдат памучни, просто да се сменят като се намокрят ...

1. Ако детето е на сянка и намазано с качествен крем, в не-горещите часове, не е рисковано чак толкова.

2. Ми не се набива навсякъде, не и във влагалището. Попада навсякъде по тялото, но след обикновен душ, се измива. Като деца и аз, и сестра ми все голички по пясъка си играехме на морето, не сме се порязвали с мидички, нито сме имали възпаления. Нудистите по тая логика все бинтовани и нарязани трябва да са.
По пясъка като ходи детето с галоши ли да е, че да не се обоцка? Като копае дупки, с ръкавици? Дори и да седне на угарка в пясъка по голо дупе, нищо му няма, слънцето е "стерилизирало" всичко с ув-лъчите си (както прави с прането на простора).

3. Въпросът за достойнството е спорен. На бебето сигурно ще му е по-"достойно" да му е удобно на плажа, а не да е опаковано в памперс, или да му лепне банския на дупето и пак да е пълен с пясък.

"Естетика"?!.... Laughing Неестетично голо бебе?... newsm78 Знаех си аз, че миналата година трябваше да водя щерката на детски нудистки плаж. Хората около нас бяха потресени  при вида на голо дете на 1,5 годинка.
  Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 4 294
Малката на пясъка е с гащички и потниче или тениска, намазана обилно с  висок слънце-защитен факор, щото е много бяла и с шапка на главата, а в морето гола.
Голямата е с бански само долнище (тази година може да иска да си слага и горнището  Wink) намазана обилно със слънце-защитен и задължително шапка на главата  Peace

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Трябва - не трябва, мойто си събува и бански, и памперс и тича голо.
А за предпазване от замърсяване с бански- недей лежа на тая кълка, пясъка си влиза навсякъде.

# 87
  • Мнения: 3 478
Ние вече бяхме и малката беше с бански. Носех и няколко да ги подменям при намокряне. Не бих я оставила гола най-малкото заради слънцето, не че банският ще скрие кой знае колко, но пък ми беше голям кеф да я кипря с готини бански. Другото ми притеснение беше, че ака в памперса и беше абсурд да я оставя да го прави по хавлиите или пък на брега на морето пред всички, ако я бях оставила гола Naughty.

# 88
  • Мнения: 27 524
Аз съм за памперс-бански. Не се раздуват във водата, не запарват и малко или много пазят. Тоя пясък като се набие навсякъде.. и аз като Окоча мисля. Взимам на Хюджис и съм много доволна. И това лято пак така ще сме  Peace

# 89
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Макси беше почти през цялото време гол - отвреме-навреме слагахме памперс, но му пречеше и постоянно го дърпаше.
Не сме купували бански (миналата огдина).
Не виждам от какво би го предпазил банският.

Общи условия

Активация на акаунт