Расист ли е Българинът?

  • 5 831
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 958
Повечето българи, да.Няма какво да  обосновавам. Просто наблюдения.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, мисля, че повечето българи са расисти, но не си признават без бой  Laughing
Никой не е расист, ама няма да целуне негър, гнус го е, би предпочел бял вместо друга раса, не би сключил брак, гледа с особено око на брак м/у бялата раса и друга раса, гледа и децата с по-различно око, в случай на кражба по-скоро би обвинил човек от друга раса, отколкото бял...изобщо мога да изброявам много.

Аз съм си расистка в някаква шантава форма. Засега само спрямо циганите, защото имам наблюдение в/у тях. Да, ама не към всички цигани съм така...но с ръка на сърцето си казвам, че не ги приемам, както приемам бялата раса. Но пък в никакъв случай не мразя!

# 17
  • Мнения: 24 467
Не че не мога да определя, ами по- скоро не мога да обобщя Laughing
Че липсата на толерантност обаче е национална наша черта не отричам.

# 18
  • Мнения: 3 521
Расист е да. Според мен се дължи на миналото ни, все сме били тъпкани, все сме поробени, сега народа си иzбива комплексите генерирани генетично векове на ред. Циганите са по_скоро в графата етническа нетърпимост.

# 19
  • Мнения: 552
Аз определено съм расистка спрямо циганското общество и ще се обоснова:
Ненавиждам циганите заради всички привилегии, които ползват;
 за това, че държавата ги издържа - като казвам "държавата" имам предвид всички ние, които работим и плащаме данъци;
 за това, че когато застана пред кабинета в поликлиниката има поне 5 циганки заедно с цялото си домочадие и биват преглеждани винаги преди мен, за да ги разкарат по-бързо;
 за това, че в началото на безбройната им челяд плащаха храната, за да ходят на училище, а сега вече им ДАВАТ ЗАПЛАТА по 60 лв, освен безплатните учебници, тетрадки, помагала и т.н., а аз трябва да си плащам и то солено, за да учи синът ми;
 за това, че никой не изисква от тях да си плащат сметките, а се чудят как на нас да ни вдигнат цените, за да компенсират;
 за това, че им дават безплатни жилища, а нас, българите се чудят как да ни забият в земята с данъци.........
И като се замисля обстойно над изложените проблеми, май любимото ни правителство с решенията, които взима, е отговорно за въпросният "расизъм", но пък защо аз и децата ми да страдат????

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
 Да, аз смятам, че българите са расисти(естествено не всички, но болшинството). Sad

Иначе ако говорим лично - аз не съм. Така ме възпитаха - макар че самите ми родители не са толкова толерантни (примерно биха изтръпнали при мисълта да се оженя за негър), все пак успяха да възпитат и мен и сестра ми в толерантност и не-расизъм.

Абсолютно същата ситуация е и при нас. Не знам моите родители как успяха да възпитат у нас не-расизъм, при условие, че те не са чак толкова толерантни. Например баща ми - Всичко мога да преживея, но да ми доведете негър няма да мога Confused Или  - защо сте го пуснали този филм бе, само негри... Но иначе не изпада в крайности като - всички на сапун и т.н.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Расист е да. Според мен се дължи на миналото ни, все сме били тъпкани, все сме поробени, сега народа си иzбива комплексите генерирани генетично векове на ред. Циганите са по_скоро в графата етническа нетърпимост.
Айде бе Laughing Негрите и азиатците ли са ни тъпкали? Или циганите? Турците са от същата раса като нас, все пак. Не бъркай двата щата.

# 22
  • Мнения: 4 806
Вили, идея си нямам за какво говориш.
Но имам идея какво да ти препоръчам: свиркай си.
Не ни мисли - ти не ни пречиш и нека това да е взаимно.

Не съжалявам за проявената грубост, но две теми с плюещ нюанс за един ден тотално изчерпват моята толерантност. Доколкото я имам, а то не е никак много.

# 23
  • Мнения: 3 405
В момента чета изследване на един професор по народопсихология. Ще ви кажа след като се запозная какво е неговото мнение и дали съвпада с моето.
И така обобщено не може да се говори  за българинът, защото това е обект на дългогодишни наблюдения, проучвания и изследвания на голяма маса от българи.

За себе си само мога да кажа - не съм расистка.
Не съм особено толерантна към определена част от народонаселението на България, независимо от етничесия му произход. Как' сийка се е изразила по-ясно от мен Wink

# 24
  • Мнения: 2 401
Мисля, че българина е изключително толерантен в това отношение човек. Това е една от хубавите ни черти.

# 25
  • Мнения: 3 405
и докато се обърнем и, хоп, вече са ни се качили на главата...

# 26
  • Мнения: 4 736
Аз съм расистка. Какви са останалите българи не смея да твърдя.

# 27
  • Мнения: 3 146
Не мисля, че има народ, който да е по-малко расистки от българскиа. Та ние сме страшно смесени. Расизмът е нещо страшно. И аз мразя циганите, но не смятам, че не са хора, а са подобия на животни... Ние не мразим дори турците, фактически си живеем с тях, а уж имаме исторически основания за омраза. Няма такова нещо. Расисти са в САЩ, например, или в Англия, където има гета, училища за негри, кафенета за негри или например "n-word", вместо "негър"...

Да мразиш общо някаква грепа от хора, защото крадат и убиват, не означава още, че си расист. Расистът мрази дадена раса, защото са тази раса, а не защото са мръсни, мързеливи и т.н.

# 28
  • Мнения: 3 405
"Душата на българина е една стабилно балансирана от векове система от неразрешими противоречия."
проф. М. Драганов

# 29
  • Мнения: 4 736
Професорът познава човешката природа по принцип май, не само тази на българите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт