Расист ли е Българинът?

  • 5 832
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • France/ София
  • Мнения: 82
Тази дума не се използува тъи като така са нариµали робите и наистина не съм я среµала освен в България.

# 46
  • Мнения: 505
В чужбина е едно - тук - друго. Айде не отпочвайте.
Тук "негър" е нормалното, а "черен" е обидно. Там е по-приемливо да кажеш за някого, че е черен, а "нигро" е обидно. Факт.
Това е като "курва" на различни езици. Това няма нищо общо с темата.

Аааа моля моля  Laughing аз живея в България с чернокож. Държа си на мнението по-горе. При това той не е черен, а е кафяв, ама това е друг въпрос.  Laughing Laughing Laughing Laughing

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Тази дума не се използува тъи като така са нариµали робите и наистина не съм я среµала освен в България.
...и тук Е България, все още. За ТУК думата е нормална. Всьо.

# 48
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
...молестоса, и аз си държа на думите Grinning
Мисля, че Афро-американец, Африканец, Европеец от казвазки произход, Европеец от азиатски произход и прочее са просто смешни названия в ежедневния живот. Като пишеш рапорти е друго Grinning Политическата коректност понякога е чиста глупост, мисля аз.

# 49
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз мразИМ негрите, циганите и РАСОВАТА ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!

# 50
  • Мнения: 505
...молестоса, и аз си държа на думите Grinning
Мисля, че Афро-американец, Африканец, Европеец от казвазки произход, Европеец от азиатски произход и прочее са просто смешни названия в ежедневния живот. Като пишеш рапорти е друго Grinning Политическата коректност понякога е чиста глупост, мисля аз.

Госпо'ице
аз искам да кажа само, че думата "негър" за мене е неприемлива и в България. И това, че има хора, които все още я използват, не значи, че е учтива форма на обръщение. да не говорим, че всички тези т.нар. "негри" не са българоговорящи и за тях това е обида. Hug

# 51
  • Мнения: 720
ами че аз не претендирам за осведоменост  Mr. Green  иначе гледам чат-пат американски филми

единствената ми претенция е в това, че ние сме в България и моля това да не се забравя.

в нашия език и култура понятието "негър" си е просто едно понятие, което няма кофти етническа, расистка или подобна "нетолерантна" окраска. Виж, ако кажеш "чернилка" това вече е друго. Добре, как предлагате, госпожи, госпожици и господа, да именоваме негроидната раса? Афро-американо-раса? Ако съм доблестна х'американка ще ви избода очите ... Simple Smile


за кое   на  кого ще избодеш о4ите.....?4е има афро-американци  това е факт ...независимо от твоите предпо4итания.

и по спокойно  Peace

# 52
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
4е има афро-американци  това е факт
Афро-холандци има ли, искам да знам аз?

# 53
  • France/ София
  • Мнения: 82
Естесвено ние можем ли да не кажем µе ТУК в БГ всиµко е разлиµно, когато всиµки са на опаки ние трябва да сме на кестреме. Пък после се µудим и се маем зацо другите върбят напред а ние си буксуваме на място.

Когато запоµнем да изхвърляме думи като "турµуля", "µернилки" "циганиори" и тн, може и да се промени неµо.
Марина

# 54
  • Мнения: 505
4е има афро-американци  това е факт
Афро-холандци има ли, искам да знам аз?


има да - аз познавам няколко Peace

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
4е има афро-американци  това е факт
Афро-холандци има ли, искам да знам аз?
То че има - има. И афро-франзуци има, афро-испанци... Но дали така ги наричат?

има да - аз познавам няколко Peace

# 56
  • Мнения: 505
сещаш ли се как НЕ ги наричат  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 57
  • Мнения: 3 521
Имам бивша колежка от Мексико, която се представяше "Здравейте, аz съм Ерика, от Мексико и съм индианка"...никога не е отваряла въпрос, че е обидена, когато някой я попиташе дали е индианка, а и не и е личало да е била наранена, предполагам, че става въпрос zа раzлично самочувствие и самооценка newsm78

# 58
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
сещаш ли се как НЕ ги наричат  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Да НЕ обсъждаме, че курва на испански носи съвсем друго значение Laughing

# 59
  • Мнения: 720
4е има афро-американци  това е факт
Афро-холандци има ли, искам да знам аз?




.....африканци има всякакви мила моя.... Hugи афро -българи има ....каквито поискаш за което съм много щастлива :lol


а ти....?

Общи условия

Активация на акаунт