Расист ли е Българинът?

  • 5 850
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
ИзтрещЕхте. Какво ви пита човек, какво отговаряте... Очевидно има и българо-американци, българо-холандци, българо-африканци и всякакви комбинации.

# 61
  • Мнения: 505
Имам бивша колежка от Мексико, която се представяше "Здравейте, аz съм Ерика, от Мексико и съм индианка"...никога не е отваряла въпрос, че е обидена, когато някой я попиташе дали е индианка, а и не и е личало да е била наранена, предполагам, че става въпрос zа раzлично самочувствие и самооценка newsm78

Ааа с индианците е друго. Аз говорих за афро-хората.  Peaceх В латинска америка е готино да си индианец, а особено в Мексико - повечето от тях са потомци на Маите. Различно е.  Wink

# 62
  • Мнения: 720
сещаш ли се как НЕ ги наричат  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing





 Peace Peace

# 63
  • France/ София
  • Мнения: 82
Добра представа ни дава темата до колко сме осведомени, колко искаме да се развиваме и усъвърµенстваме и разбира се колко сме расисти.

# 64
  • Мнения: 505
сещаш ли се как НЕ ги наричат  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Да НЕ обсъждаме, че курва на испански носи съвсем друго значение Laughing

ама по принцип не казваш на едно момиче, че е завой или извивка Laughing Laughing Laughing

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Последно опитвам. В България думата "негър" не е обидна. Да, на англо-говорящите може да им звучи обидна, но това е положението - като идваш в дадена страна, правиш като римляните, т.е. ако в Испания чуеш "курва", не го приемаш лично. Същото и за негъра. Защото тук НЕ Е, повтарям, НЕ Е Америка, нито е англо-говоряща страна и тук думата НЕ носи обиден подтекст. Тук е редно да се обиждат на "черен", "чернилка" и прочее, които наистина СА с обидно значение, докато в Англия, примерно, можеш и да се измъкнеш с някой black. Ясно ли си изразявам мислите? Rolling Eyes
И както и да НЕ ГИ наричат в Холандия, се сещам и сама, че не ги наричат Афро-холандци. Като залитнете по някоя Америка, край няма...

# 66
  • Мнения: 505
Да, може да не е обидна, когато си говориш с как' Сийка комшийката.  newsm78  Другото е култура и толерантност.  Hug

# 67
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Не, не е обидна по принцип. Тук е България и се говори на български. Затова е и нормална. Ако беше англо-говоряща държава, без съмнение щеше да е обидна и некоректна Peace

# 68
  • Мнения: 3 405
Така е, ако трябва да наричаме всеки както нарича са себе си ще стане една  ooooh! афро-..., ром,
дойч, инглишмен, руский, дъра-бъра.
В България негърът е негър, циганинът - циганин, немецът - немец, англичанинът - англичанин, руснакът - руснак...

# 69
  • Мнения: 505
Връщаме се откъдето дойдохме.  Hug  но-сенс  ooooh!

# 70
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Аааа, како, ша ма прощаваш, ама роми се наричат само политиците Grinning Нашто сиган на село си вика сиганин и хич не се обижда, като му кажеш така.

# 71
  • Мнения: 5 228
Последно опитвам. В България думата "негър" не е обидна. Да, на англо-говорящите може да им звучи обидна, но това е положението - като идваш в дадена страна, правиш като римляните, т.е. ако в Испания чуеш "курва", не го приемаш лично. ....

Вие сте една расистка, госпожице Бу. Защо непрекъснато наричате бедните негри курви?

# 72
  • Мнения: 3 405
'щот политиците са г***лизци  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 505
Аааа, како, ша ма прощаваш, ама роми се наричат само политиците Grinning Нашто сиган на село си вика сиганин и хич не се обижда, като му кажеш така.

Да, така е. Аз имах една позната ...ромка, дето каза, че са "италянци", та внимателно.  Wink

# 74
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
Вие сте една расистка, госпожице Бу. Защо непрекъснато наричате бедните негри курви?
Фукло, убичъм тъ  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт