Ранна менопауза? А някои от вас или ваши познати да с ранен климактериум?

  • 133 504
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
 Embarassed
Здравейте, момичета. Преди месец навърших 45 и вече 13 ден ми се бави цикъла. Направо съм в шок.  Всеки час ходя в тоалетната да проверявам, но уви! Днес си купих таблетки "Див ям" и   започнах да ги пия . Ще ви пиша има ли ефект.
Досега топли и студени вълни сам нямала и всичко е било доста нормално.  Какво мислите, това ли е началото ?
В сряда сам на лекар, но сам толкова стресната, че не знам как ще доживея дотогава.
 

# 76
  • Мнения: 1 027
защо е такъв стрес за теб, беба? детенце ли искаш? ако не- не се шашкай така, това е нормален процес все пак- не следва нищо лошо, нали? по-спокойно, не си създавайте излишни тревоги Peace

# 77
 Praynig  Не, аз имам 2 дечица, които не са големи.  Проблемът ми е, че  искам да съм жизнена и активна по-дълго време.  Мисълта за старостта направо ме разболява, психи4ески.
 Сега,  да ви кажа че "Див ямс" "работи". Не знаех дали да вярвам на очите си, но само няколко часа след като взех втората таблетка,  ми дойде.  Препоръчвам го.   Аз пих таблетки, но прочетох хубави неща и за крема и за комбинация таблетки крем, така че ако не може всичко да стигне до яйчниците, поради разграждането в стомаха.  А за хормоналната терапия тук(САЩ) се пи6е много и все по негативно, но лекарите продължават да я прилагат. Моя приятелка, която няма в рода си болни от рак на гърдата, полу4и след такова лечение.          

# 78
Здравейте всички!Аз съм на 44 и имам този проблем.Тъй като мин.година се наложи да ми правят конизация на шийката-при проф.Карагьозов в Токуда-сподилих с него за този проблем с нередовния цикъл и той ми препоръча да пия Ремифемин-6 месеца.Аз пих 3 мес.и имаше много добър ефект-спряха ми вълните и нервността ми намаля.Мисля отново да го почна.

# 79
  • Мнения: 1

На 43 години съм. От две години имам смущения в цикъла, като към днешна дата нямам цикъл от10 месеца. През тези две години имах нощни изпотяваниа, топли вълни и депресивно разтройство. При преглед при гинеколог се разбра ,че се касае за менопауза. Психиатър ми изписа антидепресанти, които пих в продължение на 2 години /Серопрам/. От два месеца не ги пия / по преценка на психиатъра/. Вече нямам вълни и нощни изпотявания. При поредния преглед при гинеколог ми казаха, че повече няма да имам цикъл, и ми препоръчаха да пия Фемовита.
Според вас, има ли нужда да пия този препарат, след като нямам никакви оплаквания и трябва ли да потърса и друго мнение.

# 80
Маттера,
Ако пита6 мен винаги е добре да чуеш друго мнение. Но не ми се струва добре да пиеш лекарства, каквито и да са те, без причина. С какво 6те ти помогнат? Поздрави!

# 81
  • Мнения: 1
На 44 години съм.Казаха ми на стрес съм влязла в ранна менопауза,и ми изписаха да пия фемостон колко месеца трябва да го пия за изчезнат горещите изпотявания или вълни?

# 82
  • Мнения: 37
здравеите дами,аз сум на 42г и са6то се сблазках с проблема менупазуза и да ви кайа аз предпо4итам да си пия хопмоналните ина4е се 4ужстжам напрехната и нервна при всеки е разли4но но 6том генеколког ги е изписал за6то да не се пият

# 83
Здравейте на всички!Аз също съм вече 1 г. в това състояние или по-точно в това положение. Пих и аз Ремифемин 3 м. и се чувствах чудесно. Сега моята гинеколожка ми изписа Соя Витал и Калмацин. Доста ми беше трудно да приема факта за ранната менопауза, но сега вече се чувствам добре. Е , припотява ме от време навреме,но и това ще мине  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 708
Здравейте момичета!
Аз съм на 42 и  в менопауза, без никакви симптоми от 2 години и като отидох на преглед се оказах с рак на гърдата. Така че не се плашете от менопаузата, това е естествен процес, просто като свършат яйцеклетките, няма мензис. Но настъпват промени в организма и все избива от някъде. Всеки организъм е индивидуален за себе си.

# 85
  • Мнения: 37
здр,правих изследвания прегестерона и генеколога ми каза вси4ко е ок и да пия примолут пия го заради нередовен цикал

# 86
  • Мнения: 83
Моя приятелка която е на 38г.и от година е в менопауза.Тя ползваше в началото само крема Муун Райз,но ефекта беше минимален, за двата месеца в които го използваше.Продължи с него но в комбинация с Муун Баланс и сега се чувства много добре.

# 87
  • Мнения: 418
Моя приятелка която е на 38г.и от година е в менопауза.Тя ползваше в началото само крема Муун Райз,но ефекта беше минимален, за двата месеца в които го използваше.Продължи с него но в комбинация с Муун Баланс и сега се чувства много добре.

все по-млади жени са в менопауза..ужас..това не е добре  Shocked

# 88
  • София
  • Мнения: 1 103
здр,правих изследвания прегестерона и генеколога ми каза вси4ко е ок и да пия примолут пия го заради нередовен цикал

А да си чувала, че от този препарат се дебелее и се окосмяваш? Някой каза ли ти за страничните ефекти? може би го пише в листовката. Не помня написаното. Помня едно момиче, което за 5-6 години употреба, имаше брада.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 103
Моя приятелка която е на 38г.и от година е в менопауза.Тя ползваше в началото само крема Муун Райз,но ефекта беше минимален, за двата месеца в които го използваше.Продължи с него но в комбинация с Муун Баланс и сега се чувства много добре.

Ефекта от крема Муун Райз нормално се проявава за 4-6 месеца. Малко е времето през което твоята позната е ползвала за да получи траен ефект. Сега вече с Муун Баланс и комбинацията, нещата изглегждат различно и ефекта настъпва по-бързо.

Крема е прекрасен и много точен. Използва се не само при менопауза, а и за нередовен, за болезнен цикъл, за хормонален дисбаланс
Муун баланс - също. А в комбинация, са просто неотразими. Включете към тях и Аквасорс Остео форте. То е за костната плътност, която в менопаузата е един от големите проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт