Отговори
# 555
  • Мнения: 199
Здравейте,

Направихме ЕЕГ и всичко е нормално.

Няма петна по кожата.

За небцето е високо.

Обиколката на главата в момента е 40см.
на 04.07.2006 - 36см
на 07.08.2006 - 38см
на 13.09.2006 - 39см
така расте главата
Фонтанелата беше малка и вече се затвори.


- на ретината има бели петна на едно и също място и на двете очи (левкома)

Петната са по ириса (цветната част на окото) и са по-светли. Бяха почти бели, а сега може би малко са избледнели. Тя е със синьо-зелени очи и може би за това ни изглежда че изчезват.

За носа долу на подписа има снимка, но мисля че основата не е широка. Ако за корен се има в предвид основата на хрущялната част, стои малко по-високо от върха на носа.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 13:46 от pipiiv

# 556
  • София
  • Мнения: 798
Здравейте Pipiiv,

Много ми е трудно по една - две Ваши думи, комбинирани с някой друг медицински термин да преценя състоянието на детето Ви.
Не бих желал  нито да пропуснем нещо съществено, нито да Ви притеснявам с различни теоретични възможности.
В случая трябва да се прецени доста информация, преди  се даде заключение или евентуално прогноза.... доколкото такава може да има при един развиващ се детски мозък.


# 557
Здравейте д-р Чавдаров!
 Диагнозата на Крии е спастична квадрипареза по изразена в дясно. Болезнени движения! Стъпва на пръсти, самостоятелна походка невъзможна! Седи нестабилно! Вероятно мозъчна киста в ляво, без гърчове. Скъсени ахилесови сухожилия!
 Искам да ви попитам дали инжекциите за отпускане на мускулите влиаят в/у нервната система и дали са противопоказни в нашето състояние?
 Предварително ви благодаря!   bouquet

# 558
  • София
  • Мнения: 798
Здравей Криси.

Възраст  - ???
Болезнени движения - ??? активни или пасивни, как??
Скъсени ахилесови сухожилия - ??? - функционално или анатомично скъсяване - ???

Ако става въпрос за Ботулинов токсин А - той влияе само локално върху инжектирания мускул.
Дали има смисъл от поставяне на БтА ?  Какво мислите да постигнете с неговото поставяне ?

# 559
  • Мнения: 199
Здравейте Д-р Чавдаров,

Днес ходихме до Александровска болница при д-р Алексиев (невролог) и той ни насочи да ви потърсим вие да я прегледате и да си кажете мнението. Как да запиша час? По телефоните ли да звъня? По-горе бяхте дали телефони за връзка.

А за окончателна диагноза ще изчакам да направим пак Ядрено Магнитен Резонанс в началото на декември и тогава специалистите могат да кажат нещо по-точно.

# 560
  • София
  • Мнения: 2 357
Здравейте др Чавдаров,

искам да попитам за нашия случай. Пациенти сме на болницата, дойдохме на 11 месечна възраст на детето с двигателно изоставане, и след около 5-6 месеца гимнастика малката проходи (на 1г и 4м) успешно и стабилно, като навакса всичко за възрастта си. Последно посещавахме болницата до края на юни, юли месец заминахме в провинцията и детето проходи в началото на юли. Прегледани сме заключително от лекуващата ни лекарка.

Искаме да дойдем на финален преглед при Вас, но имам следния проблем. През времето на рехабилитацията, педиатърката ни не е слагала никакви ваксини на детето. Обоснова се, че за да продължи с ваксините трябва протокол от вашата болница с одобрение за това. Разбрахме се да сложим забавената (една) ваксина - полио и ДТК (реимунизация на 1г и 2м), след прохождането.

Лятото, докато бяхме в провинцията, имахме тежки случаи на захласване, в единия от които детето не дишаше, по мое мнение, повече от минута. Педиатърката ни смята, че малката е направила гърч и решихме да направим ЕЕГ. Опитваме се от септември да го направим във болницата, но все нещо става, детето е болно и т.н. Така, че сега още изчакваме за ЕЕГто.

Поради забавената ваксина не мога да пусна детето на ясла. За да сложи ваксината обаче, педиатърката ни иска при прегледа от Вас, да ни напишете протокол със здравния статус на детето, и, съгласно това и резултата от ЕЕГто, схема, по която да продължим ваксините от тук нататък.

Въпроса ми е какво да направим? Да изчакаме ЕЕГто и тогава да дойдем при Вас, и Вие ли ще ни напишете схема, по която да се слагат ваксините? Или да направим по- скоро прегледа при Вас, като Вие опишете двигателното развитие на детето, а за тълкуването на ЕЕГто и схемата на ваксините да дойдем по- късно при Вас или при специалист (педиатър/невролог) от поверената Ви болница?

Какво ще ни посъветвате?

Поздрави и успешен ден.
Деница.

# 561
  • Мнения: 8 585
За всички четящи тази тема:

->Нормалната възраст за прохождане (самостоятелни стъпки е 14-20 месеца). Нормалната възраст детето да стои само, изправено, е 10-14 месеца:
http://www.fpnotebook.com/PED40.htm
http://www.med.umich.edu/1libr/yourchild/devmile.htm
http://www.nncc.org/Child.Dev/mile1.html

Време е за истинска педиатрия, не за "нашата" педиатрия.
Ваксинациите нямат нищо общо с ДЦП (дори ако детето има такова заболяване)...

# 562
  • София
  • Мнения: 1 333
Birdie, Благодаря за полезните линкове които си публикувал!   bouquet
Всичко е така добре формулирано по месеци Simple Smile толкова важна информация за нас родителите.

За съжаление Мими е на възраст 1.4м, но отговаря по всичко в таблиците за 2-3м бебе. Но аз си знам че всичко идва от тази коварна епилепсия и многото гърчове които имаше като бебе... не може да навакса детето и това е  Cry
Тя не е и съвсем овладяна де и няма за какво да си говорим.

Успех на всички дечица в рехабилитацията и работата с психолог и логопед!!!

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 19:35 от nandy

# 563
  • Мнения: 8 585
Моето скромно мнение на базата на всички изчетени неща, написани от Вас е да се уточни:

*епилепсията с неизвестен произход ли е или
*следствие от метаболитно или друго заболяване (туберозна склероза например или Тей-Сакс или друг вид гликозидоза)

Упоритите и тежки епилепсии в малка възраст изискват особенно внимание и цялостен контрол за да се изключи с голяма сигурност друга причина за тази епилепсия.

Съжалявам че звучи малко общо, но тези деца обикновено изискват много широк кръг биохимични и генетични изследвания, за да може да се стигне до някакъв резултат, както и пряко виждане на детето за да се търси за редица белези, насочващи към диагнозата (кожни петна, положение на носа, ушите, белези на деформации на ушните миди, положение на очите, окосмяване на главата и т.н. и т.н. ).

Простете, че се намесвам, но имам да кажа неща, които мисля убягват...

# 564
  • София
  • Мнения: 798
За Пипиив
Може да ме потърсите на служебния телефон 9208061, за да уточним час за преглед.


За Денат
Влезте във връзка с лекуващия Ви лекар до изписването Ви от болницата, който ще ви обясни как ще процедирате нататък с документацията. Ако има проблеми ме потърсете на горенаписания телефон.
Успех.

# 565
 Д-р Чавдаров, Криси е на 2г. и 2м.!
 Болезнени движения-тя стъпва с дясното краче на шпиц и като я натисна ходилото да се изправи, я боли!
 Родена е в началото на 7 месец с данни за асфикция и може би скъсяването на сухожилията е анатомично!
 Може ли с инжектирането на БТА ходилото да заеме нормалното си положение?  newsm78

# 566
  • София
  • Мнения: 2 357
Др Чавдаров,

GPто на детето иска преглед от Вас със заключение за здравния статус на детето с подпис и печат на болницата. Дали да направим това преди или след ЕЕГто?

От лекуващата ни лекарка имаме амбулаторен лист след преглед при физиотерапевт. С нея се разбрахме да се чуем след резултата от ЕЕГ.

Въпроса ми беше - кой от болницата - вие или друг специалист ще ни направите схема, по която GPто да продължи да слага ваксините на детето?
Успешен ден.

# 567
  • София
  • Мнения: 798
Здравей Денат.

В наредба №15 на МЗ от 12.05.2005 г. за Имунизациите в РБългария е описано точно и ясно кой лекар какво прави и кога го прави.
В приложение 10 към чл.20 в същата наредба, параграф ІІІ "противопоказания за имунизация с ДТК", т.2 и подточки 2.1. (епи) и 2.2.(ДЦП) са изброени състоянията, които заплашват Вашето дете, вероятно???

След като прегледаме основно детето относно налична неврологична симптоматика и координационни отклонения в позата и движенията ще решим дали е здраво или дори и ходещо е някаква форма на ДЦП. Надявам се да не е!!!!!
Специално неврологът ни, който се занимава и с ЕЕГ, ще прецени съгласно ЕЕГ-то става ли въпрос за епи или е нещо друго и дали има нужда от лечение, след което ще пише диагнозата.

С тези документи ще отидете при вашето GP и само и единствено той ще направи график за изпълнение на имунизационния календар на детето Ви. Ако това не му е ясно, му цитирайте горната наредба, а ако почне да се .......мае........просто го сменете.

Успех.

# 568
  • Мнения: 8 585
ДЦП и епилепсия никъде по света не са абсолютно противопоказание за ваксинация. Посочете дори един източник, който да ме оборва. Разбира се ако правите ДТК (който никой, никъде вече не ползва) или я правите "в гръбчето", ще видите и рецидив на епилепсията и друг "букет" странични реакции.

КОЙ ПРОИЗВЕЖДА ДТК,КОЕТО ПРАВИТЕ НА ДЕЦАТА? И ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ...

Време е да се информирате коректно и да съдействате за промяна на тези "наредби" издаващи некомпетентност.

Ваксинациите и ваксинационните практики навсякъде са прерогатив на педиатъра. Няма какво да се "консултира", защото изброените състояния не са противопоказание. Безсмислените Ви "наредби" не могат да бъдат оправдане Бг деца да бъдат третирани некомпетентно и непрофесионално.

Четете за Бога! Ако не знаете езици-научете!

Арогантността Ви:
"Ако това не му е ясно, му цитирайте горната наредба, а ако почне да се .......мае........просто го сменете."

е обяснима. Тя е продиктувана от огромните "дупки" в професионалната Ви квалификация. Те не могат да се запълнят, когато третирате другите като подметки или като собствената Ви прислуга. И педиатърът какво ще прави? Ще се възхищава на Вашата гениалност? Наивни неща...

Май е време Вас да сменим.
Развивайте си чувство за реалност и не се бъркайте в неща от които и понятие си нямате.

# 569
  • Мнения: 199
Д-р Чавдаров, ходихме в Пловдив да оправим носа, но доц.  Анастасов каза, че диша и през двете ноздри и няма да го разширяваме. Както и че няма никакъв проблем да правим тези рехабилитации.
Кажете ми сега ще се разреши ли да се правят рехабилитациите, защото там бяха и едни французи, които са на същото мнение. Трябва ли някакво писмено разрешение, защото няма от къде да го намеря, но ако се наложи ще го помоля да ми изпрати.
Не искам да губим време повече, а да помогнем на дъщеря ми да влезе в норми.

Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт