диня и пъпеш

  • 5 246
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
С пъпеша бих изчакала и повече (всичката литература за здравословно хранене, която съм изчела поставя пъпеша в една особена категория...)...
Мъни, дай малко повече инфо какво си чела за пъпеша, че и за динята?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
В "Какво да очакваме през 1та година" /американската школа/ препоръчват пъпеша като една от първите храни - още на 6 м. с обяснението, че е богат на Вит. С и способства усвояването на желязото в храните от неживотински произход. Аз давам откак излязоха на пазара и двата плода са голям хит  Peace че и ги ядем от неделя сами с вилица  bowuu

# 17
  • Мнения: 1 691
Пъпеш дадох преди около седмица (значи на 8 месеца) и се прие с особен възторг. Диня опита вчера и май също му хареса.

# 18
  • Мнения: 1 321
Пъпеш и аз дадох скоро т.е 8 месеца а диня нещо не я хареса.Но аз не съм и настоявала.Не мисля че има проблем.Просто не бива да се прекалява. Peace

# 19
аз преди няколко дни опитах да видя как ще възприеме вкуса  им,  и динята повече му хареса.след няколко дни ще стане на 10 месеца Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
сурови,на парченца, от 7-8м...бяха от първите плодове на детето...

# 21
  • Мнения: 8 917
На 10 месеца Гери си изяждаше един пъпеш на два дни, и диня много е похапвала Mr. Green

# 22
  • Мнения: 875
давам и от двете на малки парченца и много ги харесва. особено динята. Mr. Green

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 19:03 от momo

# 23
  • Мнения: 306
давам на Траян пъпеш от 3-4 дена, изуми ме с каква охота му налетя hahaha
обикновено не се втурка така на друго, освен кърма Laughing

динята ще я тествам и нея скоро Peace

# 24
  • Мнения: 3 886
Давам и 2 те динята я предпочита повече Peace

# 25
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не знам на кърмачетата, но на мен динята ми действа лактогонно. 2 пъти съм яла диня през последните седмици и 2та пъти после се наложи и помпа да вкарвам в употреба. Crazy докато 2те ми кърмачета спинкаха и нехаеха, че `маматита` са станали като плажни топки Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 886
Не знам на кърмачетата, но на мен динята ми действа лактогонно. 2 пъти съм яла диня през последните седмици и 2та пъти после се наложи и помпа да вкарвам в употреба. Crazy докато 2те ми кърмачета спинкаха и нехаеха, че `маматита` са станали като плажни топки Rolling Eyes
Ех защо не действаха и на ме н така  може би защото не ям толкова много  а по 1 -2 парчета

# 27
  • Мнения: 3 695
Как мислите, мога ли да давам диня и пъпеш сурови на бебето ми  - на 7 месеца и половина?
Захраних я след 6-я месец, яла е само зеленцуци и каша. Изобщо - кога мога да давам сурови плодове?

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Как мислите, мога ли да давам диня и пъпеш сурови на бебето ми  - на 7 месеца и половина?
Захраних я след 6-я месец, яла е само зеленцуци и каша. Изобщо - кога мога да давам сурови плодове?
Също се вълнувам от този въпрос, моля, ако може някой да отговори! Grinning

# 29
  • Мнения: 1 321
Как мислите, мога ли да давам диня и пъпеш сурови на бебето ми  - на 7 месеца и половина?
Захраних я след 6-я месец, яла е само зеленцуци и каша. Изобщо - кога мога да давам сурови плодове?
Ние сме на 8 месеца и вече от 1 месец спокойно си давам пресни плодове.Слагам ги в кашичките понеже иначе се засища с тях и после не иска да яде друго.Много ги харесва така и за сега не съм видяла нещо което е притеснително.Но все пак ние за сега сме нямали никакви проблеми. Hug

Общи условия

Активация на акаунт