диня и пъпеш

  • 5 253
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 886
Как мислите, мога ли да давам диня и пъпеш сурови на бебето ми  - на 7 месеца и половина?
Захраних я след 6-я месец, яла е само зеленцуци и каша. Изобщо - кога мога да давам сурови плодове?
разбира се няма проблеми   даваи си спокойно

# 31
Аз дадох пъпеш миналия месец,а моето детенце е на 1година и 6 месеца.Но мисля че след 10,12 месец спокойно може да се дава.За диня не съм сигурна,но тя съдържа много целулоза и надува стомаха,затова не е добре преди 10 месец.

# 32
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Пъпеш дадох сега на 7мес. настърган диня също й дадох но на сок.

# 33
  • Мнения: 4 915
По схеми за захранване препоръчват пъпеш и от 6-тия месец. Аз бих дала, но още не въвеждам плодове.  Wink На етап каша сме.

Диня - към 9-10ти месец. Малко трудно се усвоява. На сок може би е по-добре, макар че не съм фен на соковете. Може да я отложа за следващата година. Каката не беше очарована от динята преди годинката - не й харесваше намачкана, нито на сок. Сега я папа с удоволствие.  Laughing

# 34
  • Мнения: 376
Запис да следя темата.

# 35
  • Мнения: 545
ива, чукаш бутончето "извести" ако те интересува мейл известието - не е нужно да постваш.
след това можеш и в "профил" , после "известия и е-мейл" да ги виждаш заедно с картинката "ново".

лека нощ Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 851
Аз съм захранила Емануил с малко намачкан суров пъпеш, на  6 м. Много го хареса. Въобще започнах захранване само със сурови плодове. Но диня още не съм дала

# 37
  • Мнения: 532
Мийте кората на пъпеша добре, изтърквайте го старателно под течаща вода и после го забърсвайте с кърпа, преди да започнете да разрязвате.

Кората му има едни специфични власинки, които при някои деца, ако попаднат в храносмилателната система могат да предизвикат разстройство или обриви.

# 38
  • Мнения: 3 695
Мийте кората на пъпеша добре, изтърквайте го старателно под течаща вода и после го забърсвайте с кърпа, преди да започнете да разрязвате.
Кората му има едни специфични власинки, които при някои деца, ако попаднат в храносмилателната система могат да предизвикат разстройство или обриви.
Sneji, мерси за съвета.   bouquet Мия с вода и сапун обикновено.

# 39
Засега съм давала само диня, и то колкото да опита. Мисля тези дни да пробваме и пъпеша Wink

# 40
  • Мнения: 153
Ние сме предразположени към алергии. Два месеца след първия си коментар в тази дискусия  Grinning /как прозвуча само   Mr. Green Embarassed/ мога да кажа, че дадох първо пъпеш, когато бяхме на шест, почти седем месца. Първият ден - хапка, вторият - две, а на третия изяде цял резен. На бебчо нищо му нямаше, а по принцип след много храни получава алергична реакция. Цял резен дадох, защото не спираше да се сърди, че иска още. Седмица по-късно дадох и диня. И от нея нямахме ал.реакция.

Общи условия

Активация на акаунт