Три годишно дете пада от катерушка

  • 5 221
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 183
моите не ги оставям - просто много ме е страх като ги видя на високото. Дори ми се е случвало като видя някое друго детенце най-отгоре и гледам да го придумам да слезе по-надолу. Embarassed(това май са малкото случаи когато се намесвам за друго дете).

И аз съм така.
Направо мис е преобръща сърцето при вида на малко детенце, покатерило се някъде.

# 31
  • Мнения: 1 426
Летисия, не споря, че има и опасни катерушки и пързалки, които трябва да се заменят с нови и всичките трябва да са здрави и сигурни, само казвам, че има деца на различна възраст, които се нуждаят от различни видове игра навън. По-големите деца винаги ще се катерят - ако не по катерушки, то по дървета, козирки на входове и така нататък. За огради не казвам, щото това съоръжение вече е на изчезване в големите градове, но аз като бях дете, беше много престижно да можеш да ходиш по дървена ограда! Аз не го можех, но сестра ми го можеше и ужасно й завиждах. А и онази габровска катерушка доколкото виждам от картинката, изобщо не е опасна за по-голямо дете и не изглежда да е върху цимент.

# 32
  • Мнения: 1 425
Милото, дано се оправи бързо и да няма последствия  Praynig
Момичета, защо все катерушките и Общинарите са виновни. Аз съм свидетел на много майки, които си пускат децата, сядат на някое кафене с приятелки и почти не хвърлят око на децата си. Нима и кафенетата трябва да се премахнат, за да може майките да не се изкушават, а да си наблюдават децата.
Аз лично, като отида на площадка, не изтървам и за миг дъщеря си. Ако мъжа ми е с нас и я наблюдава, тогава мога да седна да пия кафе.
Във Варна смениха много от старите пързалки, люлки и катерушки, лошото е единствено, че наредиха все едни и същи еднотипни на местата на старите и не почистиха пясъчниците. Но Общината поне направи нещо. От там нататък ние трябва да пазим децата си.

# 33
  • София
  • Мнения: 249
Кошмар!
Винаги съм се притеснявала от площадките. Не ми побира умът как е възможно да се изградят хиляди площадки в България изцяло от бетон и желязо. Като дете съм падала от прословутото желязно кълбо, което може би изобразява планетата, но мястото не му е на детската площадка. Под катерушките е изцяло или цимент или асфалт. Пълна глупост! Пързалките пък нямат нормална стълбичка, а просто метални пръчки, по които децата да се катерят. Само за миг да се разсее детенцето и веднага е паднало. Майките сме непрекъснато до децата си и им помагаме или пък стоим отстрани и крещим: "Внимавай", "Дръж се здраво", "Гледай напред". Нямаме и минутка спокойствие. Станали сме истерични. А на запад майките са едни такива спокойни - пускат си дечицата в заградени и обезопасени детски кътове и нямат грижи.
Да не споменавам тук и за кучешките фекалии, които са по всичките ни площадки!
Как да си опазим децата? Да не ги извеждаме от къщи ли? Или да продължим да се страхуваме и да разчитаме, че Господ ще ги пази? То сякош друго и не ни остана!!!

# 34
  • Мнения: 5 468
Майките сме непрекъснато до децата си и им помагаме или пък стоим отстрани и крещим: "Внимавай", "Дръж се здраво", "Гледай напред". Нямаме и минутка спокойствие.
ТАка е абсолютно. Все сме нащрек и под напрежение, че ей сега ще се случи нещо.

# 35
  • Мнения: 46 560
... И защо ние винаги сме на крайности? Ами нали, както казва Никол, ако останат само пясъчниците, ние пак ще нададем вой до небесата: къде ще играят децата ни?!?! Защо пясъчниците - на тях децата могат да си извадят очите!!! - и така нататък. Не погледнах, но на Никол детето сигурно е съвсем мъничко, за да си иска пясъчниците, но има различни деца: на 1,2,3....7,8,9... години - и те имат нужда от различни приспособления за игра извън къщи!!! ...

Точно пък при тези катерушки опасностите са повече от ползите, прекалено са високи и 10 годишно може да падне от там и да си счупи главата.

# 36
  • Мнения: 420
В Канада детските съоръжения са монтирани в огромен пясъчник или настилката е дървени стърготини. Катерушките са пласатмаса и въжета (като лост за тyпане на килими, с нещо като огромна паяжина изплетено, има и пирамидални такива),децата ги харесват много, а от об6тината редовно проверяват дали са здрави и безопасни.
Дано се оправи детенцето, преди години едно момиченце в София почина затиснато от паднала катерушка, тогава ухиления кмет нареди проверка за безопасността на съоръженията!!!
Не разбирам защо трябва да се зачерни някое семейство, за да се сетят да проверят кое къде какво и как!

# 37
  • Мнения: 7 837
А в Щатите, Кейси ако не се лъжа, е показвала също хубави площадки и дори пригодени за деца в инвалидни колички.
От видяното си мисля, че там риска от инциденти е сведен до минимум, а при нас риска е на макс.

о, да, нашата гордост  Simple Smile


И не ми се налага да тичам след дете на 2 г. и половина и да го спирам да се катери тук или там. И ние имаме катерушки, Самуил е падал на няколко пъти. Е, меката настилка си казва думата.
Аз може да не пия кафе и пуша, дпокато детето ми си играе, но не съм пъдар и не обичам да врънкам постоянно на детето ми.

# 38
  • Мнения: 636
Ами майката е трябвало да е до него Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 6 206
Дано по-скоро се променят нещата и се влезне в стандартите.
Тази катерушка е извън всякакви, ама всякакви стандарти.
И това ще стане и по-добре по-малко и правилни площадки. Инциденти стават навсякъде, буквално навсякъде, на моят център инспекцията я прави един много симпатичен възрастен англичанин, голям спец по детските площадките на международно ниво и той ми разкара за различни трагедии от цял свят буквално.
Навсякъде стават инциденти, включително и смъртни случаи, да не дава Господ никой никъде такива трагедии... Просто да се молим да са по-малко и по-съвестно да се отнасяме към нещата.

# 40
  • Мнения: 420
Кейси, супер ви е парка!
А как е регулирано примерно дете в инвалидна количка да не се сблъска с търчащо хлапче? И как се разминават количките? Не се вижда от снимката ти, ама ми се чини, че пътечката е с размер една количка? newsm78
Питам, защото при нас са просто разделени тези площадки, дори най-често на са в един и сащ парк.

# 41
  • Мнения: 11 018
Ох, миличкото, дано се оправи  Praynig Praynig
Инцидентът е станал в нашия град, тук чисто нови и здрави люлки и катерушки съм виждала само на 3-4 места в центъра и на още 2-3 места в по-странични квартали.
Съвсем близо до нашия блок има едни стари люлки още от моето детство, които се чудят накъде да паднат. Когато духа вятър, се клатят и дрънчат. Е, по тях редовно се люлеят и катерят малки деца от квартала Twisted Evil

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
За катерушките, които са ни наследство от комунистическо време - просто нямам думи... ooooh!
При нас има една такава пързалка, от която Калина падна вече два пъти, след което бяхме пациенти на Пирогов - единият път й лепиха главата, а вторият имаше опасност да загуби предните си зъбчета...Естествено, вече не я пускам да се пързаля там.
Съвременните пързалки и изобщо катерушки са по-добре измислени - поне на нашата площадка наскоро сложиха доста сполучливи и много по-обезопасени.

# 43
  • Мнения: 7 837
Кейси, супер ви е парка!
А как е регулирано примерно дете в инвалидна количка да не се сблъска с търчащо хлапче? И как се разминават количките? Не се вижда от снимката ти, ама ми се чини, че пътечката е с размер една количка? newsm78
Питам, защото при нас са просто разделени тези площадки, дори най-често на са в един и сащ парк.

Да ти кажа, досега на два пъти само засичам деца в колички и не съм обърнала внимание, но е достатъчно широко мисля.
Може би и тук да има отделна площадка, специално за тези  деца, но тази е комбинирана, защото носи името на човек, който е работел в общината, след катастрофа като дете остава в количка и до смъртта си се занимава с свободния достъп на такива хора навсякъде...

Другите паркове са не по-различни откъм обезопасяване - настилки или  стърготини. Има дори стикери по конструкциите, сложени от производителя, че ако се монтират върху асфалт напр. могат да доведат до фатални последици. Изглежда елементарно, но производителят се е застраховал.

# 44
  • Мнения: 420
При нас всичко е разделено, в кварталния басейн има часове и дни за хора с трудна подвижност, те сами са разделени на деца и възрастни, водата се източва, налива се нова, хлор и т.н. Имах студентка с увреден слух, беше с преводач, намерихме от курса човек с четлив почерк и хубави записки, момичето предлагаше малко заплащане, но тук хората са изключително добри и толерантни към другите с увреждане, та човека си даваше записките без пари.
Имах и незрящ студент, групата се съгласи да му помага, кой както може, записи, четяха му какво сам пуснала в ппт формат...аз съм възхитена направо! Изключително красиво и интегриращо отношение!

Общи условия

Активация на акаунт