Три годишно дете пада от катерушка

  • 5 220
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 051
Катерушката сама по себе си не е лоша. Просто не е за толкова малко дете.

Не ме яжте сега за чужбините, но "там" площадките са предназначени за определена възраст и на всяка люлка и на най-малката дзвъцка, която не е оградена си пише "позволена за дете от едиколко си до езиколко си години". Ако играят по големи деца и могат да поломят нещо, можеш да им покажеш табелката и дори изгониш, но това се налага изключително рядко.
По принцип повечето паркчетата са с дървени оградки и на входа също има табелка за препоръчителната възраст. Винаги са с мека настилка или върху пясък.
В един парк обикновено има площадки за няколко възрасти и умения - не е трудно да се направи - просто се мисли малко повече при проектирането и не се накамарва всичко на  едно място. Не навсякъде има площадки за деца с увреждания, но има табелки къде е най-близкия такъв парк.

А пък това за само тригодишно дете оставено без наблюдение какво да го коментира човек Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 7 837
Добре, как решихте че е оставено без наблюдение, майката ли си е признала.
Самуил е падал няколко пъти, само този, който е виждал да го прави детето му, знае че става бързо. Единия път не можах да го хвана, защото не ми достигнаха буквално 2 пръста разстояние...
Същото се опитах да обясня наскоро и в темата с пясъчника. Хубаво, някои са надарени със скоростта на Спийди Гонзалес, ама не винаги така става. Иначе е лесно да се разсъждава на сухо.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ох, пак ли пострадало дете Sad
Не ми се коментират катерушките, не ги обичам и гледам децата ми да са по-далече от тях.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 5 553
Съчувствам на постардалото детенце и на родителите му. Дано по-скоро да се оправе.
Аз също не харесвам катерушките, сега от позицията си на майка. Едно време не можеха да ме свалят от най-високото.  Mr. Green
Много ми харесва това за меките настилки, де да можеше да стане.

Добре, как решихте че е оставено без наблюдение, майката ли си е признала.
Самуил е падал няколко пъти, само този, който е виждал да го прави детето му, знае че става бързо. Единия път не можах да го хвана, защото не ми достигнаха буквално 2 пръста разстояние...
Същото се опитах да обясня наскоро и в темата с пясъчника. Хубаво, някои са надарени със скоростта на Спийди Гонзалес, ама не винаги така става. Иначе е лесно да се разсъждава на сухо.
Това си мислех и аз като четох как упреквате родителите. 
Уви аз също не съм достатъчно бърза и се е случвало да стане някой малка беля, въпреки че съм била на една ръка разстояние от детето си. Евала на тия родители, дето са успявали във всяка една ситуация да реагират светкавично.

# 49
  • Мнения: 2 818
Дано се оправи малката юначка бързо  Praynig
Според мен катерушката не е виновна... Виж настилката би могла да е по-добра... Инак си мисля, че по-добре да научим децата да се катерят, отколкото да им забраним да се катерят. А катеренето си е интересно... Но ако някой постоянно  повтаря на детето как ще падне... то най-вероятно наистина ще падне в един момент...

# 50
  • Мнения: 1 640
Катерушки тип кълбо,ракета,стълба и прочиее-никога не съм ги харесвала /меко казано/.За мен е неясно защо точно в-у тях нашите деца трябва да се упражняват в катерене,още повече,когато под тях са назъбени калдаръмени плочи!Отдавна трябваше да ги премахнат от дворовете на дет.градини и от междублоковите пространства.
  Моето почти 3-год.дете не го оставям да се катери само,а и му внушавам,че има голям риск от падане-да си знае ,ако реши само да се катери,евентуално.

# 51
  • Мнения: 25 712
Добре, как решихте че е оставено без наблюдение, майката ли си е признала.

Кейси, прочети пак първия пост!  Peace
Ето тук.
Виж и снимката. Би ли стояла спокойно, докато 3-годишното ти дете ти се катери най-отгоре? Съмнявам се.
Прочети внимателно и тази част, в която се казва, че родителите първо са се прибрали вкъщи и чак тогава са потърсили медицинска помощ.
И накрая - гледката на оставени на самотек играещи деца и родители, купонясващи някъде наоколо е честа гледка по нашенско. Така беше и когато аз бях млада майка, така виждам, че продължава да е и сега.
И в професионален, и в личен план съм била многократно свидетел колко бързо стават инцидентите, даже и възрастният да е на една ръка разстояние. А когато дистанцията се измерва в много метри, това си е чиста проба дърпане дявола за опашката.
Съчувствам на родителите, но съм против вината да се хвърля само и единствено на купчина желязо. В края на краищата не катерушката е отишла при детето, а някой е завел детето при нея.

ПП Между другото, не знам за детска градина, в която, ако има катерушки, пързалки и люлки, които още да не са демонтирани, на децата да им е разрешено да ги ползват. Даже напротив - изрично им е забранено! Именно с цел предпазване от травми.

# 52
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В един парк станах свидетел на такава случка- върви майка с дете на около 3 год. Срещат позната на майката, заприказват се, детето седи до тях. В следващите 20-30 сек. детето драсва към една катерушка и като маймуна се изкатерва най-горе. Майката като го видя направо изпищя, помогна му да слезе и му се накара... Та може да сме много внимателни и отговорни майки, но понякога белите стават за секунди и не можем да ги предотвратим. Прави ми впечатление, че в такива теми винаги вината се хвърля върху родителите, което мисля, че не е много правилно. Аз например съм ужасно страхлива и не смея да оставя децата без надзор. Е да ама пред очите ми, на метър от мен Александра при падане получи комоцио, а Рая си счупи ръката... виждам как падат, но няма време за никаква реакция. Следват шок, рев и самообвинения, но истината е, че не сме всесилни. За това нека си спестим упреците.

# 53
  • Мнения: 7 106
Аз не мисля, че във всички случаи родителите са виновни. Понякога лошото идва много бързо.
Тези, които живеете в по-големи градове, в които има най-различни забавления за деца, нямате ни най малка представа какво е в повечето провинциални градчета.
Във Видин например се броят на пръстите на едната ръка детските площадки (не броя кварталните люлки) и за да ви стане ясно ще ви пусна снимки от една от тях :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=145700

Любимо за игра на децата - влакче!!! Обаче това влакче е убиец! Разпадащ се, ръждясал убиец. не съм сигурна точно, но е може би набор на майка ми. И то се намира в парк "Толбухин" целодневно пълен с цеца. Компания му правят 6 бр. изкривени люлки, коя без болт горе където се държи за тръбата, коя без дъно, коя без облегалка, една изтърбушена пързалка и един много бивш пясъчник, в който има само утъпкана пръст. И една катерушка-рибка - вижда се на една от снимките.
В градската градина пък същият хаос - разкривени, скърцащи люлки, парзалки с тунелче, които са целите на дупки, някакви бивши дървени къщички тип на баба Яга, на които им липсват дъски и аз мога да падна от там. ,
Ако държите мога да снимам всичко и да направя един репортаж.
Между другото снимките съм ги правила преди 2 години, пусках ги в мейл до общината, скоро не съм ходила във въпросния парк и незнам дали са махнали най-после тази безумна карикатура.
И защо пиша всичко това......Защото искам да кажа, че няма къде да си заведа детето да играе, еле пък мястото да е безопасно. И лошото е, че в много градове е същото положението и за да не си държиш детето в къщи, рискуваш с първобитните площадки и се надяваш точно на теб да не ти се случи лошото  Confused.

# 54
  • Мнения: 46 560
Стига с тия родители, ние какво като бяхме и двата пъти плътно до нея- падна и си изпотроши зъбите??? И то не от 2 метра, а както си ходеше  Crazy

Ами съоръженията в градините? Как може учителките да са до всяко дете? Трябват мерки за безопасност!

# 55
  • Мнения: 25 712
Ами да, Никол, децата падат и се удрят. Някои много сериозно. За съжаление, за някои и фатално...  Cry
Не казвам, че общината и всички органи, които отговарят за детската безопаснот не трябва да си вършат съвестно работата, но не може да се разчита и само на тях. В крайна сметка, ние родителите сме тези, които носим отговорността най-вече.
Аз от улиците по-опасно нещо не съм виждала, но не можем да си спрем децата да не ги пресичат, нали? Остава да ги научим на безопасност, да си държим очите на 4 и да се молим Господ да ги пази.

ПП Една от травмите, които преживя синът ми е падане от колело -  подуто коляно, което мина за 1 седмица, но въпросната травма имаше последици, които се установиха няколко години по-късно и доведоха до операция. Кой е виновен? Не сме ние, които купихме колелото, най-малко пък производителите му.  Peace

# 56
  • Мнения: 46 560
Офф, не знам вече  Confused за улиците верно е, но те не са детски площадки. Щом са детски, все пак трябва да са съобразени за деца  newsm78
Ето например пързалката, която се вижда на заден план тук, разгледайте и ми кажете на колко години трябва да е дете, за да си играе на подобна щуротия  newsm78

# 57
ню,зависи  от  детето  може  и  на  3   може  и  на  повече  на  тая  моя  се  пуска  внимателно  но  люлката  до  пьрзалката  според  мен  не е  наи  доброто  решение

# 58
  • Мнения: 25 712
Ето например пързалката, която се вижда на заден план тук, разгледайте и ми кажете на колко години трябва да е дете, за да си играе на подобна щуротия  newsm78

На доста повече от 3 години!  Peace

# 59
  • Мнения: 46 560
8-годишно щеше да си изпотроши кокалите от нея, чист късмет си беше, че не се стига до там, не знам за колко годишни е, но мястото й не е там  Stop

Общи условия

Активация на акаунт